Evde Alkol Tedavisi

Evde Alkol Tedavisi, 6 Adımda Bırakın!

Yazımızda kişisel sağlığımızı hatta toplum sağlığını dahi tehdit eden önemli etkenlerden birisi olan alkol bağımlılığı için “evde alkol tedavisi” yöntemlerinden bahsedeceğiz. Alkol bağımlılığınız ne düzeyde olursa olsun bu yöntemler ile tedavi olabilirsiniz !

15 Dakikada Alkolü Bırakmak için Tıkla »

Videoyu Oynat

Alkolü Bırakmak : Abrahamson Metodu detayları için tıklayınız »

Abrahamson metoduyla Sosyal hayatınızı değiştirmeden Alkolü bırakabilirsiniz. Detaylı bilgi almak için bizi arayın.

Yazımızda tedavi yöntemlerinden bahsetmeden önce kısaca alkol ve sigara ilişkisinden de bahsetmekte fayda olabilir. Alkol ile birlikte sigara kullanımı da oldukça sık görülen bir alışkanlık türüdür ve ağır bağımlılıklara neden olabilir. Bu iki zararlının aynı anda bırakılması oldukça önemlidir. Aksi taktirde birbirlerini hatırlatarak zorlukla yatıştırdığınız dürtülerin açığa çıkmasına sebep olabilirler.

Alkolü bırakmaya niyetliyseniz sigarayı bırakmayı da ciddi şekilde düşünmelisiniz!

Sigara ve alkol ile mücadele etmenin önündeki en büyük engel olarak içerikleri kimyasal maddelerin bağımlılık yapıcı etkileri gösterilebilir. Kimyasal bağımlılık dışında psikolojik ve çevresel etmenler de bunu tetikleyerek içinden çıkılmaz bir durum haline gelebilir.

Alkolü bırakmak için tıka

Stresli bir hayat psikolojik etmenlerin temelini oluşturur. Çevresel etmenler ise özet olarak sürekli içki ve sigara içilen arkadaş ortamlarında bulunmaktır. Bir çok etkenin olumsuz etkisi düşünülürse evde alkol tedavisi veya destek almadan alkolizmden kurtulmak oldukça zorlayıcı olabilir.

3 Seansta Alkolü Bırakmak için Ara »

“Kimyasal bağımlılık, psikoloji ve çevresel nedenlerden” dolayı çoğu insan alkol ve sigarayı bırakabileceğine inanmakta bile güçlük çeker, kendini buna hazır hissetmez. İradelerinin bağımlılığı yenemecek kadar güçsüz olduğunu düşünerek en baştan teslim olurlar!

Alkolü doktor denetiminde veya evde bırakabilmek için bu 3 etkeni yenmek zorunda olduğunuzu bilerek adımlarınızı doğru şekilde atmalısınız.

Evde Alkol Tedavisi için 6 Adım:

Her türlü bağımlılıktan kurtulmak zorlayıcıdır. Özellikle destek almadan kimyasal bağımlılıklardan kurtulmak büyük bir disiplin ve kararlılık ister. Hiç destek almadan bu şavaşa girmek yerine başlangıçta çok kısa süreli bir uzman desteği alarak evde alkol tedavinize devam edebilirsiniz. Psikolojinizi ve auranızı hazırladığınız doğal yöntemleri denemekte büyük fayda olacaktır. Evde alkol tedavisi için önerilerimizi aşağıda maddeler halinde sizin için anlatmaya çalıştık.

1. Evdeki Alkolleri Çöpe Atmakla Başla!

Tedavideki ilk adım olarak seçim yapmadan evdeki tüm alkolleri çöpe atmalısın! Alkol ve alkolü sana hatırlatacak her şey artık senin hayatından fiziksel olarak çıkmalı.

İradenin dayanamadığı noktalarda elinin uzanabileceği bir şişe olmamalı!

Evde başka alkol tüketen kişiler varsa onlardan da rica ederek uzun süre eve alkol girmemesini sağlamalısınız. Alkol tüketmek isteyen dışarda tüketebilir. Bunu aileniz ve sevdikleriniz sizin için yapmalı. Sadece alkol değil alkol ile ilgili aksesuar, hazırlama aparatları, koleksiyonluk şişeler ve hatta kıyamadığınız yurt dışından gelen o nadir içkiler bile çöpe gitmelidir. Çöpe atmaya içiniz elvermiyorsa da birisine verebilirsiniz. Ama bu ilk adımı doğru attığınızdan emin olun.

