Bağımlılar için Tütünü Bırakma Yöntemleri

Bağımlılar için Tütünü Bırakma Yöntemleri

Tütün ve tütün ürünleri bağımlılığının, içinde bulunan nikotin alımından kaynaklı olarak bireye fiziksel ve psikolojik olarak ciddi zararları bulunmaktadır. Tüm dünyada en yaygın bağımlılıkların başında gelen tütün bağımlılığı her yıl milyonlarca insanın sağlığını kaybetmesine neden olmaktadır. Bağımlılar için tütünü bırakmanın birden fazla yöntemi bulunmaktadır. Bu yöntemlerden herhangi birini seçerek sigara ve tütün bağımlılığından kurtulabilirsiniz.

Tütün Bağımlılığından Hemen Kurtul: 0 212 706 17 10

Nikotin sakızı ve nikotin bantları

Nikotin replasman tedavisi olarak bilinen nikotin sakızı ve nikotin bantlarının kullanımı, uzun yıllardır sigara bırakma yönteminde en fazla kullanılan yöntemdir. Bu tedavi, sigara içme isteği ve yoksunluğun verdiği yakınmalara karşı azaltıcı etkisi bulunur. Özellikle fiziksel bağımlılığı bulunan kişiler için uygun bir tedavidir.

Nikotin içermeyen alternatifler nelerdir?

Sigarayı bırakma yöntemlerinden nikotin içermeyen alternatifler de bulunur. Bunlardan bazıları bitkisel ürünler kullanmak, akupunktur ya da hipnoz yöntemleridir. Akupunktur tedavisiyle sigarayı bıraktıktan sonraki ilk hafta ortaya çıkan baş ağrısı, iştah artışı, sinirlilik ve yorgunluk hali gibi yakınmaların ortaya çıkması önlenir. Kişinin serotonin salgısının aktif hale gelmesi sağlanarak bağımlılığa geri dönüş engellenir.

Sigarayı bırakmada İlaç tedavisi

Tütünü bırakma yöntemlerinden biri de ilaç tedavisidir. Doktorlar tarafından uygun görülen doz ile kişinin sigara bağımlılığından kurtulmasına yardımcı ilaçlar bulunmaktadır. İlaç tedavisi sigara bağımlılığından kurtulmak için etkili bir yöntemdir.

Destek grupları

Tütün arzusuna direnme çabalarının zayıfladığı anlarda yardım için aile üyeleri, arkadaş ya da destek gruplarıyla temasa geçmek oldukça önemlidir. Sigara bırakmak için destek gruplarıyla telefonda sohbet edebilirsiniz. Anlık zorlayıcı yoksunluk hissinden kurtulmak için yakın bir arkadaşla sohbet etmek, yürüyüşe çıkmanın büyük faydası dokunabilir.

Abrahamson yöntemi ile profesyonel yardım

Tütünü bırakmak için tüm yöntemleri denemiş ama başarıya ulaşamamışsanız, profesyonel bir yardım olan Abrahamson metoduyla henüz tanışmamışsınız demektir. Abrahamson metodu, mucize sigara bırakma yöntemi olarak tüm dünyada on binlerce kişinin tek seansta kolayca sigara bağımlılığından kurtulmasını sağlamıştır. Vücuttaki biyoenerjisel sistemini merkez alan bu yöntem, aura temizliği, refleksoloji ve kristal terapi gibi uygulama alanlarını kullanır.

Sigaradan sonra davranışsal değişiklikler nelerdir?

Sigara gibi bağımlılıklardan kurtulurken kişide bazı davranışsal değişiklikler meydana gelebilir. Mevcut bağımlılığın boyutuna göre değişiklik görülebilen bu değişiklikler genellikle anksiyete bozukluğu, depresyon, aşırı yeme isteği, sinirlilik, uykusuzluk halidir. Sigarayı bırakırken bu tür davranışsal farklılıklar yaşanıyorsa, mutlaka uzman yardımı alınmalıdır.

Sigara Bağımlılığından Hemen Kurtul: 0 212 706 17 10

Dünyada yan etkisi bulunmayan ilk ve tek yöntem olan Abrahamson metodu, tamamlayıcı tıp tekniklerini kullanarak kişinin bağımlılıklarından arındırılmasını ve dengelenmesini sağlamaya yardımcı olur. 15 dakika ila 1,5 saat arasında sürebilen bir terapi seansı sonrasında kişinin sigara, tütün ve alkol gibi zararlı bağımlılıklarından kurtulması sağlanır. Bağımlılıkların vücuttaki merkez noktalarına müdahale edilerek arınma gerçekleştirilir. Sigara ve tütün bağımlılığınızdan tek seansta kurtulmak mümkün. Profesyonel kişiler tarafından danışmanlık alarak sigarayı bırakmak için Bepositive’e ulaşabilirsiniz.

Resim: Pexels

Call Now Button