Şekersiz Beslenerek Kilo Vermek için 7 İpucu

Şekersiz Beslenerek Kilo Vermek

İnsan vücudunun işleyişi bir dengeden ibarettir. Kilo vermek için şok diyetlere ya da saatlerce açlık çekmenize gerek yoktur. Şekersiz beslenerek kilo vermek istiyorsanız öncelikle beslenmenizi gözden geçirmelisiniz. Hızlı kilo vermek için popüler diyetler uygulamak, bilinçsiz beslenme rutinlerine uymaya çalışmak sağlığımızı olumsuz etkilemektedir. Kilo vermenin en etkili yolu sağlıklı beslenme ve sağlıklı yaşam koşullarına sahip olmaktır.

Şeker Bağımlılığından Tek Seansta Kurtul: 0 212 706 17 10

Yeterli ve dengeli beslenme ile sağlığın korunarak iyileştirilmesi sağlanarak yaşam kalitesi artırılmalıdır. Kişi kendisine uygun bir beslenme düzeni oturtmalı, bununla birlikte egzersiz ve uyku düzeniyle hem fiziki hem psikolojik ihtiyaçlarını karşılamalıdır. Şekeri hayatınızdan çıkararak hızla kilo vermek istiyorsanız, sizin için en kolay ve pratik yöntem Abrahamson metodu ile şeker bağımlılığından kurtulmak olacaktır.

Şeker ve zararlı karbonhidratı keserek sağlıklı kilo vermek için tıklayın!

Kilo kaybı için mutlaka, aldığınız enerji miktarının harcadığınız enerji miktarından az olması gerekir. Birçok popüler diyet programları gösterişli ancak bilimsel temellere dayanmayan yöntemler içerir. Diyete uygun olarak tanımlanan pek çok besin aslında sağlıksız seçimlerden ibarettir. Konu kilo kaybına geldiğinde beslenme programınızı düzenlemek bir zorunluluktur. Günlük olarak aldığınız besinlerin aslında ne olduğunu bilmeli ve vücut dengesini buna göre kurmalısınız. Şeker, günlük beslenmede iki şekilde yer alır. Bunlardan biri yiyeceklerde bulunan doğal şekerler, diğeri ise ilave şeker olarak adlandırılan tatlandırıcılar yani işlenmiş şekerdir.

Şekersiz beslenerek kilo vermenin ipuçları

Şekersiz beslenerek kilo vermenin anahtarı, işlenmiş şekeri beslenme rutininden tamamen çıkarmaktır. Peki şeker aslında nedir? Ve hangi besinlerde bulunur? Gelin birlikte bunları inceleyelim. Şekersiz beslenerek kilo vermenin ipuçlarını birlikte ortaya çıkaralım.

Besin gruplarında bulunan enerji kaynaklarından biri olan karbonhidratları hepimiz duyuyoruz. Peki bu karbonhidratlar neler?

Vücudumuzu oluşturan yapıların temelinde dört ana makromolekül bulunur. Bunlar;

 • karbonhidrat,
 • protein,
 • yağlar ve
 • nükleik asitlerdir

Bunlar hücrenin vazgeçilmez yapı taşlarıdır. Karbonhidratlar, beyin ve sinir sistemine enerji için almamız gereken bir besin kaynağıdır. Karbonhidratlara şeker denmesinin nedeni, diğer isimlerinin ‘’sakkarit’’ olmasıdır. Şekerler özellikle glikoz ve fruktoz gibi basit şekerler canlılar için hayati öneme sahiptir. Karbonhidratlar, şeker birimlerinin sayısına ve kimyasal olarak birbirlerine nasıl bağlandıklarına göre çok sayıda gruba ayrılır. Bunlardan günlük hayatımızda duyduğumuz bazı örnekler; glukoz, fruktoz, laktoz, nişasta, sukroz (kristal şeker) ve selüloz.

Şekeri Bırak! Sağlıklı Kilo Vermek için Ara!
Şekersiz Beslenerek Kilo Vermek için Abrahamson Metodunu denediniz mi?

Glukoz, vücudun temel enerji kaynağıdır. Doğal olarak meyve ve sebzelerde yaygın olarak bulunur. Meyve gibi doğrudan tüketildiğinde doğal bir şeker olarak kabul edilir. Evde ya da fabrikada bir gıda hazırlanırken eklenen şeker ise ilave şeker olarak kabul edilir. Vücudumuzun ana enerji kaynağı olan glukozu doğal yollardan almaya devam etmeliyiz. Şekersiz beslenerek kilo vermek için beslenmemizden çıkarmamız gereken şeker türü ilave şekerdir. Ancak ilave şeker ileri bağımlılık yaratan bir besindir. Bağımlılıklarla başa çıkmak hiçbir zaman kolay olmadı. Peki Abrahamson metodu ile bağımlılıklardan tek seansta kurtulabileceğinizi söylesek? Detaylar yazının devamında…

Şekersiz beslenerek kilo kaybetmek istiyorsak öncelikle ilk adım olarak ilave şeker içeren besinlerden kaçınmalıyız. Günlük olarak tüketilen çay, kahve gibi içeceklere eklenen şekerin yanı sıra, içtiğimiz tüm şekerli içecekler ve içerisinde bulunan katkı maddeleri ile beraber tüm paketli gıdalar uzak durulması gereken ilk gruptur.

