Sağlıklı Atıştırmalıklar Nedir? Sağlıklı Atıştırmalık Önerileri

Sağlıklı Atıştırmalık

Sağlı bir yaşam sürmek isteyen ya da spor yapan kişilerin en önem verdiği şeylerden birisi beslenmedir. Genellikle kişiler sağlıklı beslenmek için günlük içilen su miktarına ve yedikleri besinlere dikkat etmektedir. Çünkü alınan kalori ve içilen su miktarı aslına bakıldığında kişilerin bedenlerini olumsuz etkileyebilmektedir. Bu noktada vücut dengesini korumak isteyen kişiler sağlıklı atıştırmalıklar da tüketerek kalori dengesini sağlamaktadır.

Sağlıklı Beslenmeye Başlayın 0 212 706 17 10

Sağlıklı besinler çoğu zaman bireyler tarafından ara öğünlerde yenen yiyeceklerdir. Bazı kişiler atıştırmalıklarını kendileri hazırlarken bazı kişiler de satın almayı tercih etmektedir. Sağlıklı Atıştırmalık Nedir? Sağlıklı Atıştırmalık Önerileri adlı bu yazımızda günlük hayatınızda çekinmeden yiyebileceğiniz sağlıklı atıştırmalıklar hakkında sizlere bilgi vereceğiz. Siz de yazımızı okuyabilir ve sağlıklı atıştırmalık önerileri sayesinde vücut dengenizi koruyabilirsiniz.

Sağlıklı Atıştırmalık Nedir?

Sağlıklı atıştırmalıklar, genellikle bireylerin ara öğün ya da ana öğünlerinde tükettiği ürünlere verilen isimdir. Kalori miktarı bakımından düşük olan sağlıklı atıştırmalıklar mineral ve vitamin bakımından oldukça zengin ürünlerdir. Vücut dengesini korumak ve sağlıklı beslenmek isteyen kişiler çoğu zaman sağlıklı besin yemeyi tercih etmektedir.

Sağlıklı Atıştırmalık Önerileri

Sağlıklı besinler ile sağlıklı kilo vermek, mineral ve vitamin almak isteyen kişilerin en çok sağlıklı atıştırmalık önerileri aradığı bilinir. Çoğu zaman sağlıklı besin önerileri arayan kişilere:

 • Kuru Meyve
 • Kuru Yemiş
 • Yoğurtlu Ürünler
 • Protein Barlar

Sağlıklı atıştırmalık önerileri arayan kişilerin incelemesi gereken ürünler arasında yer almaktadır.

Kuru Meyveler

sağlikli atiştirmalik scaled

Günümüzde sağlıklı beslenmek isteyen kişilerin en çok tercih ettiği sağlıklı besinler arasında kuru meyveler de yer alıyor. Çünkü kuru meyveler kişilerin günlük alması gereken şeker miktarını doğal yollarla almasına yardımcı oluyor ve bunun yanı sıra kurutulmuş meyveler kalori bakımından da oldukça düşük atıştırmalıklar olarak biliniyor.

Sağlıklı Beslenmeye Başlayın 0 212 706 17 10
 • Kuru Üzüm
 • Kurutulmuş Elma
 • Kuru Kayısı
 • Kuru Erik
 • Kurutulmuş Mango
 • Kurutulmuş Ananas

Gibi meyveler hem bağışıklık sistemini güçlendiriyor hem de dolaşım sisteminin daha iyi bir şekilde çalışmasına yardımcı oluyor. Sizler de sağlıklı besin önerileri istiyorsanız ara öğünlerinizde kurutulmuş meyveleri tüketebilirsiniz.

Kuru Yemişler

sağlikli atiştirmalik scaled

Sağlıklı atıştırmalıklar tüketmek isteyen kişilerin vücutlarındaki vitamin oranını arttıracak bir diğer atıştırmalık türü de kuru yemişlerdir. Genellikle kuru yemişler kahvaltı, öğle yemeği, akşam yemeği gibi ana öğünlerin yanı sıra kişiler tarafından ara öğünlerde de tüketilmektedir.

Potasyum, Fosfat, Kalsiyum, Çinko bakımından zengin olan kuruyemişler bireylerin sağlıklı bir yaşam sürmesinde oldukça önemli olan beyin fonksiyonlarının yerine getirilmesini sağlamaktadır.

 • Fındık
 • Nohut
 • Leblebi
 • Ceviz
 • Fıstık
 • Badem

Gibi kuru yemiş türleri sağlıklı beslenmek için sağlıklı besin önerileri arayan kişiler tarafından oldukça çok tüketilen ürünler arasında yer almaktadır.

Yoğurt ve Yoğurtlu Ürünler

Genellikle vücuttaki kalsiyum oranının artmasında ve kemik sağlığı üzerinde oldukça etkili olan ürünlerden bir diğeri de yoğurt ve yoğurtlu ürünlerdir. Yoğurt ve yoğurtlu ürünler çoğu zaman kişiler tarafından ara öğünlerde tüketilmektedir.

Kişiler çoğu zaman yoğurt tüketiminin yanı sıra elma, ananas, muz, kırmızı meyveler gibi meyve türleri ile beraber kuru yemiş tüketimi de yaparak vücut dengelerini koruyabilmektedir.

https://www.gurmecenter.com/magaza/Gurme Center Granola : Gurme Center Sağlıklı Yaşam Bilgi Sayfası tararından, Abrahamson metodu danışanları için özel olarak hazırlanmıştır.

Protein Barlar

Spor yapan kişilerin en çok tükettiği sağlıklı besin türleri arasında yer alan protein barlar genellikle günlük protein alımını dengeleyen ürünlerdir. Protein barlar yulaf, kinoa gibi ürünler ile yapılabilir. Bunun yanı sıra meyve ve kakaolu da birçok protein bar bulunduğu bilinmektedir.

Eğer sizler de sağlıklı beslenmek istiyor ve sağlıklı besin önerileri arıyorsanız protein barlara ara öğünlerinizde yer verebilirsiniz.

Sağlıklı Beslenmeye Başlayın 0 212 706 17 10

Uzmanlar ile görüşmek istiyorsanız sizler de Be Positive ile iletişime geçebilir ve uzmanlarımızdan bilgi alarak seans sürecinizi hızlandırabilirsiniz. Be Positive hakkında daha fazla bilgi almak için bizleri Instagram ve Facebook‘tan takip edebilirsiniz.

Call Now Button