Sıkça Sorulan Sorular

“Abrahamson metodu Bio Enerji temelli bütünsel bir uygulamadır. Bu Bio Enerji metodu herhangi bir şekilde sağlık hizmeti değildir.  Söz konusu metot tıbbi ve/veya medikal bir müdahale içermeyip sağlıklı bir yaşam sürülmesini kolaylaştırabilmek için danışanlara destek sağlamaktadır.”

Abrahamson Metodu enerjinizi yükselten, sağlıklı beslenme, egzersiz yapma, günlük ihtiyacınız olan suyu içme ve sağlıklı uyumanız temelinde oluşmuş bir çeşit enerji meditasyonudur.

Bio enerji bir çeşit meditasyon uygulası türüdğr. Doğal enerji demektir. Her canlının enerjisi vardır. Enerji yönlendirilerek şifa enerjisi olarak kullanılmaktadır. Meridyen noktaları, ve enerji alanı üzerinde yapılan bu uygulama sırasında ilaç cihaz yada tıbbi bir uygulama gerçekleşmez. 

Şu tatlandırıcıları kullanabilirsiniz:

 1. Agav şurubu, şeker otu (sugarleaf ağızda sonradan bir tat bırakır bu yüzden dikkatli kullanılmalıdır) (6 damla şeker otu = 1 çay kaşığı şeker) her iki ürün de bitkiseldir.
 2. Laktoz – sütteki şeker
 3. Glikoz – üzüm şekeri
 4. Früktoz – meyve şekeri
 5. Sukraloz, Splenda
 6. Şekersiz hurma şurubu, tamamen doğal akçaağaç şurubu, elma konsantresi
 7. Şekersiz işlenmiş ürünler de vardır: “Sucra-Diet”, “Acesulfame k”, “Maltitol”, “Sucralose” ve “Isomalt”.  Bunlar isteği bastırır fakat tavsiye edilmez.

Şu tatlandırıcıları kullanmayın:

 1. Sukroz (disakkarit), şeker kamışı
 2. Maltoz
 3. Doğal şeker
 4. Melaz – beyaz şeker kamışı
 5. Kahverengi şeker, esmer şeker
 6. Karamel
 7. Mısır şurubu

Bu içerikler birleştirildiğinde, karbonhidratlar proteinin sindirilmesini engeller. Bu sindirim sürecinin yavaşlamasına ve kilo alımına sebep olur. Ayrıca yorgunluk ve şişkinliğe neden midede olanfermantasyon oluşumunu gerçekleştirir.

Bir yemek şunları içermelidir: et, tavuk, balık, yumurta ile sebzeler ya da tahıl ve hububatlar ile sebzeler.

Abrahamson metodu bir diyet programı değildir. Sadece, Şeker Gluten yada Şeker Karbonhidrat arzunuzu kontrol almanıza destek olur. Amaç Aç kaşmadan, öğün atlamadan sağlıklı gıdalar tüketmenizdir. Eğer beslenme şeklinizi etkileyecek bir sağlık sorununuz varsa bu konuda doktorunuza danışmalısınız. 

İştah kaybı daha sonra geçecek olan kısa süreli bir histir. Bu durum bir hafta içerisinde azalır. Bu his aldatıcıdır. Bu nedenle, biz vücuda düzenli olarak ihtiyacı olan gıdayı vermeliyiz. Günde 5 öğün beslenmeyi mutlaka tavsiye ediyoruz (Aç değilseniz az miktarda yiyebilirsiniz) Lütfen öğün atlamayın..! İki öğün kinoa, mercimek, hububat ve sebzeler içeren kompleks karbonhidratlar vücudun ihtiyacı olan enerjiyi sağlamak için yenilmelidir. Ayarlanan öğünler yenilirken, birkaç gün sonra, vücut bu saatlerde yemek ihtiyacı hissedecek ve sistem kendini dengeleyecektir.

Öncelikle, bizim tüm tavsiyelerimiz bir doktorun fikriyle yer değiştirilemez. Doktorunuzu tüm beslenme değişiklikleriniz hakkında bilgilendirmeniz gerekmektedir. Bu değişiklikler diyabet, kolesterol, kalp krizi ya da diğer şeker seviyesine bağlı rahatsızlıkları büyük oranda etkiler. Tavsiyemiz size verilen bilgileri doktorunuza götürerek onayını almanızdır.

