Mucize Sigara Bırakma Yöntemleri! Yardımcı Yollar

8 Kesin Yol ile Sigara Bırakma Yöntemleri

Sigara, ister günde 1 paket tüketin, isterseniz sosyal çevrenizle günde bir iki tane tüketin, sigara dünyada her 5 kişiden birinin ölümüne sebep olan kötü bir alışkanlıktır. Hem beden hem ruh sağlığınızın daha refah seviyesi yüksek bir yaşama sahip olabilmesi için en etkili mucize sigara bırakma yöntemleri diyebileceğimiz yolları araştırdık. Sigarayı bırakmak istiyor musunuz? İşte sigarayı bırakabileceğiniz mucize farklı  çözüm yöntemleri!

Uyarı: Aşağıdaki yöntemler sigara bırakmaya yardımcı olabilir, ancak öncelikle doktorunuza danışmanızı öneriyoruz. Hiçbir yöntemin kesinliği yoktur.

1. Abrahamson Metodu ile Terapi

Tüm dünyada 40 yılı aşkın bir süredir, insan vücuduna zararlı bağımlılıklardan kurtulmak ve sigarayı bırakmak için yardımcı yöntem olarak uygulanan Abrahamson Metodu, mucize yöntem olarak tanınmaktadır.  Etkili sigara bırakma yöntemi olarak Abrahamson metodu ile sigara bırakmak için tek seansta yüksek başarı mümkün olabilir. Sonuçlar kişinin iradesine ve kararlılığına bağlıdır. Danışanlar genellikle pozitif dönüşler veriştir. Videolar sayfasından izleyebilirsiniz. Bağımlılıkların temelinde yatan nedenlerle ilgilenen bu yöntemle, 10 ila 30 dakika arasında süren bir terapi seansı sonrasında sigara içme dürtünüzden kurtulmak mümkün.

Bireyin kendisini merkez alan ve vücuttaki biyoenerji sistemini merkez alan bu metot, doğu ve batının alternatif tıp tekniklerinin senteziyle ortaya çıkan bir terapi yöntemidir. Ehud Abrahamson tarafından bulunan bu metod, sigarayı bırakmanın yollarını arayanlar için en kısa ve kesin çözümdür. Kişinin sigara bağımlılığından kurtulmasına yardımcı olan, bütünsel bir biyoenerjisel arınma terapisidir. 40 yıldan daha uzun süredir özel merkezler aracılığıyla gerçekleştirilen bu şifa yöntemi, sigara bırakma konusunda binlerce kişinin mucize yöntemi olmuştur. Abrahamson metodu ile sigara bırakma terapisi almak için bu metodu uygulayan özel merkezlerimize ulaşın.

Abrahamson Metodu: Ücretsiz WhatsApp Danışma Hattı »

2. Nikotin replasmanı yöntemi

Sigara bağımlılığından kurtulma aşamasında nikotin dürtüsüne hayır diyemeyenler için etkili bir yol olarak nikotin replasmanı yöntemi kullanılabilir. Nikotin replasmanı tedavisi sigara içme isteğini ve tütün yoksunluğu yakınmalarını azaltıcı bir etkiye sahiptir. Özellikle fiziksel bağımlılığı olan kişiler için uygun bir tedavi yöntemi olarak bilinir. Nikotin replasmanı yöntemi için bağımlı kişinin bazı preparatlar kullanarak sigara içmek yerine alternatif çözümlerle bağımlılığını yenmesi amaçlanır. Bunlar nikotin sakızı ve transdermal nikotin bandıdır.

Sigara içme tiryakisi olanlar, hayatlarından sigarayı birden çıkarmakta oldukça zorlanır. Bu süreci daha yavaş ve uzun bir sürece nikotin replasmanı yöntemiyle yenmek mümkündür. Bu yöntem için kişinin sağlık problemlerinin olup olmaması durumu oldukça hayatidir. Lütfen bu yöntem için bir sigara bırakma merkeziyle ya da doktorunuzla görüşün.

3. İlaç tedavisi ile sigara bırakmak

Sigara bağımlılığı ileri derecede olan kişilerde sigara, uyarılma ve memnuniyeti artırır, gerginlik ve kaygıyı azaltır. Sigaranın insan beyninde yapmış olduğu bu olumlu gibi görünen deformasyonlar, sigara bırakıldığında yoksunluk belirtileri olarak ortaya çıkar. Depresif duygu durumu, kaygı, sinirlilik, uykusuzluk, kilo alma veya kilo verme, aşırı yemek yeme isteği gibi huzursuzluk verici belirtiler yaşayan kişiler için ilaç tedavileri önerilmektedir.

Yoksunluk belirtileri, içilen son sigaradan saatler sonra başlar ve takip eden üç gün içerisinde pik yapar. Bu süreçte duygu ve dürtülerine hakim olamayacak kişiler için ilaç tedavileri ile sigara bırakmak mümkündür. İlaç tedavisi ile sigara bırakmak yalnızca konunun uzmanı doktorların teşhis ve tedavisi sonrası hastanın durumuna özel yazdığı reçeteli ilaçlar ile mümkündür. Lütfen doktorunuzla görüşmeden herhangi bir ilaç temin etme girişiminde bulunarak sağlığınızı tehlikeye atmayın.

