Yüzde Yüz Sigarayı Bırakmak İsteyen Kişiler İçin 5 Öneri

Yüzde Yüz Sigarayi Birakma
Yüzde yüz sigara bırakma yöntemi, geleneksel yöntemlerin aksine, bu yaklaşımın temelinde, sadece fiziksel bağımlılığı değil, aynı zamanda zihinsel ve duygusal bağımlılığı da hedefleyen kapsamlı bir strateji yatıyor.
 
Yüzde Yüz Sigarayı Bırakma yöntemleri sigara tüketen kişilerin internette en çok aradığı şeylerden birisidir! BePositive çatısı altında uygulanan ilaçsız doğan yöntem Abrahamson Metodu ile %100 sigarayı bırakmak mümkün.
 
%100 Sigarayı Bırakmak için “Abraham Metodu Nedir Öğrenin!”
Tütün ve tütün ürünleri grubunda yer alan sigara bağımlılık yaratan bir maddedir. Sigara bağımlılığı zamanla kişilerin belirli problemler ile karşı karşıya kalmasına neden olmaktadır. Özellikle damar yolu hastalıklarından kalp krizi riskine, kalp krizinden kansere kadar olabilecek birçok rahatsızlık sigaranın neden olabileceği hastalıklardır. Sigara bağımlısı olan ve bu bağımlılıktan kurtulmak isteyen kişiler de çoğu zaman yüzde yüz sigarayı bırakma yöntemleri hakkında bilgi edinmeyi istemektedir.
 
 
https://youtu.be/uX50brGlUn0
 
Yüzde yüz sigarayı bırakmak isteyen kişiler için hazırladığımız Yüzde Yüz Sigarayı Bırakmak İsteyen Kişiler İçin 5 Öneri adlı bu yazımızda sizlere sigarayı bırakmanızda yardımcı olacak önerilerden bahsedeceğiz.
 

1. Su Tüketiminizi Artırın

Su insan vücudunun devamlılığını sürdürebilmesi için en önemli içecekler arasında yer almaktadır ve her zaman su tüketimi vücudumuza zararlı etkileri bulunan maddelerin etkisini azaltmaktadır.
 
 
Sigara bağımlısı olan ve yüzde yüz sigarayı bırakmak isteyen kişiler de nikotin ve sigaranın etkilerinden kurtulmak için su tüketimini artırmaya önem vermesi gerekmektedir. Günlük 2-2,5 litrelik bir su tüketimi sigaranın vücudunuzda bıraktığı olumsuz etkilerden kurtulmanıza yardımcı olacaktır.
 

2. Spor Yapın

Yüzde Yüz Sigarayı Bırakma
Yüzde Yüz Sigarayı Bırakma
Sigarayı bırakmak isteyen kişilerin önem vermesi gereken bir diğer nokta da günlük aktiviteleridir. Genellikle sigara tüketimi vücudunuzun daha halsiz hissetmesine neden olduğu ve vücudunuzda olumsuz birçok etkiyi beraberinde getirdiği için sigarayı bırakmak isteyen kişilerin düzenli bir şekilde spor yapması gerekmektedir.
 
 
Düzenli bir şekilde spor yapan kişilerin nikotinin yarattığı olumsuz etkilerden kurtulması daha hızlı gerçekleşecektir. Bu nedenle yüzde yüz sigarayı bırakmak istiyorsanız sizler de spor yapmaya önem vermelisiniz.
 

3. Tetikleyici Ürünlerden Uzak Durun

Yüzde Yüz Sigarayi Birakma3 scaled
Yüzde Yüz Sigarayı Bırakma
Yüzde yüz sigarayı bırakmak isteyen kişilerin önem vermesi gereken şeylerden biri de tetikleyici ürünlerdir. Genellikle sigara bağımlısı olan kişiler sigara ile beraber belirli yiyecek ve içecekleri de tüketmeyi sever.
 
