Stresten Arınmak için 6 Online Terapi Uygulaması

Stresten Arinmak

Abrahamson Metodu Stres, kaygı ve endişelerinizden arınmanıza destek olur. Odaklanmanızı ve konsantrasyonunuzu arttırır. 

Detaylı bilgi için linki tıklayın.

Stresten arınma yolları arayan kişilerin en çok yöneldiği yöntemler arasında online terapi uygulamaları yer alıyor. Online terapi uygulamalarında destek veren danışmanlar ve meditasyon uygulamalarında yer alan sesler ve meditasyonlar kişilerin stresten arınmasına yardımcı olabiliyor.

Stresten arınma sürecinde kişiler birbirinden farklı uygulamalar kullanıyor. Bu uygulamaların bazıları ücretsiz olarak kullanıma sunulurken bazıları da ücretli olarak kullanılabiliyor. Stresten Arınmak için Online Terapi Uygulamaları adlı bu yazımızda sizler için test ettiğimiz 6 online terapi uygulamasından bahsedeceğiz.

Hiwell

Stresten arınma uygulamaları arasında bulunan Hiwell ücretli olarak kullanıma sunulan bir online terapi uygulamasıdır. Kişiler sabit psikolog ücretleri ile danışmanlık almak istediği konular ile ilgili çalışma yürüten psikologlara bu uygulama üzerinden ulaşabilmektedir. Stresten arınma konusunda da birçok uzman Hiwell üzerinden bireylere destek vermektedir.

Terapist App

Online Terapi Uygulaması işe yarar mı?

Terapist App de internet üzerinden danışmanlık ve online terapi alabileceğiniz uygulamalardan birisidir. Google Play Store ve App Store üzerinden uygulama olarak telefonunuza indirebileceğiniz Terapist App stresten arınma konusunda yardım alabileceğiniz en iyi psikolog ve danışmanlara ulaşmanızı sağlamaktadır.

Bu program üzerinden online danışma alarak stresten kurtulmak istediğiniz takdirde psikologlar ve danışmanlar ile kuracağınız iletişim saklı tutulmaktadır.

Meditopia

30 milyondan fazla kişi tarafından kullanılan bir mobil uygulama olan Meditopia içerisinde:

  • Meditasyon Müziği
  • Nefes Egzersizleri
  • Sabah Meditasyonu
  • Farkındalık Meditasyonu
  • Uyku Meditasyonu
  • Kaygı Meditasyonu

Gibi birçok meditasyon türü bulunmaktadır. Stres dendiği zaman ilk akla gelenler uykusuzluk ve kaygı olduğu için aslına bakıldığında bu uygulamanın stresten arınmak için oldukça verimli olduğunu söylemek mümkündür. Stresli bir yaşam sürmek sizlerin de gündelik hayatını ve iş yaşamını etkiliyorsa ve sizde stresten arınma yollarına başvuruyorsanız meditasyon yaparken Meditopia’yı kullanabilir ve stresten arınabilirsiniz.

Youtube

Stresli bir yaşamı olan ve bu stresten arınmak isteyen kişilerin kullanabileceği uygulamalardan birisi de Youtube’dur. Video içerik platformu olarak 2005 yılında kullanıma sunulan Youtube’da birçok içerik üreticisi bulunmaktadır.

Meditasyondan motivasyona kadar birçok içerik konusu üzerinde Youtube’da içerik üreten kişiler bulunmaktadır. Stresli bir yaşamın etkisinden arınmak ve kendini iyi hissetmek isteyen kişiler Youtube’u kullanarak istedikleri herhangi bir konudaki motive edici meditasyonlara erişebilmektedir.

Örneğin: Başarısızlıktan korkan kişiler Youtube üzerinden Özgüven meditasyonları dinleyerek kendilerini bu konuda motive edebilmekte ve özgüvenlerini geliştirerek aslına bakıldığında başarısızlık korkusunun getirdiği stresi yenebilmektedir.

Insight Timer

Ücretli ve ücretsiz sürümlerini kullanabileceğiniz meditasyon uygulamalarından birisi de Insight Timer’dır. İstediğiniz her konudaki meditasyon içeriğine ulaşabileceğiniz Insight Timer üzerinden belirli konulardaki meditasyonlara hızlıca ulaşabilmeniz mümkündür.

Bu uygulamayı göndererek uyku meditasyonları sayesinde uyku probleminize çözüm üretebilir ve stresten arınma meditasyonları sayesinde stresli bir yaşamdan kurtulabilirsiniz.

Stresle Baş Etme

My Life

Stresten arınmak için 6 online terapi uygulaması içerisinde sizlerle paylaşacağımız son uygulama da My Life’dır. My Life birçok uygulamaya göre yeni ve gelişmiş özellikleri ile ön plana çıkmaktadır. Bu uygulamayı kullanacak olan kişiler ilk olarak nasıl hissettiklerini belirlemekte ve ardından bu hisse uygun bir şekilde oluşturulan meditasyonlara ulaşabilmektedir. Siz de stresten arınmak istiyorsanız MY Life’ı kullanabilirsiniz.

Online Terapi Uygulaması ile İlgili Önemli Uyarı:

Tüm bu terapi uygulamalarının kesin bir sonuç vereceğine dair bir garantisi asla yoktur. Dijital dünyada online uygulamalar üzerinden paranızı ve zamanınızı kaybedebilirsiniz. Bu nedenle anlatılan uygulamalara kefil değiliz. Bilgi açısından paylaşılmıştır.

Listede verilen herhangi bir uygulamanın BePositive ile ortaklığı yoktur.

Be Positive ile Stresten Arınmak Çok Kolay

Türkiye’de 6 yıldır uygulanan Abrahamson metodu ile sizleri stresten arındırmak için çalışan Be Positive ile sizlerde stresli yaşamanıza son verebilirsiniz. Enerjisel temizlenme yani bilinene bir diğer adı ile Stres Terapisi uygulamamız için bizimle iletişime geçebilir ve yaklaşık 1-2 saatlik bir zaman dilimi içerisinde alacağınız terapi ile stresten arınabilirsiniz.

Hızlı Stres Terapisi: 0 212 706 17 10

Bioenerji ile Stresten Kurtulun

Enerjisel temizlenme ve Stres terapisi için Be Positive uzmanlarına ortalama 1-2 saat ayırmanız yeterli olacaktır. Stres terapisi sonrasında dinlenmenizi tavsiye ediyoruz. 38 yıldır geliştirilen Abrahamson Metodu sizin geçmişte yaşadığınız yada gündelik hayatta yaşadığınız negatif enerjinin temizlenmesi için olup ayda bir yapılması tavsiye edilir çünkü dış etkenler sürekli negatif etki alanı yaratır.

Stresten arınma terapisini düzenli yaptığınız spor, yoga veya plates gibi düşünerek aylık periyotlar ile hayatınıza dahil etmenizi öneriyoruz.

Call Now Button