fbpx

SİGARA NASIL BIRAKILIR

Abrahamson Metodu Dünya’da 35 yıldır uygulanmaktadır ve binlerce danışan bu metotla sigarayı bırakmıştır. Uzak Doğu Çin metodu olan Abrahamson metodu ile sigar içme arzunuz sonlanır. 1 Yıl boyunca destek ve kontrol altında olursunuz.

Herkes tütün kullanımının sağlığınız üzerinde felaket sonuçlar doğurabileceğini biliyor. Bununla birlikte, birçok kişi riski göz ardı etmeye ve sigara içmeye devam etmeye karar verir. En yeni istatistiklere göre, Quebec’teki her beş kişiden neredeyse biri sigara içiyor.

Sigara dumanında 4.000’den fazla kimyasal madde bulunmaktadır; bunlar kansere neden olabilecek en az 50’si içerir. Bu maddeler arsenik, katran ve karbon monoksit içerir. Bu toksik ürünlere ek olarak, sigaralar da tütünün fiziksel ve psikolojik bağımlılığına neden olan nikotin içerir.

Sigara içmek dünyadaki ölümlerin önde gelen nedenleri arasındadır. Her yıl Quebec’te yaklaşık 13.000 insan sigara içmenin sonuçları yüzünden ölüyor. Sigara içenlerin sigara içmeyen biri olarak 35-70 yaşları arasında ölme ihtimalinin üç katı olduğu tahmin edilmektedir. Ayrıca, 20 yaşında sigara içen ve sigarayı bırakmayanların yarısı da tütünle ilgili bir hastalıktan ölmektedir.

Sigara Nasıl Bırakılır diye daha fazla düşünmelisiniz çünkü Sigara içmek aynı zamanda doğurganlığı da etkileyebilir. Ek olarak, hamilelik sırasında sigara içmek fetal gelişimi olumsuz etkileyebilir, örneğin erken doğum olasılığını ve düşük doğum ağırlığını arttırır. Sigara Nasıl Bırakılır diye hala düşünüyor musunuz ?

Sigara Nasıl Bırakılı sorusuna cevap arayanlar için Sağlık sonuçları

Açıkçası, sigaralar akciğerler üzerinde büyük bir etkiye sahiptir. Kronik obstrüktif akciğer hastalığı (KOAH) ve akciğer kanseri vakalarının yaklaşık% 85’inde sigara kullanımı neden olmaktadır. Tüm kanser vakalarının yaklaşık üçte biri, aşağıdakileri içeren sigaraya bağlıdır:

Yemek borusu kanseri

Ağız kanseri

Rahim kanseri

Mesane kanseri

Mide kanseri

Pankreas kanseri

Tütün kullanımı da kalp hastalığının önemli bir nedenidir. Aslında, sigara içmek kalp krizi ve felç riskini önemli ölçer. Sigara Nasıl bırakılır düşüncesi ile Sigara içmek ayrıca sizi birçok yönden etkileyebilir, örneğin:

Koku ve tat duyularınızı değiştirebilir Fiziksel egzersiz yapma yeteneğinizi ve enerji seviyenizi azaltır Fiziksel görünümünüz üzerinde olumsuz bir etkisi vardır (sarı dişler, erken yaşlanmış cilt, hoş olmayan koku, vb.)  Sizi art arda geri çekilme duygularını bastırmaya çalışan bir hayata mahkum ediyor. Sizi daha büyük bir depresyon ve anksiyete riski ile karşı karşıya bırakır. Aileniz, arkadaşlarınız ve meslektaşlarınızla olan ilişkilerinizi etkiler. Sigara içmek ayrıca hem kişisel düzeyde hem de sağlık sistemi için önemli miktarda finansal maliyet gerektirir.

Sigaraya köle iseniz, lütfen sigarayı bırakmak için asla geç olmadığını unutmayın. Yardım ve iyi bir eylem planı ile herkes sigarayı iyi için bırakabilir. Bu hedefe ulaşırsanız, ilk birkaç gün içinde yararlarını göreceksiniz. Zamanla, tütün kaynaklı hastalıklar geliştirme konusunda eski bir sigara tiryakisi olarak riskiniz, yaşam boyu sigara içmeyenlerle ilişkili seviyeye düşer. Sağlığınız için doğru seçimi yapın ve şimdi sigarayı bırakın! SİGARA İÇMEK SİZİ BİR ÇOK YÖNDEN ETKİLEYEBİLİR

Sigara Sadece Sizin için değil Çocuğunuz içinde büyük bir tehlikedir. https://www.bepositive.com.tr/sigarayi-birakmaya-hazirmisiniz/)

Koku ve tat duyularınızı değiştirebilir. Fiziksel egzersiz yapma yeteneğinizi ve enerji seviyenizi azaltır. Fiziksel görünümünüz üzerinde olumsuz bir etkisi vardır (sarı dişler, erken yaşlanmış cilt, hoş olmayan koku, vb.) Sizi art arda geri çekilme duygularını bastırmaya çalışan bir hayata mahkum ediyor. Sizi daha büyük bir depresyon ve anksiyete riski ile karşı karşıya bırakır. Aileniz, arkadaşlarınız ve meslektaşlarınızla olan ilişkilerinizi etkiler. Sigara içmek ayrıca hem kişisel düzeyde hem de sağlık sistemi için önemli miktarda finansal maliyet gerektirir.
Sigaraya köle iseniz, lütfen sigarayı bırakmak için asla geç olmadığını Unutmayın. Yardım ve iyi bir eylem planı ile herkes sigarayı iyi için bırakabilir. Bu hedefe ulaşırsanız, ilk birkaç gün içinde yararlarını göreceksiniz. Zamanla, tütün kaynaklı hastalıklar geliştirme konusunda eski bir sigara tiryakisi olarak riskiniz, yaşam boyu sigara içmeyenlerle ilişkili seviyeye düşer. Sağlığınız için doğru seçimi yapın ve şimdi sigarayı bırakın!

İletişim: 0212 706 1710 0506 1135655

× WhatsApp İletişim