2. Çevrenizden ve Ailenizden Destek Alın

Alkol bağımlılığından kurtulmak tek başına yapabileceğiniz bir iş değildir. Çevrenizdeki herkesin size destek olması çok önemli. Ailenizden başlayarak tüm yakın arkadaşlarınızı bu konuda bilgilendirin ve desteklerini isteyin. Herkes bunu olumlu karşılayacaktır.

 • Evdeki içkileri atlamalarını veya saklamalarını isteyin,
 • Arkadaşlarınıza gittiğinizde veya dışarı çıktığınızda içki içmeniz için ısrar etmemelerini isteyin,
 • Arkadaşalarınızla içki içilen ortamlarda değil içkisiz ortamlarda buluşmayı talep edin,
 • Alkole yöneldiğinizde içmemeniz için telkinde bulunmalarını rica edin,
 • Alkolü bırakmanı destekleyen insanlarda daha sık görüş,
 • Sizi alkole ve sigaraya yönlendiren arkadaşlarınızdan uzak durun!

Mucizevi Alkolü Bırakma Yöntemini Öğren »

3. Alkolü Bırakmış Kişilerle Temasa Geçin

İradesi çok yüksek kişiler alkol ve sigarayı kendi başlarına bırakabilmektedir. Çevremizde bunun örnekleri görebiliyoruz. Aslında ilk adım olarak çevrenizde böyle bir başarıya erişmiş arkadaşlarınız varsa onlarla konuşmakla başlayabilirsiniz. Alkolü bırakan arkadaşlarınız ile görüşmeniz sizin için bir terapi gibi olacaktır. Yapabileceğinize inanmanız bağımlılıktan kurtulmaktaki ilk adımdır. Bu nedenle daha önce başarılı olmuş kişiler sizi bu konuda yönlendirebilir ve cesaretlendirebilir.

Alkolü ve sigarayı bırakmış kişilerin videolarını izleyerek işe başlayabilirsiniz. İlk adımı şimdi atın: Sigara ve alkolü bırakanların videoları »

4. Bioenerji ile Alkol Bırakma Terapisi Alın: 15dk!

Bağımlılıklar önce alışkanlık olarak karşımıza çıkar. Bir süre arka arkaya yaptığımız iyi veya kötü şeyler önce alışkanlığımız sonra da bağımlılıklarımız haline gelebilir. Genellikle 21 gün süreyle yaptığımız şeyler daha sonra alışlanlık haline gelir denildiğini bir çok sefer duymuşsunuzdur. Bu aslında beynimizdeki bir bölgeye işlenen kod gibi düşünülebilir. Kötü alışkanlıklar beynimize işlendiğinde artık bırakmak çok daha zor hale gelir. Kimyasal bağımlılık ile birlikte daha komplike bir durum haline gelir.

Alkolü bırakmak için tıka

Beynimizde oluşan bu bağımlılığı bitirmek için yine uzun süre alkolden uzak durmalıyız! Ancak bu söylendiği kadar kolay bir iş değil. İradenizi test edin ve şimdi alkolü bırakmak için adım atın. Eğer bunu deneyip hiç başarılı olamaydıysanız bir uzmandan destek alarak beyninizdeki bu dürtünün giderilmesini sağlayabilirsiniz.

Bioenerji ile nasıl alkolü bırakabilirim?

Bioenerji uzmanları alkol ve sigara gibi bağımlıklıkları bırakabilmeniz için beyninizdeki bu dürtüleri adeta bir şalteri kapatmış gibi kapatabilir. Bu uzmanlar yıllarca bioenerji konusunda tecrübe etmiş ve eğitim görmüş kişiler olmalıdır. Herhangi bir kişi bu işlemi yapamaz. Bionerji hakkında bilginiz yoksa Bioenerji nedir? makalemizi okuyabilirsiniz.

Bioenerji ile Alkolü Bırak, Şimdi Ara »

Türkiye’de bio enerji yeni bir konu olarak göze çarpıyor, bu nedenle akılda soru işaretleri olabiliyor. Kafadaki soru işaretlerini gidermek amacıyla biyoenerjiyi akupunktura benzetmek faydalı olabilir.

Biyoenerji ile alkolü bırakma tedavisi BePositive uzmanları tarafından sadece tek seansta ve 15 dakika içerisinde yapılabiliyor!

