Sigara Paket Yıl Hesabı: Sigaranın Sana Maliyeti

sigara maliyet hesaplama aracı online

Sigara paket yıl hesabı aracı” ile günde kaç paket ve kaç yıldır sigara içtiğine göre sana olan maliyetini hesaplamanı sağlar. Unutmamak gerekir ki sigaranın tek maliyeti maddi değildir, sağlığa olan zararları ile hayatınızdan çaldığınız zamanı hesaplamanız ise pek mümkün değil!

Sigara içmenin sana maliyetini hiç düşündün mü? Sigara sadece sağlığa değil aynı zamanda bütçeye tahmin edilemez zararlar veriyor. Eğer sigaraya verdiğin küçük paraları yıllarca biriktirseydin ne olurdu? Sigara paket yıl hesabı ile bunu kolayca hesaplayabilirsin.

Sigara Paket Yıl Hesabı:

Sigara Maliyet Hesaplama Aracı Nasıl Kullanılır?

Soldaki kutucuklardaki soruları dürüstçe cevaplamanız yeterli! Örneğin üç günde bir paket tüketiyorsanız 0.33 paket tüketim yazabilirsiniz, fiyat olarak güncel tükettiğiniz sigara fiyatını yazın, sürekli gelen zamları hesaba katmayın, çünkü burada birikim hesaplıyoruz. Örneğin günlük olarak 24TL lik bir paket sigara almayıp onun yerine yatırım olarak 1.6$ döviz aldığınızı düşünmelisiniz. Sonuçta sigaranın fiyatı döviz olarak değişmemektedir. Güncel döviz kuruna bölerek yıllar boyunca birikim yapsaydınız kaç dolar tasarruf edeceğinizi, veya TL olarak kaç tl tasarruf edeceğiniz göreceksiniz.

Sigara yerine uygun fiyatlı olsun diye tütün tüketiyorsanız aynı hesabı hesap makinemiz ile yine yapabilirsiniz. Örneğin haftada bir 1 paket tütün, 1 paket filtre ve 1 paket sigara kağıdı tüketiyorsanız 0.14 paket tüketimi yazıp paket fiyatına da tüm bunların toplam set maliyetini yazmayı unutmayın.

Sonuçlar sizi şaşırtmasın. Damlaya damlaya göl olur atasözünün gerçekliği tartışılmaz. Her gün yaptığınız küçük harcama size sandığınızdan çok daha fazla zarar veriyor.

Sigara Sana Maddi Olarak Neler Kaybettirdi?

Sonuçları değerlendirin; bir cep telefonu, çocuğunuzu asla gönderemediğiniz özel okul parası, hayalini kurduğunuz bir motorsiklet, güzel bir araba veya bir tekne! Ömrün boyunca kirada oturdun ama bir ev parasını sigaraya mı verdin? Değerlendirmeni yaptın mı?

Sigara paket yıl hesabı örnekSigara paket yıl hesabı örneğinde 30 yıldır günde 2 paket sigara içen bir tiryakinin maliyetini görüyorsunuz.

535.000TL para ile Türkiye’nin bir çok ilinde güzel bir ev, iyi bir araba veya emekliliğin tadını çıkarmak için güzel bir tekne alabilirsiniz. 

Bu sizin geleceğiniz için bir projeksiyon da olabilir. Birleşen küçük maliyetler akılalmaz büyüklüklere erişebiliyor.

Sigarayı Bırakmak için Tıkla >

Ne kaybettiniz kendinize sorun ve şimdi hemen sigarayı bırakmak için bir nedeniniz olsun. Kalan günlerde zor kazandığınız değerli paranızı boşa harcamayın. Kendiniz ve sevdikleriniz için biriktirin.

Sigara sana;

  • Sağlığını kaybettirdi,
  • İtibarını kaybettirdi,
  • Cebindeki paranı kaybettirdi

Sigara paket yıl hesabı sana gerçekleri gösteren basit bir hesaplama olsa da bunu ciddiye alman için gerçek bir uyarı niteliğindedir. İradene güvenerek ilk adımı at, yardım da alarak kolayca başarabilirsin!

Call Now Button