Sigarayı Bırakma Yöntemleri

razvan chisu Ua agENjmI4 unsplash

Sigarayı Bırakma Yöntemleri

Sigarayı Bırakma Yöntemleri üzerine çalışan Abrahamson Metodu Dünyada 35 yıldır Türkiye’de yaklaşık 5 yıldır uygulanmaktadır.  Bir çok insan sigaranın sağlığa zararlarını bilse de kendi iradesi ile bırakamamaktadır, çünkü sigaranın içinde 4000 üzerinde kimyasal bulunur, ve içenleri bağımlı hale getirme özelliği vardır.

Abdahamson Metodu ile sigarayı bırakmak isteyenler, Tek seansta %80-90 oranında bu bağımlılığından kurtulur. 2 saat süren seans sonrasında, hiç sigara içmemiş bir insan gibi sigara kokusundan rahatsızlık duyar.

Terapi sonrasında vücudun nikotinden tamamen temizlenmesi 3 hafta sürmektedir. Bu süre içinde bol su tüketmeniz istenmektedir.

Abrahamson metoduyla sigarayı bırakmak çok kolay, önemli olan sizin sigarayı bırakmaya hazır olmanızdır.

12d96824 b828 41bb b16a ae822cd89c57

Bağışıklık sistemi, vücudun enfeksiyon ve hastalıktan korunma yoludur. Sigara bağımlıları, bağışıklık sistemini tehlikeye atarak sigara içenlere solunum yolu enfeksiyonlarına yakalanma olasılığı artar.

Sigara içmek aynı zamanda akciğer hastalığı ve romatizmal hastalıklar de dahil olmak üzere birçok bağışık sistemine dayalı hastalığa neden olur. Bağışık sistemine bağlı  hastalıkların belirti ve semptomlarının periyodik olarak artmasına da rol oynayabilir. Sigara romatoid artrit riskini iki katına çıkarır. Sigarayı bırakma yöntemleri arasında dünyada uygulanan Abrahamson metodunun en önemli özelliği sigarayı aklınızdan çıkartmasıdır.

Sigara son zamanlarda yetişkinlerde başlayan diyabet olarak da bilinen tip 2 diyabetle bağlantılı. Sigara içenler sigara içmeyenlere göre% 30 -% 40 oranında tip 2 diyabet geliştirebilirler. Ayrıca, bir kişi sigara bağımlısıysa, ne kadar çok sigara içerse, diyabet riski o kadar yüksektir.

Sigara, ciğerlerimi ve nefesimi nasıl etkiler?

Sigara içtiğiniz her sigara, nefesinize zarar verir ve ciğerlerinizi izler. Sigara içmek neden birçok hastalığa neden olmaktadır.

Kronik akciğer hastalığı (COPD), zamanla daha da kötüleşir ve hırıltılı solunum, nefes darlığı, göğüs sıkışması ve diğer semptomlara neden olan bir hastalıktır.

Amfizem, akciğerlerindeki hava kesesi arasındaki duvarların gerilmesi ve gerilmesi yeteneğini kaybettiği bir durumdur. Akciğer dokusu yok edilir, nefes almak zor ya da imkansız hale gelir.

Bronş borularınızın astarının şişmesine neden olan kronik bronşit. Bu olduğunda akciğerlerinize hava akışı azalmaktadır.  Zatürree, Astım, Tüberküloz

Astım hastaları sigara dumanı çevresinde ciddi saldırılara maruz kalabilirler. En başarılı sigarayı bırakma yöntemleri hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz bu sayfamıza göz atabilirsiniz.

 

ABRAHAMSON METODUYLA SİGARAYI BIRAKMAK ÇOK KOLAY

Call Now Button