Bu metod Abrahamson Metodu olarak bilinen ve yaklaşık 40 yıldır dünya genelinde uygulanan bir metottur. Abrahamson metodu ile sadece alkol tedavisi değil tüm kimyasal bağımlılıkların tedavisi mümkündür. BePositive merkezlerinde alacağınız 15 dakikalık tek seanstan sonra 1 yıl boyunca takip garantisi ile başarısızlık durumunda yeniden destek alabilirsiniz. Danışanlar tek seanstan sonra alkol içme dürtüsünü yitirmektedir.

Bioenerji ile alkol bağımlılığı tedavisinde %90’lara varan başarı oranı yakalanmıştır. Yaklaşık 40 yıldır uydulanan bu metotta alkol ve sigara bağımlılığı beyindeki ilgili merkezi etkileyerek tiksinme duygusunun oluşmasına dayanır. Metot uzun süredir uygulandığı için 15 dakikalık seans ile %90 bağımlılıktan kurtulma başarı oranı tecrübeler ile oluşmuştur!

Bioenerji ile alkol bırakma terapisi konusunda daha fazla detay için ilgili sayfayı ziyaret edebilirsiniz:

15 Dakikada Alkol Bırakma Yöntemi »

Kendiniz bir çok yöntemi deneyip yeniden sigaraya başladıysanız bu sefer Abrahamson metodunu deneyebilirsiniz. Ehud Abrahamson‘un geliştirdiği bu metot uzun yıllardır bioenerji be uzakdoğu yöntemleri ile birleştirilerek geliştirilmiştir.

5. Alkol ile Birlikte Tükettiğin Tetikleyicilerden Kurtul

Evede alkol tedavisi: Tetikleyicileri Hayatından Çıkar!Alkol bağımlılık haline geldiğinde aslında onunla birlikte tetikleyici unsular da alışkanlıkların arasına girmiştir. Örneğin bir sigara yaktığında kesinlikle bir içki de içmek istiyorsan artık senin için sigara bir tetikleyici unsur olmuştur. Bu unsurlar kişiye göre değişebilir. Viski tüketen bir kişi için bu bitter çikolata olabilir. Tüm bunları tespit etmek kişisel bir durumdur. Genelleme yapmamasak da birkaç unsuru listelemekte fayda var:

 • Sigarayı aynı zamanda bırakmak için adım at,
 • İçkili ortamlardan uzak dur,
 • Kendi tetikleyici listeni yap ve onlardan uzak dur!

6. Bağımlılık Alışkanlıklarını Değiştir

Tetikleyiciler fiziksel olarak seni alkole yönlendiren unsurlar olsa da bağımlılık yaratan simgesel ve tematik unsurlar da seni çaresizce içki tüketimine yönlendirebilir. Örneğin her akşam işten yorgun şekilde eve gelip televizyonda belirli bir programı açıp sıkkınlıkla içki içmeye başlıyorsanız bu sizi alkol tüketmek için hazırlayan kötü bir ortamdır. Bu temaları kendi başınıza tespit ederek değişinmeniz gerekebilir. Mesela işten gelip tv başına oturmak yerine balkona çıkıp her akşam kitap okuyabilirsiniz.

 • Seni içki içmeye yönlendiren ortamdan uzak dur,
 • Beraber sürekli içki tükettiğin arkadaşlarını hayatından çıkar,
 • Alkol tüketimine yönlendiren ortamın oluşmasını engelle, farklı alışkanlıklar edin

Kendi başınıza alkol tedavisi ilacı kullanmayın!

Evde alkol tedavisi konusunda tüm bu yöntemler faydalı olmadıysa bir doktordan destek almanızı öneriyoruz. Alkol tedavisinde kullanılan ilaç ve ilaçlar ancak doktorların yönlendirilmesi ile kullanılmalıdır.

Alkol Tedavisi İlaçları Nelerdir?

Eczaneden temin edebileceğiniz Ondansetron ve benzeri alkol tedavisi ilaçları sağlığınız için zararlı olabilir. Bu nedenle internetten bulduğunuz ilaç tedavilerini asla kendi başınıza uygulamayınız!

Yatarak alkol tedavisi için iste Yeşilay sitesinden bilgi almanızı tavsiye ederiz.

1 Yıl Garantili Alkol Bırakma Terapisi için Ara »

Yukarıda 6 adımda evde alkol tedavisi başlıkları altında incelediğimiz tüm unsurlar doğal yöntemlerdir. Uygulamanızda hiçbir sakınca yoktur.

Photos by Maria Orlova and Taryn Elliott from Pexels.

Call Now Button