4. Akapunktur vb. yöntemler

Akapunktur yaklaşık 3000 yıl önce Çin’de geliştirilmiş, vücutta dengenin sağlanması temelinden hareketle vücudun belirli bölgelerine ince iğnelerin batırılması yöntemidir. Geleneksel bir Çin şifa yöntemi olarak bilinen Akapunktur yöntemi ile sigara bırakmak etkili bir yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır. Öncelikle kişinin sigarayı bırakmak istemesi temel prensiptir. Tercih edilen tedavi yönteminin etkili ve başarılı olması ise ikinci etkendir.

Sigarayı Bırak: Ücretsiz WhatsApp Danışma Hattı »

Akapunktur yöntemi ile sigara bırakmak isteyenlerin uygulamadan önce 10 ila 12 saat süre öncesinde sigara tüketimini kesmesi gerekmektedir. Bu aşamada kişiye seanslar halinde 3 gün boyunca uygulama yapılır. Sigara bırakmak için uygulanan akupunktur noktaları genellikle kulak ve vücudun belirli bölümleridir.

Halk arasında Hipnoz yöntemi olarak bilinen Hipnoterapi yöntemi ise, bilinçaltını sigara bağımlılığından kurtarmaya inandırmaktır. Hipnoterapi yöntemi sırasında, kişilere sigaradan nefret etme duygusu kazandırılır. Seans esnasında yapılan telkinler aracılığıyla kişiye sigaranın vermiş olduğu zarar doğru bir şekilde aktarılmalıdır.

5. Sigara içme isteğini psikolojik olarak bitirme yöntemi

Uzmanlar tarafından 1983 yılından beri kullanılan ve sigara içicisini sigaradan kurtaran yöntem, 3 aşamalı uzun süren bir seminer setinden oluşmaktadır. Sigarayı bırakmanın yolu olarak, bırakmadan önce kafada içme isteğini bitirmeyi amaçlar. Yöntem ile sigara içme isteğini kafada nasıl bitirileceği öğretilerek, sonra da son kez sigara içilmesine müsaade edilir. Seansın ilk aşamasında sigara bağımlılığının, elin sürekli sigaraya uzanmasının gerçek nedeni anlaşılması sağlanır. Seansların sonrasında sigara içme isteğinin gittikçe azaldığı ve son ritüeli gerçekleştirerek sigarayı hayatınızdan çıkarma vadediliyor.

Yöntemi Türkiye’de uygulayan bir uzman bulunmasa da kendiniz uygulayarak deneyebilirsiniz.

6. 6 saat yöntemi

En etkili sigara bırakma yöntemlerinden biri olarak bilinen 6 saat yöntemidir. Yurt dışında uzmanlar tarafından bulunan bu yöntemle, 6 saat süren bir canlı seminer seansına katılarak sigarayı bırakmayı deneyebilirsiniz. Seminerler ile sigara bırakmak kesin olmasa da yardımcı yöntem olarak deneyebilirsiniz.

Türkiye’de Türkçe seminer veren kuruluşlar bulunmamaktadır. Dilerseniz yabancı dilde araştırma yapabilirsiniz.

7. Bitkisel tedavi yöntemi

Bazı doğal bitkiler, sigara bırakmada oluşacak sendromların giderilmesinde kullanılarak geçiş dönemini daha kolay atlatmanıza yardımcı olacaktır. Gingseng, karabaşotu, bergamot gibi bitkiler bu süreci olumlu şekilde atlatmanızı destekleyecektir. Bitkisel yöntemlere başvurmadan doktorunuza danışınız.

Kesin bir şekilde sigarayı bırakma yoluna girdiğinizde, doğal çözümlerin gelişiminize büyük katkıları olacaktır. Örneğin çarkıfelek bitkisi nikotin yoksunluğuna iyi gelir. Çayını içerek, sigarayı bırakırken stresli ruh halinizi iyileştirip uykusuzluğa da çare bulabilirsiniz. Doğadaki pek çok bitkinin insan vücudunda ve dolayısıyla psikolojisinde yatıştırıcı etkisi bulunur. Sigara gibi kötü alışkanlıklardan uzaklaşırken bitkisel çözümlere hayatınıza daha fazla alan açarak şifalanabilirsiniz.

Sigara Bağımlılığından Kurtul: 0 212 706 17 10

Uzmanlar ile görüşmek istiyorsanız sizler de Be Positive ile iletişime geçebilir ve uzmanlarımızdan bilgi alarak seans sürecinizi hızlandırabilirsiniz. Be Positive hakkında daha fazla bilgi almak için bizleri Instagram ve Facebook‘tan takip edebilirsiniz.

Abrahamson Metodu: Ücretsiz WhatsApp Danışma Hattı »

Kaynaklar:

eud abrahamson cnn tuk roportaji

Abrahamson Metodu Kurucusu Web Sitesi: https://ehudabrahamson.com/ 

Kaynak ve yöntemler Ehud Abrahamson tarafından geliştirilmiştir.

Ehud Abrhamson meditasyon Spotify listesi: https://open.spotify.com/intl-tr/artist/26GwNkY39Ua4xEkGZbR1NW 

Call Now Button