Sigarayı Bırakmanın Doğal Yolları: 4 Öneri!

Sigarayı Bırakmanın Doğal Yolları: 4 Öneri!

Sigarayı bırakmayı planlıyorsanız öncelikle sigarayı bırakmanın doğal yolları nelerdir araştırmanızı öneriyoruz! Bu yazıyı okumadan sigarayı bırakma planı yapmayın.

Her ne kadar sağlıklı bir yaşam için doğal ve dengeli beslenmeye önem gösterilse de sigara ve alkol gibi bağımlılık yaratan zararlı alışkanlıklardan kurtulmak zorlayıcı olabilmektedir. Oldukça ciddi bir bağımlılık olan sigara, kişide farkında olmadan giderek artan bir alışkanlık ve yoksunluk duygusu yaratabilmektedir. Sigarayı bırakmak isteyen kişiler ise hem tıbbi hem de psikolojik olarak destek alabilmektedir. Bunların yanında etkili derecede fayda sağlayabilecek sigara bırakma yöntemleri vardır.

Sigara gibi zararlı bir alışkanlıktan kurtulmak, temelde kişinin iradesi ve istekliliği ile mümkün olabilmektedir. İrade ve isteğin yanında ise bazı yöntemler sigarayı bırakmak isteyen kişilerde oldukça verimli sonuçları meydana getirebilmekte ve bu sayede zararlı alışkanlıktan kurtulmak mümkün olabilmektedir. Sigarayı bırakmanın doğal yolları arasında bazı yöntem ve teknikler vardır. Bu yöntemler, kişilerin sigarayı bırakma yolculuğunda hem oldukça yardımcı hem de sağlıklı yöntemler olarak bilinmektedir.

Sigarayı Bırakmanın 4 Doğal Yolu:

Sigarayı bırakabilmek için birden çok doğal yöntem vardır. Hepsini bu yazımızda detaylı olarak okuyabilirsiniz.

Sigarayı Bırakmaya Karar Vermek

Beslenmenin ve gıda ürünlerinin tüketimin yanında bazı teknik yöntemler, kalıcı ve kesin sonuca ulaşmayı mümkün kılmaktadır. Sigara bırakma yöntemleri arasında modern tıp uygulamaları kesin çözüm sunsa da bazı durumlarda ilaç kullanımı, tıbbi prosedürler ve uygulamalar gerektirdiğinden bazı kişiler, bu yöntemleri uygulamaktan kaçınabilmektedir. Bu nedenle alternatif tıp ya da tamamlayıcı tıp uygulamaları ile sigara bırakma konusunda etkili adımlar atılabilmektedir. Bu yöntemleri ele almadan önce ise sigara bırakma konusundaki irade ve kararlığın öneminden bahsetmek gereklidir.

Sigara tüm diğer alışkanlıklar gibi meydana gelebilmektedir. Zararlı bir alışkanlık olan sigaranın bırakılmasında meydana getirebileceği olumsuz özelliklerin yanında içeriğindeki zararlı maddelerin bilinmesi büyük bir etken oluşturmaktadır. Sigarayı bırakmak isteyen bir kişinin rutin olarak sigara ile beraber aldığı 4000’e yakın zararlı içeriğin de olduğunu söylemek mümkündür. Bu nedenle bir yardım almadan ya da destek mekanizması oluşturmadan sigarayı bırakmak, kişide bazı fiziksel sorunların meydana gelmesine neden olabilmektedir. Sigarayı bırakmak için irade gösteren ancak tek başına bu bağımlılıkla mücadele eden kimselerde genellikle yoğun bir yoksunma durumunun ortaya çıkması söz konusu olabilmekte ve bu durumda sigarayı bırakma isteği başarısız olmakta, bu alışkanlık da devam etmektedir.

Sigara Bırakma Endişesinden Kurtulmak

Sigarayı bırakmak, temelde günlük yaşamın rutininde yer edinen bir alışkanlıktan vazgeçmek anlamına gelmektedir. Tıpkı diğer alışkanlıklar gibi sigara bırakma yöntemleri de belirli bir destek ve teknik gerektirmektedir. Kişinin bunu kendi başına yapması mümkündür, ancak sonucunda yeniden sigaraya başlamak gibi bir tehlikeyi de her zaman barındırmaktadır. Bu nedenle sigara bırakma yolculuğunda bazı tekniklerin kullanılması hatta destek alınması ise etkin ve kesin çözüm sunabilmektedir.