Abrahamson metodu, sigarayı bırakma alanında 30 yılı aşkın bir süredir lider durumdadır. Ehud Abrahamson tarafından kurulmuş olan uluslararası bir firmayız ve Dünya çapında pek çok kişiyi zararlı alışkanlıklarından arındırmaktayız. New York, Los Angeles, Londra Almanya, Rusya, Brezilya ve şimdi de Türkiye’de artık devamlı olarak bir ofisimiz bulunmaktadır.

Benzersiz ve tamamen doğal olan arınma işlemlerinin amacı, sigara içme isteğinizi minimize etmektir. Hiçbir şekilde iğne, hap, enjeksiyon vb. kullanılmamaktadır. Hipnoz yapılmamaktadır. Bazı insanlar, bunun hipnoz olduğunu düşünüyorlar, ama, tamamen doğal bir yöntem olan Abrahamson metodu, hipnoz değil, uzak doğu enerji terapisidir.

Abrahamson metodu, sadece terapistimizin elleriyle, bazı noktalara dokunarak yaptığı bir terapidir. Bu metodu uygulayan terapist, biyoenerji, acupressure ve kristallerle  vücut enerjisini çakralar ve meridyenler üzerinden dengelemektedir. Vücudumuzda sigara, gluten, şeker bağımlılığı gibi alışkanlıklara sebep olan noktalara bu özel yöntemle müdahale ederek kişinin enerjisini dengeler ve bu sayede kişi bağımlılıklarından arınıyor.

Yurtdışında, diğer bağımlılıklardan da arınma işlemleri yapılmaktadır, ancak henüz bu, Türkiye’de uygulanmamaktadır.

Bu metodu ilk bulan Ehud Abrahamson, ilk önceleri, sadece kendi çevresine terapi yapıyormuş. Bu, yıllarca böyle devam etmiş, çünkü sadece insanlara iyilik yapmak istiyormuş, bunu bir iş haline getirmeyi o zamanlar hiç düşünmemiş. Sonunda, terapiye gelip sigarayı bırakanlardan bir arkadaşı, uzun uğraşlardan sonra, dünyada bir çok insanın böyle bir imkana muhtaç olduğunu, Ehud Abrahamson’un bu metodu sadece kendisine saklamasının büyük bir yanlış olduğunu, çok daha fazla insana yardım etmesi gerektiğini söyleyerek, onu ikna etmeyi başarmış. Ayrıca, Ehud, bir gün aramızdan ayrılırsa, bu metodun onunla birlikte yok olacağını düşünerek, birkaç terapist yetiştirmesi gerektiğine karar vermiş. Bu güne kadar, çok özel yetenekleri olan 22 terapisti eğitmiş. Yıllar içinde bu sayı artmıştır.

Bu metodu, yurtdışındaki arkadaşlarından, doktorlarından duyarak gidip oralarda terapi almış belki binlerce insan var ama bugüne kadar, Türkiye’de düzenli bir şekilde ofisimiz yoktu. Bu güne kadar, Türkiye’de tanıdıkları olan terapistler, Türkiye’ye geldiklerinde, yurtdışında bu terapiyi alıp, birbirlerine tavsiye eden arkadaşlarının ricalarını kırmayarak, zaman zaman Türk insanına da hizmet vermişler. Ancak çok sınırlı sayıda insan, bu imkandan yararlanabilmiş.

Bir gün, Türkiye’deki merkezimizin ortaklarından birisinin Eşi, bir gün doktora gitmiş. Doktor, kendisinde şeker bağımlılığı olduğunu, bu bağımlılığından acilen kurtulması gerektiğini söylemiş. “Çin’e bile gitmen gerekse gidip bu bağımlılığından kurtulman gerekiyor” demiş. “Bana yardım edebilecek birisini nereden bulacağım?” dediğinde de, “benim bildiğim böyle bir yer yok, eğer böyle bir şey duyarsan, gel bana da söyle” demiş. O da çok araştırmış, bağımlılıklardan kurtulmaya yardım eden birisini bulamamış. Sonunda bir gün, Abrahamson metodunu duymuş ve yurtdışına giderek bu terapiyi almış. Şaşkınlıkla bu bağımlılığından kurtulduğunu görmüş. Ardından sigarayı bırakmak için tekrar yurtdışına gitmiş ve bu bağımlılığından da tek seansta kurtulmuş. Sonra, bu hizmetin, Türkiye’deki insanların da büyük çoğunluğunun ihtiyacı olduğunu, Türkiye’deki milyonlarca insanlara da yardım etmeleri gerektiğini söyleyerek, uzun uğraşlardan sonra, Ehud Abrahamson’u Türkiye’de de bir merkez açmaya ikna etmişler ve bepositive A.Ş. adı altında Türkiye’de de bir ofis açılarak hizmet verilmeye başlandı.

