Alkol Bağımlılığı Belirtileri Nelerdir?

Alkol Bağimliliği Belirtileri 2

40 YILDIR 22 ÜLKEDE BAĞIMLILIKLAR ÜZERİNE DANIŞANLARINA DESTEK OLAN ABRAHAMSON METODU TEK SEANSTA %90 BAŞARI ORANI İLE EŞSİZ BİR METOTTUR.

3 Seansta Alkolden kurtulabilirsiniz.  

Alkol Bağımlılığından Kurtulun 0 212 706 17 10

 

HAZIR MISINIZ ?

Bira, votka, şarap, cin, viski gibi alkollü içecekler uzun süre tüketildiğinde bağımlılık yaratan ürün grupları arasında yer almaktadır. Alkol bağımlılığı tedavi edilen bir bağımlılık türü olsa da aslına bakıldığında kişilerin tedavi olana kadarki yaşamlarında belirli alkol bağımlılığı belirtileri ile karşı karşıya kalmasına neden olmaktadır. Alkol bağımlılığı belirtileri bireylerin ruhsal ve fiziksel problemleri olarak görülse de aslına bakıldığında sosyal hayatlarında da olumsuz sonuçlar doğurabilen belirti gruplarıdır.  Alkol Bağımlılığı Belirtileri Nelerdir adlı bu yazımızda alkol bağımlılığı olan kişilerin sıkça karşılaştığı belirtilerden sizlere bahsedeceğiz.

Depresyon

Alkol Bağımlılığı Belirtileri
Alkol Bağımlılığı Belirtileri
Alkol bağımlılığı belirtileri dendiğinde herkesin aklına gelmesi gereken ilk belirtilerden birisi depresyondur. Çünkü alkol tüketimi kişilerin vücudundaki serotonin hormonunu artırmaktadır. Bu da aslına bakıldığında alkol tüketen kişilerin kendilerini mutlu hissetmelerine yardımcı olmaktadır. Fakat alkol tüketimi olmadığı dönemlerde serotonin hormonunun salgılanmasında değişiklik olmaktadır. Bu da alkol bağımlılığı olan kişilerin alkol içmediklerinde depresyona girmelerine neden olur.

Farkındalık Bozukluğu

Alkol bağımlısı olan kişilerin sürekli olarak yaşadıkları problemlerde biri de farkındalık bozukluğudur. Genellikle alkol beyni ve vücudu yoran bir ürün olduğu için çok alkol tüketen kişilerin adaptasyon gibi problemler yaşadığı bilinmektedir. Bunun yanı sıra kişilerin farkındalıklarında da bozukluklar ortaya çıkabilmektedir.

Uykusuzluk

Alkol Bağimliliği Belirtileri scaled
Alkol Bağımlılığı Belirtileri
Alkol bağımlılığı belirtilerinden biri de uykusuzluktur. Genellikle alkol tüketimi fazla olan kişiler çoğu zaman kolay bir şekilde uykuya dalabilmektedir. Hatta birçok kişinin uykuya dalabilmek için alkol tükettiği de bilinmektedir.
Fakat aslına bakıldığında alkol tüketildiği gecelerin ertesinde kişilerin uykusuzluk ile karşı karşıya kaldığını söylemek mümkündür. Çünkü aslında alkol her ne kadar uykuya dalmanızı kolaylaştırsa da vücudu yoran bir içecek olduğu için dinlenmenizi zorlaştırmakta ve bu da uykusuzluk problemi yaşamanıza neden olmaktadır.

Sosyalleşme Güçlüğü

Alkol bağımlısı olan kişiler sürekli ya da belirli aralıklarla alkol tüketmeyi istemektedir. Bu da kişilerde depresyon, farkındalık bozukluğu, uykusuzluk gibi belirtilerin görülmesinin yanı sıra birçok farklı belirtinin de görülmesine neden olmaktadır.
Alkol bağımlılığı belirtileri arasında kişilerde sosyalleşme güçlüğünün görüldüğü de bilinmektedir. Çünkü alkol bağımlısı olan kişilerin büyük bölümü sürekli alkol tüketmeyi istemektedir ve bu nedenle alkollü ortamlarda takılmayı istemektedirler. Bunun yanı sıra alkol bir süre sonra kişilerin istemeyeceği hareketleri yapmasına neden olan bir içecek olduğu için alkol bağımlısı olan kişiler girdikleri ortamlarda sosyalleşme güçlüğü de yaşamaktadır.

Titreme

Alkol vücudunun işleyişini oldukça kötü etkileyen bir içecek türü olduğu için gün içerisinde kişilerde belirli problemlerin görülmesine de neden olabilir. Özellikle alkol bağımlılığı belirtileri arasında yer alan titreme belirtisi alkol tüketici olmadığı dönemlerde kişilerde görülebilecek belirtiler arasında yer alır. Alkol tüketmediği dönemlerde bireylerin ellerinde ve ayaklarında istemsiz bir şekilde titreme görülmektedir. Bu alkol bağımlılığının yaygın belirtileri arasında yer almaktadır.

Alkol Bağımlılığından Nasıl Kurtulunur?

Alkol bağımlısı olan kişilerin en çok yanıt aradığı sorular arasında alkol bağımlılığından nasıl kurtulunur sorusu da yer almaktadır. Aslına bakıldığında kişiler belirli ilaçlara yönelerek alkolü bırakmayı istese de bu ilaçların etkisi yeterli olmadığı durumlarda alkol bağımlılığı tedavisinin yapılabilmesi mümkün olmayacaktır.
Alkol bağımlılığından ve alkol bağımlılığının belirtilerinden kurtulmak isteyen kişilerin ilk olarak uzmanlara başvurması gerekmektedir. Bunun yanı sıra kişilerin sosyal çevrelerinden alacağı destek de oldukça önemlidir.
Her türlü şeyi deneyen ve başarılı bir sonuca ulaşamayan kişiler ise kurumumuz Bepositive’e başvurarak alkol bağımlılığından hızlıca kurutulabilmeleri mümkündür. Sizler de alkol bağımlılığından kurtulmak istiyorsanız bizlerle iletişime geçebilir ve profesyonel destek alabilirsiniz.
Alkol Bağımlılığından Kurtulun 0 212 706 17 10 Uzmanlar ile görüşmek istiyorsanız sizler de Be Positive ile iletişime geçebilir ve uzmanlarımızdan bilgi alarak seans sürecinizi hızlandırabilirsiniz. Be Positive hakkında daha fazla bilgi almak için bizleri Instagram ve Facebook‘tan takip edebilirsiniz.
Call Now Button