Bağışıklık Sistemi Nasıl Güçlenir

besin2

Sigara Bırakma Merkezi

Abrahamson Metoduyla tek seansta sigarayı bırakabilirsiniz. 1 Yıl Hizmet garantisi ile dünya çapında bir uygulama. Uzman danışman desteği.

Sigara Bırakma

Sağlıklı Beslenme ve Kilo Verme Merkezi

Tek seansta yemeden duramadığınız şekerli ve basit karbonhidratlı gıdalara olan yeme arzunuz sonlanır. Zorlanmadan sağlıklı kilo verirsiniz. 1 Yıl Hizmet garantisi ve Uzman danışman desteği.

Kilo Verme

Stres Terapisi

Abrahamson metodu stres terapisi ile kaygı ve endişelerinizden uzaklaşırsınız. 

Stres Terapisi

Bağışıklık Sistemi Nedir ve Nasıl Güçlenir ?

Bağışıklık sistemi nasıl güçlenir ? Genel olarak, bağışıklık sistemi sizi hastalığa neden olan mikroorganizmalara karşı savunmanızı sağlar.

Bağışıklık sisteminin güçlenmesi için bir çok faktörün aynı anda düzenli uygulanması gerekir. Sadece bir öğün yada bir gıdayı tek sefer yemeniz, yada alacağınız takviye ilaçlar sizin bağışıklık sisteminizi güçlendirmez. Sistemin çalışması için emek harcamalısınız.

Mikroplar vücudunuzu başarılı bir şekilde işgal eder ve sizi hasta eder. Bu sürece müdahale etmek ve bağışıklık sisteminizi güçlendirmek mümkün mü ? 

Bağışıklık sisteminizi güçlendirmek için ne yapabilirsiniz?

Bağışıklığınızı artırmak önemlidir bunu gerçekleştirmeniz için bir çok şeyi yapıyor olmanız gerekli. Tek bir önlem yeterli olmayacaktır.

Bağışıklık sistemi tam olarak, tek bir varlık değil bir sistemdir. Sistemin iyi çalışması için denge ve uyum gerektirir. Bütünsel olarak değerlendirilmesi gerekir.

Araştırmalar sonucunda, hem hayvanlarda hem de insanlarda beslenme şekli, egzersiz, yaş, psikolojik stres gibi faktörlerin bağışıklık sistemimizi etkiledi gözükmektedir. Genel sağlıklı yaşam stratejileri, bağışıklık sisteminize güçlendirmek iyi bir yoldur.

Bağışıklık sisteminizi güçlendirmenin sağlıklı yolları, Bağışıklık sistemi nasıl güçlenir.

İlk savunma hattınız sağlıklı bir yaşam tarzı seçmektir. Genel sağlıklı yaşam yönergelerini izlemek, bağışıklık sisteminizi doğal olarak güçlü ve sağlıklı tutmak için atabileceğiniz en iyi adımdır. Bağışıklık sisteminiz de dahil olmak üzere vücudunuzun her parçası, çevresel saldırılara karşı korunduğunda ve bunlar gibi sağlıklı yaşam stratejileriyle desteklendiğinde daha iyi çalışır:

  • Sigara içmeyin
  • Meyve ve sebze, faydalı karbonhidrat ve proteinli gıdalar tüketin. Basit şeker tüketmeyin.
  • Düzenli egzersiz.
  • Sağlıklı bir kiloyu koruyun.
  • Alkol alırsanız, sadece ölçülü olarak için
  • Yeterli uyku alın.
  • Ellerinizi sık sık yıkamak ve etleri iyice pişirmek gibi enfeksiyonlardan kaçınmak için adımlar atın.
  • Stresi en aza indirmeye çalışın.

Stres ve bağışıklık fonksiyonu

Modern tıp, zihin ve beden arasındaki yakın ilişkiyi takdir etmeye başlamıştır. Mide rahatsızlığı, kurdeşen ve hatta kalp hastalığı da dahil olmak üzere çok çeşitli hastalıklar duygusal stresin etkileri ile bağlantılıdır. Stres vücudunuzu güçsüz düşürü ve hastalıklara karşı bağışıklık sisteminizi olumsuz etkiler.

Bir kere stresin tanımlanması zordur. Bir kişi için stresli bir durum gibi görünen şey başka biri için değil. İnsanlar stresli olarak gördükleri durumlara maruz kaldıklarında, ne kadar stres hissettiklerini ölçmek zordur ve bilim insanının bir kişinin stres miktarı hakkındaki öznel izleniminin doğru olup olmadığını bilmesi zordur. 

Düzenli Egzersiz Yapmak

Düzenli egzersiz sağlıklı yaşamın temel direklerinden biridir. Kardiyovasküler sağlığı iyileştirir, kan basıncını düşürür, vücut ağırlığını kontrol etmeye yardımcı olur ve çeşitli hastalıklara karşı korur. Sağlıklı bir diyet gibi egzersiz de genel sağlığa ve dolayısıyla sağlıklı bir bağışıklık sistemine katkıda bulunabilir. Bağışıklık sisteminin hücreleri ve maddelerinin vücutta serbestçe hareket etmesini ve işlerini verimli bir şekilde yapmasını sağlayan iyi dolaşımı teşvik ederek daha da doğrudan katkıda bulunabilir.

Sigara ve Tütünlü Ürünler

Belkide en tehlikelisi sigara kullanımıdır. Sigara ilk aşmada akciğer hücrelerini öldürür ve solunum yoluyla bulaşan hastalıklara karşı sizi sovunmasız bırakır. Mebabolizmanızı bozar organlarınızın sağlıksız çalışmasına neden olur. Bütün bunlar Bağışıklık sisteminizi hızlı şekilde bozar. Bağışıklık sistemi nasıl güçlenir, sorusu yukarıda belirtilen bir çok konuyu kapsamaktadır. Bir günde bağışıklık sisteminiz güçlenmez, bunun için emen vermelisiniz. Abrahamson metodu sağlıklı yaşam yolunda 36 yıldır sizin yanınızda olup sağlığınızı bozan alışkanlıklara karşı destek olmaktadır.

sağlıklı beslenme

Bağışıklık Sistemini Nasıl Güçlendirebiliriz

Bağışıklığınızı sağlıklı bir şekilde artırın

Mağaza raflarındaki birçok ürün, bağışıklığı arttırdığını veya desteklediğini iddia ediyor. Ancak bağışıklığı artırma kavramı aslında bilimsel olarak çok az mantıklı. Aslında, vücudunuzdaki hücre sayısını (bağışıklık hücreleri veya diğerleri) artırmak mutlaka iyi bir şey değildir. Örneğin, “kan dopingi” yapan sporcular – kan hücresi sayısını artırmak ve performanslarını artırmak için sistemlerine kan pompalamak – felç riski taşır.  Doğal besin kaynaklarına sahibiz, eğer bağışıklık sisteminizi güçlendirecek besin takviyesi kulanacaksanız bunu doktorunuza danışmanızı tavsiye ederiz.

Bağışıklık sistemi nasıl güçlenir

Beslenme ve bağışıklık sisteminiz, Bağışıklık sisteminizi güçlendiren yemekler nelerdir ?

Bağışıklık sistemi gücünüz midenizde oluşur. Sağlıklı bağışıklık sistemi savaşçılarının iyi, düzenli beslenmeye ihtiyacı vardır. Bilim adamları, yoksulluk içinde yaşayan ve yetersiz beslenen insanların bulaşıcı hastalıklara karşı daha savunmasız olduklarını uzun zamandır biliyorlar.  Sebze, Protein ve faydalı karbonhidrat tüketerek, şeker ve basit karbonhidratlardan uzak durmalısınız.

Çeşitli mikrobesin eksikliklerinin – örneğin, çinko, selenyum, demir, bakır, folik asit ve A, B6, C ve E vitaminlerinin eksikliklerinin test tüpünde ölçüldüğü gibi hayvanlarda bağışıklık yanıtlarını değiştirdiğine dair bazı kanıtlar vardır. Şeker ve Basit karbonhidratlar (unlu gıdalar başta) vücudunuzun gücünü azaltarak bir çok hastalığı tetiklemektedir. Asıl olan beslenme alışkanlığının değişmesi ve bağımlılık yaratan basit şekerden kurtulmaktır.

 

read more
Call Now Button