Virüsten Korunmak İçin Ne Yapmalıyız

virüsten korunmak için ne yapmalıyız

Virüsten Korunmak için ve ne yapmalıyız

Hepimiz yeni koronavirüs COVID-19 çağında hayata alıştıkça ve bilim adamları antiviraller ve aşılar üzerinde çalışmaya devam ettikçe, birçok uzman halkın genel sağlık bakımı için bütünsel bir yaklaşım benimsemesini öneriyor. Biyohackerlerin çoğundan daha iyi bildiği gibi, sağlıklı kalmak için pozitif bağışıklık yanıtı gerekli olabilir. Aşağıdaki öneriler virüs bulaşmasını önlemenin bir yolu olmasa da, kendinizi mümkün olduğunca sağlıklı tutmanın kolay yoludur. Virüsten korunmak için ne yapmalıyız sorusunun bir çok önemli cevabı var ancak öncelikleri sizler için sıralıyoruz.

Bütünsel bir yaklaşım metodu olan Abrahasmon Metodu bu süreç içinde sizin daha sağlıklı bir yaşam sürmeniz için destek olmaktadır.

Uyku

“Yeterli uyku olmadan, vücudunuz daha az sitokin, enfeksiyon ve iltihaplanmayı hedefleyen bir protein türü, etkili bir şekilde bağışıklık tepkisi yaratır. Sitokinler, uyku sırasında hem üretilir hem de serbest bırakılır, bu da gözlerde kayma yaparsanız çift çifte bakmaya neden olur. Vücudunuzun tepki verme yeteneğini azaltır buda grip aşısını bile daha az etkilsiz hale getirir. “

Virüsten korunmak için ne yapmalıyız; Sonuç olarak, çalışma, uyku yoksunluğunun bağışıklık sistemi üzerindeki etkilerini azaltmaya yardımcı olmak için günde 30 dakika veya daha az iki şekerleme yapılmasını önermektedir. Ancak, uykuya dalmakta zorlanıyorsanız, kahve molanızdaki bazı göz kırpmalarını yapmak için YouTube’da bulunan birçok videoyu deneyebilirsiniz (Jody Hatton’un Power Naps iyi bir tavsiyedir).

 

Sağlıklı Beslenme

Şekerden kurtulmak, bağırsağınızdaki iyi bakterilerinizi öldürebilen “kötü” bakteriler için bir besin kaynağını kaldırarak bağışıklık sisteminizi bozar. Otoimmün problemler ve sindirim sorunları bağırsak dengesizliğinin en belirgin belirtileridir. İdeal olarak, bağırsağınız yüzde 85 iyi bakteri veya probiyotik olmalıdır.

Lahana turşusu, kombucha ve kimchi gibi fermente gıdaların hepsi bağırsaklarınızdaki iyi bakterileri yeniden doldurmaya yardımcı olabilir ve sizi daha fazla enerji ve canlılık ile bırakabilir.

Stresi Azaltmaya Yönelik Farkındalık Meditasyonu

Stres, vücutta çok fazla stres hormonu kortizolünü serbest bırakarak savaş veya uçuş tepkinizi büyük ölçüde etkileyebilecek inflamatuar bir yanıta neden olur. Ayrıca bizi ofis içinde ve dışında enfeksiyonlara ve hastalıklara karşı daha savunmasız bırakır. Bu nedenle, zihinsel meditasyonlar, herhangi bir biyolojik saldırı girişimcisi için bir zorunluluk haline gelmiştir. Yoga ve tai chi’nin yavaş hareket eden pozlarından sayısız nefes alma tekniklerine kadar çeşitli farkındalık uygulamaları türleri vardır.

 

Virüsten Korunmak için ne yapmalıyız yada bütün hastalıklardan korunmak ve kendimizi için ne yapmalıyız Sigara Bırakmak için bize ulaşabilirsiniz.

Hastalıklardan korunmanın Yolları nelerdir

Koronavirüs’den korunmanın yolları nelerdir.

Call Now Button