Sigarayı Bırakmak için 2 Doğal Yöntem

Sigarayı Bırakmak için Doğal Yöntemler: 2 Doğal Yöntem

Sigarayı bırakmak için 2 doğal yöntem mevcut: Abrahamson metodu ve bitkisel yöntem! Sigara bağımlılığı her yıl binlerce insanın hayatını ve sağlığını olumsuz etkilemeye devam ediyor. Bu zararlardan korunabilmek ve sigarayı bırakmak için hiçbir zaman geç değil. Sigara bağımlılığından kurtulmaya yardımcı olmak için birçok doğal yöntem bulunuyor. Sigarayı bırakmak için herhangi bir kimyasal işlem görmeden, ilaç kullanmadan, insan doğasına en uygun 2 doğal yöntem hakkında bilgi sahibi olmak için yazımızı okuyabilirsiniz.

1. Abrahamson Metodu ile Sigarayı Bırakmak

Sigara, tütün, alkol gibi ürün kullanımına bağlı alışkanlıklar, insan beyniyle yakından ilgilidir. Başta akciğer kanseri gibi oldukça ciddi hastalıklara yol açma riskinin bu kadar yüksek olduğu bir bağımlılıktan kurtulmak, hayati önem taşır. Sigarayı bırakmak için doğal yöntemlerden faydalanmak isteyenler için Abrahamson metodu oldukça etkili bir yöntemdir.

İnsan beyni ve bağımlılıkların arasındaki ilişki ile ilgili çalışmalar yürüten Ehud Abrahamson, insanların sigara gibi kötü alışkanlıklarının altında yatan nedeni araştırmaya hayatını adamış bir spiritüel bilim insanıdır. Modern tıp uygulamalarının yanı sıra alternatif tıp yöntemlerini kullanarak bağımlılıklardan kurtulmanın kolay ve kesin bir yolu olan Abrahamson metodu ile dünyada pek çok kişi sigara bağımlılığından kurtulmuştur.

: 0 212 706 17 10

Abrahamson metodu ile sigarayı bırakan kişilerin mucize olarak tanımladığı bu yöntem nedir?

Abrahamson metodu, doğu ve batı alternatif tıp yöntemlerini harmanlayarak bağımlılıkların temeline inerek tespit ve temizliğinin yapılmasını sağlayan bir doğal tedavi yöntemidir. Kişinin sigara bağımlılığına neden olan kök kaynakların tespit edilmesini ve bu nedenlerin biyoenerjisel bir temizlik ile devre dışı bırakılmasını sağlamaktadır. Medikal bir uygulama bulunmayan bu terapi seansı ile, kişinin sigara bağımlılığına neden olan merkezi noktalarına müdahale edilerek olumsuz davranışlardan arındırılmasına yardımcı olmaktadır. Tek seansta %90’a varan bir başarı ile sigarayı bırakmanın en etkili ve kolay yöntemidir.

2. Bitkisel Uygulamalar ile Sigarayı Bırakmak

Sigarayı bırakmak için faydalanabileceğiniz pek çok yöntem bulunmaktadır. Akupunktur, hipnoz ya da ilaç gibi yöntemler size göre değilse, doğal ve bitkisel çözümlerle sigaradan kurtulmak mümkün. Öncelikle sigarayı bırakma kararının ardından günlük yaşamın rutinini düzenlemek oldukça önemlidir. Sigara gibi alışkanlıkların yerine sağlıklı tercihler yapabilir, zamanla vücudunuzu sigaradan uzaklaştırarak terbiye edebilirsiniz.

Kalıcı ve kesin bir sonuca ulaşmanın tek yolu bırakmaya karar vermiş olmaktır. Peki bu karara yardımcı olabilecek uygulamalar neler?

Sigarayı bırakmak için sigaranın yerine sizi tatmin edecek içecek ve yiyeceklere yönelmek oldukça doğaldır. Dünyadaki pek çok bitkisel ürün, bu konuda büyük kolaylık sağlayacak özelliklere sahiptir. Nikotinden uzak durma sürecinde bağımlılığın getirdiği bazı olumsuz semptomlar ortaya çıkar. Bunlardan bazıları stres, kaygı bozukluğu, uykusuzluk, gerginlik, aşırı yemek yeme ya da iştahsızlıktır. Eğer bu semptomları yaşıyorsanız, vücudunuzun sigara bağımlılığından kurtulması için yardımınıza ihtiyacı olabilir. Bitkisel ürünleri kullanarak yaşadığınız adaptasyon sürecini yumuşak bir şekilde atlatabilirsiniz.

Sigarayı bırakırken Karabaş otunu mutlaka deneyin. Bu mor renkli bitki ile yapacağınız basit bir bitki çayı tarifi, canınız her sigara istediğinde size yardımcı olacaktır. Bir bardak kaynamış suya 5-6 başak Karabaş otunu ekleyerek 4 5 dakika demleyin. Demlendikten sonra süzün ve dilediğiniz bir bardak ya da termos kabına boşaltın. Gün içerisinde yanınızda bulunduracağınız bu bitki çayını canınız her sigara istediğinde bir yudum ağzınıza alarak 15-20 saniye kadar tutun ardından yutun. Karabaş otunun sigara isteğine karşı yatıştırıcı etkisini deneyimleyerek, bitkisel yöntemle sigaradan kurtulabilirsiniz.

Şifalı bitkilerin yanı sıra sigarayı bırakmak için uçucu yağlar ve bazı besin gruplarını da hayatınızda yer açabilirsiniz. Örneğin nane yağının koklanması ya da burun deliklerine sürülmesi sigara isteğinin azaltılmasına yardımcı olmaktadır.

Uçucu yağlardan kendinize bir kür hazırlayarak, ani gelen sigara ataklarından korunmak için yanınızda taşıyabilirsiniz. Sigara içme isteği anında müdahale edebilmek için Palmarosa uçucu yağı, Bergamot uçucu yağı ya da Frenkinsense uçucu yağı kullanılabilir.

Meyan kökü çiğnemek, yeşil yulaf, ginseng gibi nikotin bağımlılığının etkilerini azaltan besin ürünleridir. Bu tarz bitkisel takviyeleri günlük beslenmemize ekleyerek sigara bırakma sürecinizi kontrol altına alabilirsiniz.

 

 

Call Now Button