Sağlıklı Yaşam ve Sağlıklı Beslenme Yolları

“Abrahamson metodu Bio Enerji temelli bütünsel bir uygulamadır. Bu Bio Enerji metodu herhangi bir şekilde sağlık hizmeti değildir.  Söz konusu metot tıbbi ve/veya medikal bir müdahale içermeyip sağlıklı bir yaşam sürülmesini kolaylaştırabilmek için danışanlara destek sağlamaktadır.”

Sizi Arayalım

Detaylı bilgi ve randevu için bilgilerinizi bırakın sizi arayalım.


  Sağlıklı Yaşam ve Sağlıklı Beslenme Yolları

  Sizi Arayalım

  Detaylı bilgi ve randevu için bilgilerinizi bırakın sizi arayalım.


   Zorlanmadan Sağlıklı Beslenme Alışkanlığı Kazanın

   Sağlıklı beslenmeye nasıl başlanır.

   Abrahamson Metodu size sağlıklı beslenme alışkanlığı kazanmanınızı destekler. Yemeden duramadığınız sağlıksız gıdaları hayatınızdan çıkartmanız için destek olur ve 1 yıl boyunca kontrolümüz altında olursunuz.

   ZORLANMADAN KEYİF ALARAK BESLENME ALIŞKANLIĞINIZI DEĞİŞTİRİRSİNİZ

   Hayatımız süresince sürekli geleceği düşünüp, daha iyi hayat standartları için çaba sarf eder, kendimize ve sevdiklerimize daha kaliteli bir yaşam sunmak için uğraşırız. Peki sağlığımız?

    

   Sağlıklı beslenmeye nasıl başlarsınız ?

   Sağlımız için yaptıklarımız bu tablonun neresinde kalır? Abrahamson Metodu ile bağımlılık yaratan Şeker ve Gluten den kurtulabilir, sağlıklı yeme alışkanlığı kazanabilirsiniz. İşte sağlıklı yaşam ile sağlıklı beslenme yolları için öneriler…

   İdeal Kilonuzu Koruyun.. İlerleyen yaşlarda karşılaşabileceğiniz hastalık riskinizi azaltmak, zinde ve enerjik olmak, sağlıklı yaşam sürdürebilmek için referans kilo aralığınızda olmanız ve bunu korumanız oldukça önemlidir.

   Günde 2 – 2.5 Litre Su İçin.. Vücudun %60-65’ini oluşturan sağlıklı yaşam ile sağlıklı beslenme yollarının olmazsa olmazlarından su; vücut ısısının dengelenmesi, vücuttan zehirli atık maddelerin atılmasını sağlar. Bu nedenle günde 2-2.5 litre su tüketin.

   Sağlıklı beslenme nasıl yapılır – Temel Kural

   Şeker bağımlılık yaratır ve sürekli yeme duygunuzu tetikler. Bazı karbonhidratların içinde bulunan yüksek şeker oranı bu bağımlılığı arttırır ve kısır döngü yaratır. AÇ OLMASANIZDA YEMEK İSTERSİNİZ.

   Abrahamson metoduyla şekerli gıdalara olan yeme arzunuz sonlanmasına destek olmayı hedefler. Aç kalmadan kilo verir ve sağlıklı beslenme alışkanlığı kazanırsınız. Uzman danışmanlarımızı arayarak bilgi alabilirsiniz.

   • Sağlıklı beslenme nasıl olmalı ?

   Sağlıklı beslenme hayatımızdan zararlı gıdaları çıkartarak olur. Bu zor değildir.

   Sağlıklı beslenmeye nasıl başlanır 

   Öğün Atlamayın

   Sağlıklı yaşam ve sağlıklı beslenme yolları için öğün atlamayın. Çünkü atlanan her öğün bir sonraki öğüne kadar daha çok acıkmanıza ve karşınıza çıkan her yemeği ihtiyacınızdan fazla tüketmenize, direkt olarak sağlıklı yaşam ile sağlıklı beslenme yolları için gösterdiğiniz çabanın çöpe atılmasına neden olacaktır. 

   Öğününüz Çeşitli Olsun 

   Mümkün olduğu kadar çok çeşitli yemek sağlıklı yaşam ve sağlıklı beslenme yolları için vazgeçilmezlerden. 4 besin grubuna (süt, et, sebze-meyve, tahıl) yer vermeye çalışın. Bu besinlerin hepsinden bir öğünde tüketemeseniz de gün içerisinde farklı öğünlerde almaya çalışmak size sağlıklı yaşam ile sağlıklı beslenme yollarının kapılarını açacaktır. 

   Bol Sebze ve Meyve Tüketin

   Sebze ve meyveler bol su ve vitamin-mineral içerip, sağlıklı yaşam ile sağlıklı beslenme yolları için tercih ettiğimiz az kalorili tercihlerdendir. Bol miktarda ve mevsiminde sebze, meyve tüketmeniz hem kilo kontrolüne yardım eder, hem de birçok hastalıktan korunmanızı sağlar.  

   Sağlıklı beslenmeye nasıl başlanır

   Sağlıklı beslenme nasıl olur maddeler halinde;

   Yağ Tüketimini Azaltın

   Sağlıklı yaşam için diğer bir nokta; katı yağlardan uzak durma, bitkisel yağları tercih etme. Yemeklerinizi hazırlarken kızartma yerine ızgara, haşlama, buharda ve fırında pişirme yöntemlerini kullanarak sağlıklı yaşam ve sağlıklı beslenme yollarına geçin.

   Abur – Cubura Sınırlama Getirin

   Abur cubur olarak nitelendirilen hazır gıdalar fazla miktarda yağ ve enerji içerdiğinden sağlıklı yaşam ve sağlıklı beslenme yollarının baş düşmanıdır. Bu nedenle bu yiyeceklere mutlaka sınırlama getirin. 

   Kurubaklagilleri ve Lifli Besinleri Tüketin

   Tüketilen karbonhidrat kaynağının çeşidine ve miktarına dikkat edin. Saf şeker ve rafine unlu besinler yerine kabızlığı engelleyen, tokluk hissini arttıran, kilo kontrolünü kolaylaştıran sağlıklı yaşam ve sağlıklı beslenme yollarının ana öğelerinden olan kurubaklagilleri, taze ve kuru meyveleri, sebzeleri tercih edin. 

   Alkol Alıyorsanız, Azaltın

   Sağlıklı yaşam için belkide alışkanlık anlamında en önemli nokta bu. İçkinin çeşidi de önemlidir. Viski, konyak, votka gibi sert alkollü içkiler daha yüksek kalorilidir. Alkolün vücuda dönüşü yağ şeklinde olur.

   Egzersizi İhmal Etmeyin

   Sağlıklı yaşam ve sağlıklı beslenme yolları ile egzersiz bir bütün olarak düşünülmelidir. Yaşam koşullarınıza uygun, sürekli yapabileceğiniz bir aktivite türünü seçin.

   Şeker ve Glutenden kurtulmak çok kolay hazırsanız bizi arayabilirsiniz.