Sigarayı Bırakma Hattı Numaraları ve Merkezleri

Sigarayı bırakmak hattı

Sigara, kıyılmış tütünden üretilen ve kişilerin dumanını çekerek tükettiği nesneye verilen isimdir. Her yıl 6 milyondan fazla kişinin ölümüne neden olan sigara bağımlılık da yaratmaktadır.

Sigara bağımlığı olan kişiler kendi iradeleriyle ya da destek alarak bu bağımlılıktan kurtulabilmektedir. Özellikle sigara nasıl bırakılır sorusuna yanıt arayan kişilerin ilk başvurduğu yerler Sigarayı Bırakma Hattı Numaraları ve Merkezleridir.

Sigara Bırakma Hattı Numaraları

BEPOSITIVE

Abrahamson metodu ile tek seansta kolayca sigaradan kurtulmak çok kolay. Dünya genelinde 50.000’den fazla kişi Abrahamson Metodu yani Bioenerji tedavisi ile sigara, tütün ve diğer bağımlılıklarınızdan kurtulabilirsiniz. Bu metot istatistiklere göre %90 oranında başarılı olmuştur.

Sigarayı Bırakma Hattı: 0 212 706 17 10

ALO 171

Sigara nasıl bırakılır diyorsanız ilk başvuracağınız yerlerden birisi Sigara Bırakma Danışma Hattıdır. Sigara Bırakma Danışma Hattı, T.C Sağlık Bakanlığı tarafından 2010 yılında hayata geçirilen bir projedir ve ALO 171 sigarayı bırakmak istiyorum diyenlere 7 gün 24 saat boyunca hizmet veren bir danışma hattıdır.

YEDAM 115

Sigara, alkol ve uyuşturucu bağımlılığı ile mücadele eden bir kurum olan Yeşilay tarafından hayata geçirilen bir proje olan YEDAM 115 yani Yeşilay Danışmanlık Merkezi, sigara bağımlılığı, alkol bağımlılığı ve uyuşturucu bağımlılığı ile ilgili danışmanlık almak isteyen kişilerin başvurabileceği sigarayı bırakma hattı numaralarından biridir.

Sigara nasıl bırakılır sorusuna yanıt olarak 155 YEDAM, ilk olarak size sigara bağımlılığı hakkında bilgi vermektedir. Sigarayı bırakmak isteyen kişiler istedikleri takdirde Yeşilay’ın Sigara Bağımlılık Testini çözebilmekte ve sigara bağımlılık derecesini görebilmektedirler. Bu testin ardından ise sizlere verilen 44 79 75 numaraları hat üzerinden Yeşilay ile iletişime geçebilir ve sigara bırakma konusunda sabah 09:00 – 00:00 saatleri arasında destek alabilirsiniz.

Sigarayı Bırakma Poliklinikleri

Sigarayı bırakmak isteyen kişilerin destek alabileceği merkezlerden birisi de Sigarayı Bırakma Poliklinikleridir. Sigara bırakma poliklinikleri genellikle devlet hastanelerinde hizmet veren poliklinikler veya özel polikliniklerdir.

Sigarayı bırakmak için ziyaret edeceğiniz polikliniklerde sizlerin ilk olarak hayat hikayesi dinlenecektir ve sigara bağımlılığına yönelik sorular sorulacaktır. Ardından doktor ve uzmanlar tarafından sigara bağımlılık dereceniz belirlenecektir. Bunun sonrasında ise sigara nasıl bırakılır sorunuza yanıt verilecek ve bu süreçte neler yapmanız gerektiği sizlerle paylaşılacaktır.

İstanbul Sigara Bırakma Merkezleri Şunlardır;

Merkez İlçe
Be Positive Beşiktaş
Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Kadıköy
Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Pendik
Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Şişli
Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Bakırköy
İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi Fatih
Mehmet Akif Ersoy Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Küçükçekmece
İstinye Devlet Hastanesi Sarıyer
Beylikdüzü Devlet Hastanesi Beylikdüzü
Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Üsküdar

Sigarayı bırakma tedavisi alırken devlet hastanelerinde randevu sistemi ile çalışılmaktadır ve devlet hastanelerinde muayene süresi kısa tutulmaktadır. Sigara nasıl bırakılır sorusuna yanıt arayan birçok kişinin sigarayı bırakma sürecinde etkin rol oynayan Be Positive, sizlerin bağımlılık tespitini yapmakta ve ardından sigaraya bırakma sürecinizde neler yapmanız gerektiğini sizlerle paylaşarak bu süreçte hem fizyolojik hem de psikoloji sağlığınızı koruyarak sigarayı bırakmanızda etkin rol oynamaktadır.

Yazımızda görüldüğü gibi bir çok merkez ve poliklinik sigara bırakma konusunda size yardımcı olmak için kurulmuştur. Önemli olan sizin buna karar verip adım atmanızdır. Yıllardır sigarayı bırakamadığınız için umutsuzluğa kapılmayın. Şimdi kararlı bir şekilde bunu yapabileceğinize inanarak telefona sarılmak ilk adım olabilir. Karar verdin mi?

Sigarayı bırakmak bir telefon kadar yakın!

İletişim numaramızdan bize ulaşabileceğiniz gibi iletişim sayfasından ilgili formu doldurarak uzmanlarımızın sizi aramasını bekleyebilirsiniz. En kısa sürede sizi arayacağız. Sigarayı bırakma hattı : 0212 706 17 10

Sigarayı bırakma hattı telefonu

Abrahamson metodu biyoenerji yöntemlerine dayanır ve sadece Bepositive uzmanları tarafından uygulanmaktadır. Yaklaşık 40 yıldır uygulanan bu metot Ehud Abrahamson tarafından bulunmuş ve yıllar içerisinde daha da geliştirilmiştir. Tedavi gördükten hemen sonra sigara içme arzusu sonlanmaktadır. Seans kısa sürmektedir. Ancak sonuçları hayatınızın geri kalanını temiz bir şekilde geçirmenizi sağlayacaktır. Uzmanlarımız 1 yıl boyunca danışanlarımızı takip ederek destek vermeye devam etmektedir. Bu süreç içerisinde bağımlılıktan kurtulamayanlar ise yeniden ücretsiz seansa alınmaktadır.

Image by pixaby

Call Now Button