Örneğin: Sigara içen birçok kişi çoğu zaman sigara ile beraber kahve ve çay da tüketir. Bunun yanı sıra kişilerin alkol yanında da sigara içtiği bilinir. Sigarayı bırakma sürecinde hızlı bir şekilde ilerlemek isteyen kişilerin sigarayı hatırlamamaları ve yeniden tüketmemeleri için tetikleyici ürünlerden de uzak durması gerekir. Sigarayı bırakırken alkol bırakma yöntemleri için de destek almanız gerekebilir.

4. Sigara İçmeyen Kişiler ile Zaman Geçirin

Sigarayı bırakmak istiyorsanız sosyal çevrenize de önem vermelisiniz. Genellikle sigara tüketilen bir ortamda bulunmak sizlerin sigarayı hatırlamasına neden olacağı ve sigara tüketmeye yeniden başlamasını etkileyeceği için bu noktada sosyal yaşantınıza da dikkat etmeniz gerekir.
 
 
Sigarayı bırakma sürecinde yüzde yüz başarı elde etmek istiyorsanız eğer sigara tüketmeyen kişiler ile bir arada olmanız gerekir. Bunun yanı sıra gittiğiniz kafede veya restoranda da sigara tüketilmemesine önem vermeniz gerekmektedir. Böylece sigarayı size hatırlatan unsurlardan kaçabilir ve sosyal yaşantınızda farklılık yaratarak yüzde yüz sigarayı bırakma başarısı elde edebilirsiniz.
 

5. Danışmalık Alın

Hangi yöntemi denerse denesin günümüzde birçok kişi sigarayı bırakmakta hala zorlanmaktadır. Sigara içme süresi, sigarayı tüketim oranı kişilerin sigara bırakma sürecinde oldukça etkilidir. Genellikle sigaraya yeni başlayan kişilerin sigarayı bırakma süreci daha kolaydır fakat sigara kullanım süresi fazla olan kişilerin sigarayı bırakmada güçlük çektiği herkes tarafından bilinmektedir.
 
Bu noktada sigarayı bırakmak isteyen kişilerin önem vermesi gereken bir süreç ise danışmanlık sürecidir. Çünkü Abrahamson metodunun uygulandığı Bepositive’e başvuran kişiler sigara bağımlılığından kolay bir şekilde kurtulabilmektedir. Sizler de sigarayı bırakmak ve sağlıklı bir hayata adım atmak istiyorsanız bizlerden danışmanlık alabilir ve böylece alanında uzmanlaşan çalışanlarımız desteği ile sigara bağımlılığından kurtulabilirsiniz.
 

Uzmanlar ile görüşmek istiyorsanız sizler de Be Positive ile iletişime geçebilir ve uzmanlarımızdan bilgi alarak seans sürecinizi hızlandırabilirsiniz. Be Positive hakkında daha fazla bilgi almak için bizleri Instagram ve Facebook‘tan takip edebilirsiniz.

Yüzde Yüz Sigara Bırakma Yöntemi: Abrahamson Metodu

Sigarayı Bırakmak için ara!

Uzmanlar ile görüşmek istiyorsanız sizler de Be Positive ile iletişime geçebilir ve uzmanlarımızdan bilgi alarak seans sürecinizi hızlandırabilirsiniz. Be Positive hakkında daha fazla bilgi almak için bizleri Instagram ve Facebook‘tan takip edebilirsiniz.

Abrahamson Metodu: Ücretsiz WhatsApp Danışma Hattı »

Kaynaklar:

eud abrahamson cnn tuk roportaji

Abrahamson Metodu Kurucusu Web Sitesi: https://ehudabrahamson.com/ 

Kaynak ve yöntemler Ehud Abrahamson tarafından geliştirilmiştir.

Ehud Abrhamson meditasyon Spotify listesi: https://open.spotify.com/intl-tr/artist/26GwNkY39Ua4xEkGZbR1NW 

Call Now Button