Abrahamson Metodu ile Sigarayı Bırakmak

Sigarayı bırakmanın doğal yolları arasında bazı teknikler yer almaktadır. Modern tıp uygulamalarının yanında oldukça etkili olan tamamlayıcı tıp yöntemleri kişiler tarafından merak edilmekte ve tercih edilebilmektedir. Son dönemlerde söz konusu etkin yöntemler arasında yer alan Abrahamson Metodu, kullanıcılarına kesin ve tek uygulamada sigarayı bırakma vaadi sunmaktadır. Bu yöntem, Uzak Doğu metotlarının dinamiğini kavrayan, birlikteliğini sunan ve diğer alternatif tekniklerin birleşimidir. Yaklaşık kırk yıldır sigarayı bırakma konusunda danışan kimselere oldukça faydalı olan Abrahamson metodu, farklı alışkanlıkların kontrolü ve giderilmesi için de etkin bir şekilde kullanılabilmektedir. Abrahamson Metodu’nun özellikleri temelde tek seansta sigara içme isteğini sonlandırırken stres terapisi ile de bu alışkanlığın bırakılması durumuna daha pozitif bir bakış açısı ile yaklaşılmasını sağlamaktadır.

Abrahamson Metodu ile Sigarayı Bırakmak için Hemen Tıkla »

Abrahamson Metodu uygulama yapılacak kişide sigara alışkanlığına neden olan kök kaynakların tespit edilmesini ve bu nedenlerin devre dışı bırakılmasını sağlamaktadır. Medikal bir uygulama içermeyen yöntem, merkez noktalara müdahale edilerek bağımlılıklara neden olan davranışların engellenmesine ve devamında ise alışkanlıklardan arınmasına yardımcı olunmaktadır.

İnsan vücudunda bulunan temel enerji merkezleri olan karaciğer ve böbrek gibi merkezlerin temizlenerek duygusal tetikleyicilerin de benzer şekilde temizlenmesi sağlanmaktadır. Hem belirgin alışkanlık sürekliliğini bozan hem de vücuttaki enerji temizliğini sağlayan bu yöntem, Bio Enerji çalışması ile harmanlanan, etkin ve kesin bir çözüm yöntemidir. Abrahamson Metodu sigarayı bırakmanın doğal yolları arasında yer alması ile kişide nikotinden iğrenme duygusu oluşturmakta ve bırakma sonrası süreçte sigaraya karşı gelişen bir kayıtsızlık duygusunu da yaratmaktadır. İğrenme ve kayıtsızlık ile pekişen sigara bırakma durumu, tek seanslık bir işlem olmakla beraber, sigaraya yeniden başlama riskini de etkisiz hale getirmektedir.

Sigarayı Bırakmak İçin Bitkisel Yöntemler

Sigara ve benzeri diğer tütün ürünleri sık kullanım sonucunda kişilerde belirli bir alışkanlık oluşturmaktadır. Söz konusu bu alışkanlıklardan kurtulmak için ise uygulanabilecek bazı yöntemler bulunmaktadır. Günümüzde zararlı alışkanlıklardan kurtulmak için tıbbi çözümler etkin sonuçlar meydana getirse de bazı durumlarda doğal içerikli yöntemler de etkin sonuçları ortaya çıkartabilmektedir.

Başta akciğer kanseri olmak üzere birçok rahatsızlığa neden olan sigarayı bırakmak için doğal yöntemler ve bitkisel destek alınabilmektedir. Söz konusu bitkisel çözümler arasında zencefil, yulaf, nane, yeşil çay, süt ve benzeri ürünlerin ağırlıklı tüketimi sigara içme isteğini azaltabildiği gibi vücuda faydalı içerikler ile de etkin faydalar sağlanabilmektedir. Bahse konu olan bu gıda ürünlerinin tüketimi ya da günlük beslenmedeki rutin alımı, kişide sigara isteğini azaltmakla beraber kesin bir çözüm sunmamaktadır. Bu konuda uygulanmakta olan bazı teknik yöntemler ise sigarayı bırakmanın doğal yolları olarak ele alınabilmekte ve faydalı olarak değerlendirilmektedir.

Photo by Mathew MacQuarrie on Unsplash

Call Now Button