Zararlı Karbonhidratlar

zararlı karbonhidratlar

Zararlı Karbonhidratlar

Karbonhidratlar beslenme, birincil enerji kaynağı ve sağlık için hayati öneme sahiptir. Karbonhidratları yediğimizde vücudumuz, uygun vücut işlevi için ihtiyaç duyduğumuz enerjiyi sağlayan glikojene (şeker) dönüştürür.Ancak Zararlı karbonhidratlar çok daha uzun süreli sorunların nedenidir.

Sorun, birçok iyi karbonhidratın kötü bir şekilde etiketlenmiş olmasıdır ve birçok diyet, kilo vermek, yağ azaltmak ve yağsız kütlenin iyileştirilmesi için elimine edilmelerini önerir.

Asıl Olan sağlıklı karbonhidratlar yemek ve zararlı karbonhidratları vücudumuzdan çıkartmaktır. Çünkü Zararlı karbonhidratlar, bir çok hastalığı tetiklemekte, sürekli yeme arzunuzu oluşturarak bağımlı olmanıza neden olmaktadır.

Sağlıklı kilo vermek için tıklayın »

Sağlığımızı korumak ve zindelik için, iyi ile kötü karbonhidratlar arasındaki farkı anlamak önemlidir.

Doğru karbonhidratların nasıl seçileceğini öğrendikten sonra, sağlıklı bir yaşam tarzını desteklemeliyiz.Zararlı Karbonhidratları iyi tanımalıyız.

İyi ve Zararlı karbonhidrat arasındaki fark nedir? 

Bu soruyu yanıtlamadan önce karbonhidrat türlerini anlamak önemlidir. Karbonhidratlar aşağıdaki gibi tarif edilebilir:

Kompleks karbonhidratlar: enerji için glikoz kullanmadan önce lif ve nişasta bakımından yüksek gıdaların sindirimi daha uzun sürer. Önemli vitaminler, mineraller ve antioksidanlar içerirler. Vücut için yavaş salınan enerji tüketimi ile sağlanır. Kepekli tahıllar, fasulye, kinoa, baklagiller, yulaf ve kahverengi pirinç, sağlıklı kompleks karbonhidratların mükemmel kaynaklarıdır.

Ancak Buğday bazlı, undan yapılmış gıdalar vücudumuz tarafından emilimi neredeyse imkansız hale gelmiştir. Sürekli yeme dürtüsünü alıştırarak sizi bağırsak sisteminizi bozar. İçinde buğdaysı gıdalar içeren gıdalar bir çok hastalığı tetiklemektedir.  Zararlı Karbonhidratlar bağımlılık yaratır.

KİLOM7

Şekerli ve zararlı karbonhidratlar bir çok hastalığa neden olur. İlerleyen yaşlarınızda kanserden diyabete sayısız hastalığa neden olmaktadır.

Bütün virüslere karşı korunmasız kalırsınız.

Basit karbonhidratlar

Zararlı Karbonhidrat içeren besinler nelerdir?

Unlu (buğday) gıdalar Mısır, Pirinç,patates

Vücut tarafından kolayca sindirilen ve çabuk enerji sağlayan doğal şekerler içeren yiyecekler. Meyveler, bazı sebzeler, süt ve süt ürünleri basit karbonhidratların zengin kaynaklarıdır. Basit karbonhidratlar ayrıca soda, beyaz şeker ve hamur işleri gibi işlenmiş ve rafine edilmiş yiyeceklerde de bulunmalıdır. Meyveler, sebzeler ve süt basit bir karbonhidrat olarak kabul edilmekle birlikte, temel besinleri, lifleri ve proteinleri içerir ve sindirildiğinde daha karmaşık karbonhidratlara benzerler.

Doğru karbonhidrat seçmek sağlıklı bir vücut için önemlidir. En iyi karbonhidratlar bir kutudan değil doğal kaynaklardan gelir. Baklagiller, sebzeler ve meyveler gibi besleyici madde içeren yiyecekleri içerir.

Karbonhidratlı Beslenme

Kabuğundan mısır gevreğine karşı mısır kulağı, işlenmiş meyve suyunun üzerine soyulmuş bir portakal, bir paket cips yerine fırında patates yemek, kötü bir

karbonhidrat üzerinde iyi bir karbonhidrat seçmek için mükemmel bir örnektir. Ancak ne yazıkki buğdaysı ürünlerin genetiği bozulduğundan  beyaz yada kepekli ekmek vücudumuza ne yazıkki aynı zararı vermekte ve sindirim sistemimizi olumsuz etkilemektedir. 

  • Sebzeler – Her gün çeşitli yiyin
  • Kepekli tahıllar – Glutensiz Yulaf, kinoa, kahverengi pirinç 
  • Kuruyemiş ve tohumlar
  • Bütün meyveler
  • Fasulye ve baklagiller
  • Yumrular – Tatlı patatesler, patatesler

Sağlıksız bir vücuda katkıda bulunan besin değeri bulunmayan zararlı karbonhidrat içeren besinler den kaçının. Kötü karbonhidratlar, çoğu market rafını kaplayan aşırı işlenmiş, besinlerden arındırılmış gıda ürünlerini içerir. Düşük yağlı, şekersiz, yağsız, zenginleştirilmiş, düşük kalorili ve şeker eklenmemiş fantazi gıda etiketlerine dikkat edin. Maalesef, bunun gibi kötü karbonhidratlar, sağlıklı ürünler kılığına girerek olumsuz etkilemiştir. 

Zararlı karbonhidratlı yiyecekler  tanımakta ve bunları diyetimizden olabildiğince elimine etmekte ustalaşmak önemlidir. İçerik listesini anlayamıyorsanız, muhtemelen kötü bir karbonhidrattır. Paketlenmiş bir gıda maddesi için ne kadar az bileşen olursa o kadar iyidir. Paketlenmiş yiyecekler, daha sağlıklı bir ürün olarak kabul edilmek için az miktarda bileşen ve kısa bir raf ömrüne sahip olmalıdır.

Ekmek, hamur işleri ve soda gibi işlenmiş karbonhidratları ortadan kaldırmak, kötü karbonhidratlardan kaçınmanın harika yoludur. Sağlığın iyileştirilmesi için aşağıdaki kötü karbonhidrat listesinden kaçınılması önerilir.

Sağlıkl Beslenmeye Karar Verdiyseniz Bizi Arayarak Bilgi Alabilirsiniz. Abrahamson metoduyla zorlanmadan zararlı / basit karbonhidratlardan ve şekerden kurtulursunuz. Tek seansta canınızı çekme arzusu sonlanır.

Call Now Button