Aslında, Abrahamson, hep insanların arkadaşlarının tavsiyesiyle birbirinden duyduğu bir sistem. Biz, Abrahamson olarak bu metoda o kadar güveniyoruz ki, bu konuda reklam yapmamıza gerek kalmıyor. Tanıdığımız insanlara duyurduk, gelip terapi aldılar. Gelen insanlar, fayda görürlerse ve isterlerse, tanıdıklarını da gönderiyorlar. Bu güne kadar bir çok sözüne güvenilen insan, bu terapiyi aldı ve hemen arkasından arkadaşlarını gönderdi.

Aslına bakarsanız, biz hiçbir şeyin garantisini vermiyoruz. Kimseye büyük vaatlerde bulunmak istemiyoruz. Çünkü, BİO ENERJİ uygulaması için gelen kişilere, ancak yardım edebiliriz. Onların üzerine düşen sorumlulukları onların yerine biz yapamayız. Biz onların sigara, şeker ve gluten’e karşı isteklerini minimize ediyoruz. Daha doğru bir tabirle, vücutlarındaki bağımlılık hissini azaltıyoruz, yok edemiyoruz. Sigaraya ve bu besinlere istek duymamalarını sağlıyoruz. Bu noktadan sonra, bu maddelere karşı bir arzu hissetmedikleri halde, “Nasılsa şu an canım çekmiyor, biraz yesem, bir sigara içsem bir şey olmaz” gibi bir düşünceyle tekrar başlamamak, onların sorumluluğunda. Bunu yaptıklarında, uyutulmuş olan o arzuyu, o bağımlılığı, tekrar uyandırabilirler. Bunu tüm ziyaretçilerimize gayet net bir şekilde anlatıyoruz. 

Amacımız danışanlarımıza en iyi hizmeti sunmak. Onlara destek olmak. Dünyada 41 yıldır,  bir çok insana destek oldu. Başarımız, bizlerin yıllardır bu metodu uygulamamıza olanak sağladı. 

Beşiktaş ofisimizde, Abrahamson’u anlatan bir video var. Orada yabancı bir şarkıcı, “Abrahamson’daki dostlarıma teşekkür etmek için bir şarkı yazdım” diyerek, küçük bir şarkı söylüyor. Onun hikayesi de şöyle, tanınmış ve çok sevilen bir sanatçı olan bu kişi, sigara, madde ve alkol bağımlılığı nedeniyle hastaneye yatıyor, hapise giriyor, bütün kariyeri tehlikeye giriyor. Ancak sonunda Abrahamson’a gidiyor ve bütün bu bağımlılıklarından kurtuluyor. Şarkısının sonunda da, “Ben bıraktıysam, herkes bırakabilir” diyor.

Başka ülkelerde sigara bağımlılığından kurtulan bakanlar, sanatçılar var. Türkiye’de de bir çok tanınmış insan, yöneticiler, sanatçılar, gazeteciler, Abrahamson metoduyla bu bağımlılıklarından kurtuldular. Hatta, kanser hastası olmasına rağmen sigarayı bir türlü bırakamayan bir çok insan bize gelerek bu bağımlılığından kurtuldu ve bize teşekkür ettiler. Bunun gibi gerçekten çok etkileyici bir çok hikaye duyduk, bu hikayeler bizim en önemli ilham kaynağımız.. İnsanlara yardım edebilmek, onları tekrar hayata döndürebilmek gerçekten çok güzel!

Hayır biz doktor değiliz, Sağlık sorunlarınız ile ilgili muhakkak bir uzman doktorla başvurmalısınız. Bizler, sağlıklı yaşamanıza destek olmayı hedefliyoruz. Sigara, Şeker yada Alkol gibi maddeleri bırakmanız için destekleyici bir uygulama sunuyoruz. Asıl olan sizin bırakma kararınızı almanız. Biz sadece size destek oluyoruz.

Sağlıklı beslenin, uykunuzu alın, egzersiz yapın ve Bio Enerji meditasyon uygulamasından destek alın.

Sizi Arayalım

Detaylı bilgi ve randevu için bilgilerinizi bırakın sizi arayalım.


  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir