Hastalıklardan Korunma Yolları Nelerdir

hastalıklardan korunmak için

Hastalıklardan Korunma Yolları Nelerdir

Ellerinizi sık sık yıkayın: Özellikle yiyecek hazırlamadan önce ve sonra, yemekten önce ve tuvaleti kullandıktan sonra ellerinizi yıkamayı ihmal etmeyin.

Aşılanın: Aşı, birçok hastalığa yakalanma şansınızı büyük ölçüde azaltabilir. Önerilen aşılarınızı güncel tutun.

Antibiyotikleri Gerekmedikçe Kullanmayın: Sadece reçete edildiğinde antibiyotik kullanın.

Yiyecek hazırlama konusunda dikkatli olun: Yemek hazırlarken tezgahları ve diğer mutfak yüzeylerini temiz tutun. Ayrıca, kalanları hemen soğutun. Pişmiş yiyeceklerin uzun süre oda sıcaklığında kalmasına izin vermeyin.

Evinizdeki ‘sıcak bölgeleri’ dezenfekte edin: Bunlar arasında mutfak ve banyonuzu düzenli ve sık temizleyin.

Kişisel eşyalarınızı paylaşmayın:  Kendi diş fırçanızı, tarakınızı veya jiletinizi kullanın. Su bardağınızı veya yemek gereçlerini paylaşmaktan kaçının.

Hastayken seyahat etmeyin:  Bu kadar küçük bir alanla sınırlı olan çok sayıda insanla, otobüs, tren yada uçaktaki diğer yolculara bulaşabilirsiniz.

Su ve besinlerden bulaşan hastalıklardan korunma yollarını bu şekilde sıralayabiliriz.

Sigara İçmeyin Sigara İçilen Ortamlardan Uzak Durun.

Sigara,hemen hemen bütün hastalıkların tetikleyecisidir. Özellikle bütün Akciğer hastalıklarında baş rol oyuncusu olarak karşımıza çıkıyor. Sigaranın neden olduğu hastalıklar, solunum yolu enfeksiyonları gelmektedir. Akciğer hücrelerini öldüren tütün maddeleri solunum yoluyla neden olan hastalıkları tetiklemektedir. Bulaşıcı hastalıklardan korunma yolları arasında vücudunuzun direncinin yüksek olması gereklidir.

İşyerinizde sigara içen kişilerin daha sık hastalandığını görüyorsanız şaşırmayın. Sigara kullananlar kullanmayanlara göre daha sık ve hızlı hasta olurlar. Virüsler sigara kullanan kişilerin ciğerlerinde çok hızlı yer bularak hastalığın çok daha hızlı yayılmasına neden olmaktadır.

Hastalıklardan Korunma Yolları nelerdir sorusunun ilk cevabı sigaradan arınmaktır. 

Sağlıksız Gıdalar Bir Çok Hastalığın Kaynağıdır

Genetiği değiştirilmiş, katkı maddeli gıdalar salgın hastalık gibi yayılarak 7den 70 e bütün herkesi etkisi altına almıştır. Bunların en belirgin olanı Şeker dir. Şeker zaman içinde genetiği ile değişerek sigaradan dahi daha tehlikeli bir etki yaratmaya başlamıştır. Şeker, Bağımlılık yaratarak sürekli yeme duygusunu tetiklemektedir. Kanser, diyabet, kalp damar hastalıkları,  başta olmak üzere bir çok hastalığa neden olmaktadır. 

Hastalıklardan korunma yolları nelerdir sorusunun cevabı; Şeker Bağımlılığından kurtulun.

Aşırı Stres Hastalıkları nasıl Neden Oluyor.

Stres, kaygı ve depresyonu tetikleyerek bağışıklık sistemimizin çökmesine neden olmaktadır. Stresli durumlarda çok daha hızlı hastalanabilirsiniz.

Hastalıklardan korunma yolları nelerdir arayışı içinde doğa ile daha yakın olmanızı ve sizi etkileyen olumsuzluklara karşı enerjisel alanınızı temizlemenizi önermekteyiz.

36 yıldır uygulanan Abrahamson Metoduyla, sigarayı bırakabilir, gıda bağımlılığınızı sonlandırabilirsiniz. Stres terapisi sizi etkileyen dış etkenlere karşı bağışıklık sistemini güçlendirebilirsiniz.

Call Now Button