Şekersiz beslenmek, kilo vermek isteyenler için oldukça etkili bir yöntemdir. Aşağıdaki ipuçları, şekersiz beslenerek kilo vermenize yardımcı olabilir:

 1. Rafine şekerlerden ve tatlandırıcılardan kaçının: Rafine şekerler ve yapay tatlandırıcılar vücuttaki kan şekeri seviyesini yükselterek iştahınızı artırabilir ve kilo alımına neden olabilir. Bunun yerine, tatlı ihtiyacınızı doğal kaynaklardan elde edin, örneğin taze meyveler, kuru meyveler veya hindistan cevizi şekeri. Şekeri bırakmakta zorlanıyorsanız Abrahamson Metodunu denemek için BePositive uzmanlarından destek alarak şekeri kafanızdan sonsuza kadar silebilirsiniz. Şekeri Bırakma Hattı: 0 212 706 17 10
 2. Tam tahıllı gıdalar tüketin: Tam tahıllı gıdalar, kan şekeri seviyelerini daha dengeli tutarak tokluk hissinizi artırır. Ayrıca, yüksek lif içeriği ile sindirimi yavaşlatır, böylece daha uzun süre tok kalmanızı sağlar.
 3. Su içmeye özen gösterin: Su vücudunuzdaki toksinlerin atılmasına yardımcı olur ve tok hissetmenize yardımcı olabilir. Şekerli içeceklerden kaçınarak, sadece su tüketerek daha fazla su içebilirsiniz.
 4. Yağ tüketimine dikkat edin: Bazı yağlar sağlıklı olsa da, yüksek kalori içerirler. Kilo vermek isteyenler, sağlıklı yağ tüketimine dikkat etmelidirler. Avokado, ceviz, badem gibi besinlerden sağlıklı yağlar alabilirsiniz.
 5. Azar azar ve sık sık yemek yiyin: Azar azar ve sık sık yemek, kan şekeri seviyesini daha dengeli tutar ve açlık hissini azaltır. Bu şekilde, atıştırmaları azaltarak kalori alımınızı kontrol altında tutabilirsiniz.
 6. Egzersiz yapın: Egzersiz yapmak, kalori yakımını artırır ve kilo kaybına yardımcı olur. Haftada en az 150 dakika egzersiz yapmaya özen gösterin.
 7. Uyku düzeninize özen gösterin: Yeterli uyku almak, iştah kontrolünü sağlar. Ayrıca, stresi azaltarak iştahınızı artırmasını önler.

Bu ipuçları, şekersiz beslenerek kilo vermenize yardımcı olabilir. Ancak, sağlıklı bir kilo kaybı elde etmek için, beslenmenize ek olarak egzersiz yapmaya ve uyku düzeninize özen göstermeye özen göstermelisiniz. Ayrıca, sağlıklı bir beslenme programı ve kilo kaybı planı için doktorunuz veya diyetisyeninizle görüşmeniz önerilir.

Şeker yeme arzusunu sonlandırmak için Abrahamson metodu

Modern dünyada kabul edilen bir gerçek var ki, kimyasal şeker bir uyuşturucudur. Şeker tükettiğinizde beynin haz alma merkezinde kimyasal değişiklikler meydana gelir ve bu bir uyuşturucu bağımlısının beyninde meydana gelen değişiklikle aynı şeydir. Bir uyuşturucu bağımlısının bırakma aşamasında yaşadığı vücut titremesi, beyinde bulanıklık, sinirlilik ve aşırı derecede uyuşturucu içme isteği gibi semptomlar şekeri bırakma sürecinde de yaşanabilir.

Her gün şeker tüketen biri bir anda şeker yememeye başladığında, şeker alışkanlığının sarsıcı semptomlarını yaşayabilir. Titreme, beyin sisi, enerji düşüklüğü, baş ağrıları, depresyon ve anksiyete hali vücudunuzu sarabilir. Beyniniz ve vücudunuz şeker için can atacak ve bu arzuya yenik düşerseniz esiri olduğunuz bu kısır döngü kendini yeniden tekrar eder. Bu döngüyü kırmak ve bağımlılıklardan kurtulmanın en kolay ve doğal yolu Abrahamson metodudur. Abrahamson metodu ile tek seansta şeker yeme arzunuzu sonlandırabilir, sağlıklı beslenme alışkanlığı kazanabilirsiniz. Tüm dünyada 40 yılı aşkın bir süredir uygulanan bu metodla tek seansta %90 başarı oranı mümkündür.

Abrahamson metodu, vücuttaki biyoenerji sistemini merkez alır ve doğu ile batının alternatif tıp tekniklerinin senteziyle ortaya çıkan bir terapi yöntemidir. Şekeri bırakarak kilo vermek isteyen kişiler için en kısa ve kesin çözüm olan bu yöntem, kişinin bağımlılıklarından kurtulmasına yardımcı olan bütünsel bir arınma terapisidir. Ehud Abrahamson tarafından geliştirilen metod, tüm dünyada onbinlerce kişinin şeker, alkol, sigara gibi kötü bağımlılıklarından kurtulmasına yardımcı olmaktadır. Abrahamson metodu, alanında uzman kişiler tarafından özel merkezlerde, kişiye özel bir terapi seansıyla uygulanmaktadır.

Şeker Bağımlılığından Kurtul: 0 212 706 17 10

Uzmanlar ile görüşmek istiyorsanız sizler de Be Positive ile iletişime geçebilir ve uzmanlarımızdan bilgi alarak seans sürecinizi hızlandırabilirsiniz. Be Positive hakkında daha fazla bilgi almak için bizleri Instagram ve Facebook‘tan takip edebilirsiniz.

 

Şekersiz Beslenme Nedir

5/5
Call Now Button