Şekeri Nasıl Bırakabilirim?

Şekeri nasıl bırakabilirim?
Günlük beslenmenizden şekeri çıkarmak, kilo vermek için yapabileceğiniz en iyi şeydir. Fakat sosyal hayatın her alanında kendisine yer bulan şekeri bırakmak hiç kolay değil. Eğer geçmişte şeker alışkanlığını bırakmaya çalıştıysanız, bağımlılık yapıcı doğasıyla bizi çağırdığını ve şekere yenik düşmenin ne kadar kolay olduğunu yaşamışsınızdır. Alışkanlığın ötesinde bir bağımlılık olan şeker tüketimini nasıl bırakabilirim? sorusunun cevabını arayanlardansanız, bu yazımızda sizlere şekersiz beslenme yolunda ilerlemek için kullanacağınız üç yöntemden bahsedeceğiz. Sağlıklı kilo vermek için şeker bağımlılığından kurtulmak ilk adımdır. Şeker Bağımlılığından Hemen Kurtul: 0 212 706 17 10

Şekeri bırakma yöntemleri

Şekeri Nasıl Bırakabilirim sorusunda cevap arıyorsanız aşağıdaki 3 adımı takip edebilirsiniz:

İlk adım; şekerin gerçek yüzünü tanımak, kabul etmek

Şekeri bırakma yönteminde ilk adım, şekerin size ne yaptığını kabul etmektir. Çünkü şeker beynimizin zevk merkezini harekete geçirir. Bu hissi istemekte utanılacak bir şey yoktur ama bu şekeri bırakma konusundaki isteksizliğimiz, şekerin vücudumuz için ne kadar kötü olduğunu kabul etmemizi zorlaştırabilir. Ancak şeker ile ilgili gerçeklerle yüzleşmek ve onu kabul etmek şekeri bırakmak için yapmamız gereken ilk adımdır. Bu noktada bağımlılıklardan kurtulmak için en doğal ve en kesin yöntem olan Abrahamson metodunu mutlaka denemelisiniz. Şekerin, birçok yaygın sağlık sorununun ana katkı maddesi olduğu kanıtlanmıştır. Bunlardan bazıları size de tanıdık gelebilir; kilo alımı, sivilce ve cilt problemleri, depresyon gibi yaşam kalitesini düşürücü ruhsal çalkalanmalar ya da eklem ağrıları… İnsan vücudu bir mucizeler bütünüdür. Her ne kadar sağlıksız ve yetersiz beslenseniz de, vücudun kendini yenileyerek devam etme konusunda inanılmaz bir yeteneği olduğu bir gerçektir. Bu yaratılış mucizesine rağmen gerçek şu ki sağlıksız beslenmenin sonuçlarından kurtulamazsınız. Yüksek şekerli bir beslenme tarzından kaynaklı kronik olarak yüksek kan şekeri insülin, alzheimer, kanser, kalp hastalığı, karaciğer yağlanması ve diyabet gibi hayatı tehdit eden hastalıklarla ilişkilendirilmiştir. Yani bir bakıma şeker bize yalan söylüyor. Bir zevk ve mutluluk vaadiyle gelerek, bizi yıpranmış ve yıkılmış hissettiriyor. Ancak gerçekte ne olduğunu gördüğümüzde harekete geçip ondan kurtulabiliriz ve bu bizi ikinci adıma getiriyor.
Şekeri Bırak! Sağlıklı Kilo Vermek için Ara!
Şekeri Nasıl Bırakabilirim? Abrahamson Metodunu denediniz mi?

İkinci adım; şekerin yerine ne ekleyeceğinizi düşünün, şekeri çıkardığınızı değil!

İkinci adım olarak şekeri çıkarmak değil, şekerin yerine ne ekleyeceğinizi düşünmelisiniz. Birçok insan beslenme diyetinden şekeri kestiklerinde cesaretleri kırılır çünkü şekersiz beslenmede kendilerini kötü hissederler ve bu birçok insan için şekerin kesilmesi nedeniyle doğrudur. Yani şeker günlük hayatta hayatınızın bir parçası ise ve bugün birden yemeyi bıraktığınızda, büyük ihtimalle sinirli, aç ve yorgun hissedeceksiniz. Ve onsuz mutlu olmayacaksınız.

Üçüncü adım; şeker yerine vücudun ihtiyacı olan kaliteli besinlere yönelin!

