GLUTEN – ŞEKER

SAĞLIKLI BESLENME ALIŞKANLIĞI

Sağlıklı Beslenme Alışkanlığı Sağlarız, 1 yıl Destek Garantisi

Destek ekibimizin düzenli olarak takibi altında olursunuz. Bu süreçte herzaman yanındayız.

 

GLUTEN ŞEKER YEME İHTİYACI BİR BAĞIMLILIKTIR !

Şeker ve gluteni kesmek sağlıklı beslenme alışkanlığı kazandırır. Sağlıklı beslenmek ve kilo verme için Şekerli ve Glutenli gıdaları hayatınızdan çıkartmalısınız. Gluten şeker hastalığı halk arasında giderek artmaktadır. Gluten ve şeker birlikte bir çok hastalığı tetikler. Gluten hassasiyeti hızla yayılmaktadır, buğdayın içinde bulunan gluten oranı artmasıyla gluten hassasiyetide artmıştır. Şeker ve gluteni kesmek sağlık açısından önemlidir.

  • Enerjiniz artar
  • Bağırsak sisteminiz sağlıklı çalışır
  • bağışıklık sistemimiz güçlenir
  • Yüksek kilolardan korunmak için en önemli önlem alırsınız.

Şeker ve gluten bağımlılığını sonlandırma metodu

ŞEKER

Şeker Dünya sağlık örgütü tarafından, neden olduğu hastalıklar nedeyiyle global hastalık sorunlarının oluşturmasında endişe etmektedir. 

Çoğu insan çocukluğundan itibaren her yemekten sonra şekerli tatlılar yediklerinden, yıllar içinde bu besinlere bağımlı olmaktadır. Şeker ve gluteni kesmek önemlidir, Çoğumuz “yemeklerden sonra yada gün içinde mutlaka tatlı ihtiyacı hissediyorum” deriz ve bu arzumuzdan bir türlü vazgeçemeyiz.

Doktorların “Beyaz Zehir” olarak tanımladıkları endüstriyel şeker’in, sigaradan daha kötü bir alışkanlık olduğu, sigaradan çok uyuşturucu bağımlılığına benzediği, araştırmalar sonucunda ortaya konmuştur. Böyle görülmesinin sebebi, Şekerin, beyinde uyuşturucu ile aynı bölgeleri etkilemekte olduğunun tespit edilmiş olmasıdır. Şeker, kanseri besleyen ana maddelerden birisi olmasının yanında, obeziteden diyabete kadar bir çok zararları olan bir maddedir.

GLUTEN

Gluten , insan bağırsaklarına yapışarak besinlerden faydalı maddelerin emilimine engel olan, buğday, arpa ve çavdarda bulunan bir bileşendir. Son 30 yılda buğdayın genetiğinin değişmesi sonucunda içinde bulunan gluten miktarı kat ve kar artmıştır. Gluten hassasiyeti hızlı kilo almaya yada anlamsız kilo vermeye neden olmakta, ve metabolizmamızın sağlıksız çalışmasına neden olmaktadır. Bir çok hastalıkları tetiklemekte, gün içinde yorgunluk hissine neden olmakta, kas ağrılarını, tiroid, 2. tip şeker hastalığı gibi bir çok olumsuzluklara neden olmaktadır. Şeker ve gluteni kesmek için destek alabilirsiniz.

 

GLUTEN NEDEN ZARARLI 

Buğday tohumlarının genetiğinin değişmesiyle, buğdayın içindeki gluten oranı katlanmıştır. Yüksek ortanlardaki gluten maddesi bağırsaklarımızın çalışmasını bozmaktadır. 

Gluten hassasiyetinin neden olduğu belli başlı hastalıklar: Diyabet, Obezite, Haşimato, Bağırsak hastalıkları, Psikolojik sorunlar, Kan değerlerinizin bozulması.

Dünya Sağlık Örgütü yanlış beslenmeden dolayı 2040 yılına kadar herkesin diyabet hastası olma riskini vurgulamaktadır. Gluten şeker hastalığı arasında ciddi bulgular bulunmaktadır.

Gluten Şeker hastalığına zararlımı ? 

Gluten şeker hastalığını tetiklemekte ve dünyada hastalığın çok hızlı yayılmasına neden olmaktadır. 

Gluten alerjisi olanlar ne yememeli ?

Gluten alerjisi hızla artan bir rahatsızlıktır. Gluten buğday içerisinde bulunan bir proteindir. Bağırsak çeperlerine yapışarak sindirilmi zorlaşmaktadır.

Bir Çok ülkede bir çok hastalığın nedeni olarak görülmektedir. 

Gluten vücuttan nasıl atılır ?

Glutenin vücuttan atılması için düzenli su içmek ve hareket ederek detoksifikasyonu sağlamak gereklidir. 

ABRAHAMSON METODU

Şeker ve gluteni kesmek,  bağımlılığından kurtulma konusunda 36 yıllık tecrübesi ile dünyanın bir çok ülkesinde başarısıyla adından söz ettiren ABRAHAMSON ARINMA MERKEZLERİ, artık Türkiye’de de insanların gluten şekerbağımlılığından kurtulmalarına yardımcı olmaktadır.

SAĞLILI BESLENME VE KİLO VERME

Diyetlerin çoğu şişmanlık (obezite) belirtilerinin azalmasına yardımcı olur, ancak diyet menüsü, şişmanlama nedenlerini yok etmez. Abrahamson Arınma Merkezleri’ nde uygulanan terapi ise; şeker ve gluten tüketme dürtüsünü azaltır, bu besinlere kayıtsız kalmayı sağlar!!  Şeker ve glutebi kesmek, Süreci izleyen kişiler birkaç gün içinde kişiler, daha odaklı, daha canlı olduklarını, daha az uykuya ihtiyaç duyduklarını ve genelde kendilerini daha iyi hissettiklerini ve daha neşeli olduklarını bildirirler. Abrahamson Arınma Merkezleri’ne arınmaya gelen binlerce kişi, şeker ve glüteni bırakarak başarı ile kilo vermiş ve sağlıklı bir yaşama adım atmışlardır.