Sigarayı Bırakmanın Pozitif Etkileri Nelerdir?

Sigarayı Bırakmanın Pozitif Etkileri Nelerdir?
Bağımlılık yaratan ürün grupları içerisinde yer alan sigara kişilerin ilerleyen dönemlerde kanser, akciğer rahatsızlıkları gibi belirli rahatsızlıklar ile karşı karşıya kalmasına neden olur. Bu nedenle sigarayı bırakma herkesin istediği bir şeydir. Genellikle sigarayı bırakmanın pozitif etkilerinden dolayı kişiler sigarayı bırakmak istemektedir. Sigarayı Bırakmanın Pozitif Etkileri Nelerdir adlı bu yazımızda sigarayı bıraktıktan sonra ne tür pozitif etkiler ile karşı karşıya kaldığınız hakkında sizlere bilgi vereceğiz. Gelin şimdi hep beraber sigarayı bırakmanın pozitif etkilerine bir göz atalım. Sigara Bağımlılığından Kurtulun 0 212 706 17 10

Abrahamson Metodu ile Sigarayı Hızlı Bir Şekilde Bırakabilirsiniz

Her ne kadar sigarayı bırakma süreci sizlere uzun gibi gözüküyor olsa da aslına bakıldığında bu süreci kısaltmak sizin elinizdedir. Yani sigarayı bırakma sürecini kısaltarak sigarayı bırakmanın pozitif etkilerinden daha kolay yararlanabilmeniz mümkündür. Bu noktada da abrahamson metodu sayesinde sigarayı bırakma sürenizi kısaltabilir ve böylece sigarayı bırakmanın pozitif etkilerini daha hızlı bir şekilde üzerinizde hissedebilirsiniz.

Kalp Krizi Riskiniz Azalır

Abrahamson metodu ile sigarayı hızlı bir şekilde bırakarak sizler de kalp krizi riskinizi en aza indirebilirsiniz. Genellikle sigarayı bırakan kişilerin kalp krizi geçirme riski %50 oranında azalmaktadır. Bununla beraber sigarayı bırakan kişilerin ağız kanseri ve yemek borusu kanseri olma riski de azalır.

Akciğer Kanseri Riski Azalır

Sigara içen kişilerin karşı karşıya kaldığı tehlikelerden birisi de akciğer fonksiyonlarının bozulması ve akciğer kanseri riskinin artış göstermesidir. Fakat sigarayı bırakmanın pozitif etkilerinden birisi de akciğer fonksiyonlarının düzelmesidir. Genellikle sigarayı bırakma sürecinin ardından bir ay sonra kişilerde görülen;
  • Nefes darlığı
  • Öksürük
Gibi akciğer rahatsızlıklarında düzelmeler görülür ve bireylerin akciğer kanserine yakalanma riski azalır. Bu riski azaltmak için sizler de kurumumuz Bepositive’e başvurabilir ve böylece sigarayı bırakma danışmanlığı alarak sigara bağımlılığından kurtulabilirsiniz.

Mesane Kanseri Riskiniz Azalır

Sigara bağımlılığı olan kişilerde görülen rahatsızlıklardan birisi de mesane kanseri riskinin artış göstermesidir. Bununla beraber sigara tüketimi fazla olan kişiler inme riski ile de karşı karşıya kalmaktadır. Fakat sigarayı bırakmanın pozitif etkileri arasında sigarayı bıraktıktan 2-5 yıl sonra bu rahatsızlıklara kapılmanın riskinin azalması da yer almaktadır.

Sosyal Hayatınız Düzene Girer

Sigarayı bırakmanın pozitif etkileri dendiğinde aklınıza gelmesi gereken şeylerden birisi de sosyal hayatınızda yaşayacağınız değişimlerdir. Genellikle sosyal yaşantısı olan bireyler sigara içen kişiler ile dışarı çıkmaktan veya buluşmaktan çok hoşnut olmazlar. Çünkü genellikle sigara içen kişiler daha çok sigara içilebilen alanlarda oturmak ister. Bu durum ise sigara içmeyen kişilerin istemediği ortamlarda takılmasına neden olur. Yani kısacası sigara içen kişiler ile sigara içmeyen kişilerin sosyalleştiği ortamlar birbirinden farklıdır. Fakat bireyler sigara tüketiminin bıraktıktan sonra sevdiği kişiler ile istedikleri ortamlarda görüşme fırsatı yakalar ve sosyalleşme biçimleri farklılık gösteri.

Dış Görünüşünüz Değişir

Sigara insan cildini ve organlarını olumsuz etkileyen maddeler arasındadır. Özellikle çok sigara içen kişilerin ellerinde ve ciltlerinde sararma görülebilir. Bununla beraber sigara tüketimi fazla olan kişilerin ciltleri de sararır ve bu bireylerin dış görünüşünden memnun olmamalarına neden olur. Fakat sigarayı bırakmanın pozitif etkileri arasında dış görünüşün değişmesi de yer alır. Sigarayı bırakan kişiler diş temizletme süreçlerinin ve kişisel bakımlarının ardından rahat bir şekilde eski görünümlerine kavuşur.

Bepositive ile Sigarayı Bırakın

Sizler de sigarayı bırakmak ve sağlığınıza kavuşmak istiyorsanız hemen Bepositive’e başvurun ve tek seansta sigarayı bırakın. Sigarayı Bırakmak için Hemen Ara 0 212 706 17 10
Call Now Button