En İyi 5 Kilo Verme Yöntemi

En İyi 5 Kilo Verme Yöntemi

Fazla kilolarından kurtulmaya çalışanların faydalanacağı en iyi 5 kilo verme yöntemini sizler için araştırdık. Fazla kilolardan kurtulmak için öncelikle yapmanız gereken ilk şey yedi tane çok önemli sorunun cevabını bulmaktır. Bu sorular;

  1. Neden kilo vermek istiyorum? Sağlık, görünüm, kendine güven, vb. nedenlerden ötürü olabilir.
  2. Ne kadar kilo vermek istiyorum? Hedeflenen bir kilo aralığı belirlemek önemlidir.
  3. Kilo vermek için ne kadar zamana ihtiyacım var? Kilo verme hızı kişiden kişiye değişebilir, ancak gerçekçi bir zaman çizelgesi belirlemek önemlidir.
  4. Kilo vermek için ne yapmalıyım? Diyet, egzersiz, yaşam tarzı değişiklikleri vb. seçenekleri düşünebilirsiniz.
  5. Kilo verme sürecinde hangi zorluklarla karşılaşabilirim? Kendimi motive etmek için hangi stratejileri kullanabilirim?
  6. Kilo vermek için hangi kaynaklara başvurabilirim? Diyetisyenler, egzersiz uzmanları, sağlık profesyonelleri vb. gibi kaynaklar olabilir.
  7. Kilo verme sürecinde nasıl başarılı olabilirim? Hedefleri takip etmek, kendinizi motive etmek ve olumlu bir zihniyetle yaklaşmak gibi stratejiler kullanılabilir.

Bu sorulara verilen cevaba göre kişisel beslenme rutininizi düzenleyebilir, kötü alışkanlıklarınızın yerine sağlıklı ve faydalı alışkanlıkları koymaya çalışabilirsiniz.

Abrahamson Metodu ile Kilo Ver: 0 212 706 17 10

Kilo Verme Yöntemi

Gelin birlikte size en uygun gelecek en kolay kilo verme yöntemlerini inceleyelim:

1. Kalori hesaplama

Günlük yemek düzenini doğru şekilde ayarlayabilmek için kalori hesabı yapmak önemlidir. Tercih edeceğiniz herhangi bir diyet listesinde de besinlerin kalori değerlerinin bulunduğunu sıkça görürsünüz. Kilo vermenin altın kuralı şudur: ‘’Alınan kalori, yakılan kaloriden daha düşükse kilo kaybı yaşanır.’’

2. Karbonhidrad diyeti (Ketojenik Diyet)

Keto diyeti olarak da bilinen karbonhidrat diyetleri, yüksek oranda yağ ve düşük oranda karbonhidrat içeren bir diyet çeşididir. Ketojenik diyet kilo vermede etkili olduğu gibi sağlık üzerinde de olumlu etki gösterir.

Şekeri Bırak! Sağlıklı Kilo Vermek için Ara!

3. Aralıklı oruç beslenme

Son yıllarda sıkça duyduğumuz if diyeti, ‘’Intermittent Fasting’’ yani aralıklı oruç; bir beslenme şeklidir. Pek çok diyeti uygulamış ancak kilo verememiş kişilerin bu beslenme tarzıyla istedikleri kilolara düştüğü biliniyor.

İşte hızla kilo vermek için uygulayacağınız aralıklı oruç beslenmesinde dikkat etmeniz gerekenler: Bu beslenme düzeninde önemli olan akşam yemeğinden sonraki ilk öğününüz arasında en az 14 ila 16 saat geçmelidir. Bu açlık süresi boyunca yalnızca su, çay, kahve ve maden suyu (şekersiz olmak şartıyla) tüketebilirsiniz. Bunun dışında bu saatlerde yemek yememelisiniz. Geriye kalan 8-10 saatlik yeme diliminde de 2 öğün yapabilir ve istediğiniz yemekleri yiyebilirsiniz.

4. Sezgisel beslenme

Şok diyetleri uygulamış, kısa zamanda kilo vermeyi başarmış ancak diyeti bırakır bırakmaz eskisinden daha fazla kilo almış kişilerin son zamanlardaki en popüler beslenme şekli ‘’Sezgisel beslenme’’dir.

En iyi kilo verme yöntemlerinden biri olarak karşımıza çıkan sezgisel beslenme, vücudunun açlık ve tokluk sinyallerini dinlemesine ve buna göre hareket etmesine yönelik bir yöntemdir. Dolayısıyla beden ve yemek algısına daha sağlıklı bir tutum içinde yaklaşılmasını amaçlayan bu yöntemle, hızlı bir kilo kaybı değil yavaş ama sağlıklı bir beslenme düzenini sağlamak amaçlanır.

5. Abrahamson metodu

Tüm diyet yöntemlerini denemiş ama hala kilo verememişseniz, en kolay ve en etkili kilo verme yöntemini henüz denememişsiniz demektir. Abrahamson metodu, sağlıklı beslenmenize yardımcı olacak bir terapi metodudur. Kilo verebilmek için asıl olan sağlıksız gıdaları zorlanmadan beslenmenizden çıkarabilmek, şeker, gluten içeren unlu mamülleri yeme isteğinizden kolayca kurtulabilmektir. Abrahamson metodu, kilo yönteminiz için gerekli olan yeme bozukluklarından kurtulmanızı sağlar.

Şekeri nasıl bırakabilirim? makalemizi okuyarak daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Şeker Bağımlılığından Kurtul: 0 212 706 17 10

En iyi kilo verme yöntemi olarak bu metodu uygulamak için 15 dakika ile 1,5 saat arasında süren seanslara bir kere katılmak bile yeterli olabilir. 40 yıldır tüm dünyada uygulanan bu metod alanında uzmanlar tarafından uygulanır ve kısa zamanda istenilen başarıya ulaşılır. Şekeri hayatınızdan çıkararak sağlıklı beslenmeye başlamak ve istediğiniz kiloya inebilmek için Abrahamson metodunu Bepositive’e başvurarak uygulayabilirsiniz.

Call Now Button