Binlerce insanın şekerden kurtulmasına yardımcı olmada etkili bulunan bir yöntem de, şekerden uzaklaşma yolunun bu geçişe en çok yardımcı olabilecek besin gruplarına yönelmek. Bunlar da sebzeler ve yüksek yağ içeren sağlıklı yiyecekler, yani kuruyemişler. Yani şekeri diyetinizden çıkardığınız anda ortaya çıkacak olan açlığı kaliteli şekilde tatmin edecek besin gruplarını hayatınıza yerleştirmelisiniz. Açlık hormonlarını kapatmaya ve kan şekerinizi stabilize etmeye yardımcı olur. Her gün pişmiş sebzelerin yanında büyük bir salata tüketmek, yemek yeme açlığının kaliteli bir şekilde doyurulması anlamına gelir. Aynı zamanda ani tatlı krizleri için sağlıklı yağların bulunduğu çiğ kuruyemişleri tercih etmelisiniz. Böylece zamanla vücudun şeker sonrasında yaşadığı ani krizlerde ihtiyacı olan kaliteli besinleri vererek doyuma ulaşma gerçekleşecektir.

Abrahamson metodu ile şekeri bırakmak

Şeker tüketimi gerçekleştiğinde beynin haz alma merkezinde değişiklikler meydana gelir. Bu değişiklikler her şeker tüketimi sonrasında tekrar edilerek beynin bu yaşanılan hazzın bağımlılık halini alması kaçınılmazdır. Şeker tüketmek için hissedilen geri çevrilemez istek ve arzu, bu bağımlılığın bir sonucudur. Abrahamson metodu ile yalnızca 1 seanslık bir terapi sonrasında kişinin bağımlılıklarından arındırılması sağlanır. Şeker, alkol, sigara gibi beynin arzu merkezini tetikleyecek zararlı maddelerden kurtulmak bu metod sayesinde hem kolay hem de oldukça pratik. Şekeri Nasıl Bırakabilirim? Ehud Abrahamson tarafından geliştirilmiş olan bu yöntem, doğu ile batının alternatif tıp tekniklerinin sentezlenerek meydana gelmiştir. Bu yöntem, alışkanlıklarımızı oluşturan reseptörlerin kapatılarak, engel olunamayan alışkanlıkların sonlandırılmasını sağlar. Her türlü kimyasal bağımlılıklardan kurtulmak için dünyanın pek çok yerinde özel merkezler aracılığıyla uygulanmaktadır. Abrahamson metodu, karbonhidrat ve şekeri bırakmak isteyenlerin rahatlıkla faydalanabileceği hiçbir yan etkisi bulunmayan dünyanın ilk ve tek metodudur. Alanında uzman kişilerce uygulanan bu yöntemde herhangi bir ilaç ya da medikal uygulama yapılmaz. Şeker bağımlılığından kurtulabilmek için vücudun biyoenerjisel alanındaki ilgili noktalara müdahale edilerek bir arınma gerçekleştirilir. Terapi seansı sırasında vücuttaki böbrek, karaciğer gibi enerji merkezleri temizlenirken, aynı zamanda korku, stres ve endişe gibi duygusal tetikleyiciler de temizlenmektedir. Dünya çapında kabul görmüş Abrahamson metodu ile şeker bağımlılığı terapisi alan kişiler, beslenme düzeninde büyük değişikliklere tanık olur. Daha önceki bağımlılık seviyesindeki çikolata, tatlı, abur cubur gibi şekerli gıdalara karşı isteksizlik ve kayıtsızlık hissedilir. 40 yıldan uzun süredir pek çok ülkede uygulanan bu tedavi, tek seansta %90 başarı oranına sahiptir.
Şekerin Sağlığa Zararları

Kolayca Şekeri Nasıl Bırakabilirim?

Abrahamson metodu ile şeker bağımlılığından kurtulmak için Be Positive merkezlerimizden randevu alabilir, danışmanlık sonrasında 1 yıl boyunca takip ve destek garantisinden faydalanabilirsiniz. Şeker Bağımlılığından Şimdi Kurtul: 0 212 706 17 10 Uzmanlar ile görüşmek istiyorsanız sizler de Be Positive ile iletişime geçebilir ve uzmanlarımızdan bilgi alarak seans sürecinizi hızlandırabilirsiniz. Be Positive hakkında daha fazla bilgi almak için bizleri Instagram ve Facebook‘tan takip edebilirsiniz.
Call Now Button