Nikotin Sakızı Nedir? İşe Yarıyor mu? Zararları

Nikotin sakızı nedir? işe yarar mı?

ABRAHAMSON METODU İLE TEK SEANSTA SİGARAYI BIRAKABİLİRSİNİZ.

Sigarayı bırakmak isteyen kişiler genellikle belirli yöntemlere başvurarak sigara bağımlılığından kurtulmayı hedeflemektedir. Sigarayı bırakma ilaçları, sigarayı bırakma danışmanlığı, nikotin sakızları bireylerin sigarayı bırakmak için tercih ettiği yöntemler arasında yer almaktadır.

Ara ve Abrahamson Metodu ile Sigarayı Bırak 📞

Özellikle sigarayı bırakmak isteyen birçok kişinin ilk olarak yöneldiği yan ürünler nikotin sakızlarıdır. Çünkü nikotin sakızları hem kolay ulaşılabilen hem de istenildiği zaman kullanılabilen ürünlerdir. Peki Nikotin Sakızı Nedir, işe yarar mı ve nikotin sakızının zararları nelerdir, gelin hep beraber bir göz atalım.

Sigarayı Bırakmak için ara!

Nikotin Sakızı Nedir?

Sigarayı bırakmak için kişilerin en çok tercih ettiği ürünler arasında yer alan nikotin sakızı, yoğunluğu 2mg ve 4 mg arasında değişiklik gösteren ve nikotin içeren bir sakız türüdür. Sigarayı bırakma sürecinde bireyler bu ürünleri çiğneyerek tüketmektedir ve nikotin sakızları sigara bırakma sürecine destek olmaktadır.

Nikotin Yoksunluğunu Gidermenin Yolları

Nikotin yoksunluğu çeken kişilerin sigara içme dürtülerini gidermek için nikotin sakızı, nikotin bandı veya farklı ilaçlara başvurduğu görülmektedir. Bu tip kimyasal çözümler yerine tamamen doğal ve ilaç gerektirmeyen “Abrahamson Metodu” ile sadece 1-3 seansta beyninizdeki nikotin yoksunluğu yaratan dürtüyü deaktif edip hayatınızda yeni bir sayfa açabilirsiniz.

  1. Abrahamson Metodu ile doğal tedavi
  2. Nikotin sakızı
  3. Nikotin bandı
  4. İlaç tedavisi
Ara ve Sigarayı Hemen Bırak!! 0 212 706 17 10

Nikotin Sakızı Nasıl Kullanılır?

Nikotin sakızı ile sigara bırakma düşüncesi olan kişilerin yanıt aradığı en önemli sorulardan birisi nikotin sakızı nasıl kullanılır sorusudur. Çünkü nikotin sakızı doğru bir şekilde kullanılmadığı takdirde vücudunuza ciddi hasarlar verebilecek bir üründür. Bu nedenle birçok insan nikotin sakızı ile sigarayı bırakmak isteyen kişilere uzman ve doktor kontrolünde kullanımı önermektedir.

Nikotin sakızı kullanan kişiler ilk olarak bu ürünü eczanelerden temin ettikten sonra belirli aralıklarla çiğneyerek kullanmaktadır. Çiğneme süreci ise nikotinin acı tadını alana kadar devam etmelidir. Bu tadı aldıktan sonra ise kişilerin nikotin sakızını çiğnemeyi bırakması ve bu ürünü ağızlarında bekletmesi gerekmektedir. Fakat bu ürün insan vücuduna ciddi zararlar verebilecek bir üründür.

Abrahamson Metoduyla Sigarayı Bırakanların İlham Veren Hikayeleri

 

Nikotin Sakızının Zararları Nelerdir?

Nikotin sakızı kullanmak bireylerin birçok zarar ile karşı karşıya kalmasına neden olabilecek bir eylemdir.

  • Baş ağrısı
  • Hıçkırık
  • Mide bulantısı
  • Öksürük
  • Boğaz tahrişi
  • Damar daralması

Gibi semptomlar Nikotin sakızının zararları arasında yer almaktadır. Gelin şimdi hep beraber bunlara daha detaylı bir şekilde göz atalım.

Baş Ağrısı

bas agrisi scaled

Nikotin sakızının içerisinde yüksek oranda nikotin bulunduğu için çok yoğun bir şekilde nikotin sakızı çiğnemek sabah uyandığınızda ya da gün içerisinde nikotin sakızının zararları arasında yer alan baş ağrısı çekmenize neden olabilir. Bu durum kişilerin yaşam standartlarını olumsuz etkiler.

Garantili Yöntem Abrahamson Metodu ile Sigarayı Bırak 📞

Mide Bulantısı

Nikotin sakızının zararları içinde bulunan mide bulantısı semptomu genellikle sürekli sakız çiğnenmesinden ve yoğun bir şekilde nikotin tüketiminden ortaya çıkan bir rahatsızlıktır. Kişilerin gündelik yaşamlarını olumsuz bir şekilde etkileyen mide bulantısı ilerleyen dönemlerde gastrit ve reflü gibi sağlık problemleri ile karşı karşıya kalmanıza neden olmaktadır.

Öksürük

İlk kez sakız çiğneyecek kişilerin karşı karşıya kalabilecekleri rahatsızlıklardan birisi de öksürüktür. Çünkü nikotin sakızı çiğnemek kişilerin vücudundaki nikotin miktarını artırmaktadır. Bu da zamanla ağızda yanma ve öksürme gibi problemlere neden olmaktadır.

Boğaz Tahrişi

Nikotin sakizi 1 scaled

Nikotin sakızı kullanan kişiler bu sakızı kullanırken belirli bir süre çiğneyip belirli bir süre de sakızı ağızlarında bekletmektedir. Sakız sürekli ağınızda kaldığında ise nikotinden dolayı dilinizde yanma ve boğazınızda tahriş hissi oluşabilmektedir. Boğaz tahrişi nikotin sakızının zararları arasında yer alan ve kişilerin hiç yaşamak istemediği semptomlardan birisidir.

Sigarayı Bırakmak için ara!

Damar Daralması

Nikotin sakızının yan etkileri arasında yer alan damar daralması, bireylerin kan akışını sağlayan damarlarda tıkanık yaşandığı bir semptomdur. Bu semptom kalbinize kan pompalanmasını engelleyebilmekte ve ciddi rahatsızlıklara yol açabilmektedir.

Sigarayı Bırakın

Nikotin sakızı gibi vücudunuza zarar verebilecek ürünler ile sigarayı bırakmak istemiyorsanız şimdi siz de dünyada 38 yıldır uygulanan Abrahamson Sigara Bırakma Metodu ile bağımlılığınızdan kurtulun.

Hızlı Sigara Bırakma Terapisi: 0 212 706 17 10

Call Now Button