Sigarayı Bırakmak İçin Yöntemler ile Bağımlılıktan Kurtulun

Sigarayı Bırakmak İçin Yöntemler

Dünyada 40 yıldır uygulanan Abrahamson metodu ile tek seansta % 90 başarı oranı ile  sigarayı bırakabilirsiniz. Hazırsanız iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

Tütün ve tütün ürünleri arasında yer alan sigara bağımlılık yaratan bir maddedir. Yapılan araştırmalar sigaraya başlama yaşının 11’e kadar düştüğünü göstermektedir. Özellikle genç yaşlarda sigaraya başlamak kişilerin ilerleyen dönemlerde belirli rahatsızlıklar ile karşı karşıya kalmasına neden olmaktadır. Fakat sigaraya başlayan kişiler Sigarayı Bırakmak İçin Yöntemler ile bu bağımlılıktan kurtulabilmektedir.

Sigarayı Bırakmak İçin Yöntemler ile Bağımlılıktan Kurtulun adlı bu yazımızda sizlerin sigara bağımlılığından kurtulmasına yardımcı olacak belirli şeylerden bahsedeceğiz. Siz de bu yazımızı inceleyebilir ve böylece sigara bağımlılığından kurtulurken uygulayacağınız şeyler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sigarayı Bırakmak İçin Egzersiz Yapın

Sigarayı bırakmak için yöntemler arasında her uzmanın önerdiği ilk şey egzersiz yapmaktır. Sigara kullanan kişilerin günlük yaptığı egzersizler vücuttaki oksijen miktarını artırmakta ve bu da kan dolaşımını hızlandırarak sigaranın vücudumuz üzerindeki olumsuz etkilerinden kurtulmanızı sağlamaktadır.

Genellikle sigara bırakma sürecinde bireyler güne ilk başladığı saatlerde fitness, kardiyo ya da yürüyüş yapmakta ve bu süreci daha kolay yönetmektedir.

Kararlığınızı Koruyun

Sigarayı bırakmak için kişilerin önem vermesi gereken en önemli unsur kararlılıktır. Bazı dönemlerde bireyler sigarayı bırakma kararını hızlı bir şekilde veriyor olsa da aslına bakıldığında bu karara uymakta güçlük çeken birçok kişi bulunmaktadır. Bu nedenle sigarayı bırakmak istiyorsanız bu kararı öncesinde vermeniz ve kendinizi uzun bir süre boyunca buna hazırlamalısınız.

Bol Bol Su İçin ve Etkileri En Aza İndirin

Sigarayı bırakma sürecinde kişilerin sigarayı hatırlatan besin ve içeceklerden uzak durması da gerekir. Özellikle bu dönemde alkol ya da kahve gibi ürünler kişilere sigarayı hatırlatır ve stresli bir dönem yaşamalarına neden olur fakat sigarayı bırakmak için yöntemler arayan kişiler bu süreç zarfında alkol ya da kahve yerine su içmeye yöneldikleri takdirde sigaranın etkilerinden daha kolay bir şekilde kurtulma fırsatı yakalar.

Sakız Çiğneyin

Sigarayı Bırakmak İçin Yöntemler

Sigarayı Bırakmak İçin Yöntemler arayan kişilerin yapması gereken şeylerden birisi de sakız çiğnemek olmalıdır. Genellikle sigara bağımlısı olan kişiler zaman zaman nikotin ihtiyacından ya da alışkanlıktan dolayı sigara krizlerine girebilmektedir. Gün içerisinde sakız çiğnemek ise ağız alışkanlıklarınızın değişmesine yardımcı olacak ve sigarayı bırakmanızı kolaylaştıracaktır.

Sigara İçmeyen Kişiler ile Zaman Geçirin

Sigarayı bırakırken her ne kadar çok sigara içilen ortamda bulunursanız bu bağımlılıktan kurtulmanız o kadar zorlaşmaktadır. Bu nedenle Sigarayı Bırakmak İçin Yöntemlerden birisi de sigara içmeyen kişiler ile zaman geçirmektir. Sigara içilmeyen ortamlarda bulunmak ve zaman geçirmek sigara dumanına maruz kalmanızı engelleyecek ve bu bağımlılıkta kurtulmanıza yardımcı olacaktır. Bu nedenle sizler de sigarayı bırakmak istiyorsanız sigara içmeyen kişiler ile zaman geçirebilirsiniz.

Nefes Egzersizleri ile Sigara Bağımlılığından Kurtulun

Sigarayı Bırakmak İçin Yöntemler

Nefes egzersizleri ya da bir diğer adıyla solunum egzersizleri bireylerin vücutlarındaki oksijen oranını artırırken gevşemelerine de yardımcı olmaktadır. Bu nedenle gün içerisinde nefes egzersizi yapmak vücudunuzdaki oksijen oranını artırarak sigarayı bırakmanızı kolaylaştırırken sigara yoksunluğundan kaynaklanan stres gibi problemlerin de ortadan kalkmasına da yardımcı olmaktadır. Bu yüzden sigarayı bırakmakta kararlı olan kişilerin bu süreci hızlandırmak ve kararlığını korumak için nefes egzersizleri yapması oldukça önemlidir.

Sigara Bağımlılığından Kurtulun

Sigara bağımlısıysanız ve bu bağımlılıktan kurtulmak istiyorsanız sizler de profesyonel destek alarak sigara bırakma sürecinizi kısaltabilirsiniz. Dünyada 20 yılı aşkın süredir uygulanan bir yöntem olan Abrahamson Metodunun uygulandığı Bepositive’e başvurabilir ve sizler de uzmanlardan destek alarak sigarayı hızlı bir şekilde bırakma fırsatı yakalayabilirsiniz.

 

Sigara Bağımlılığından Kurtulun 0 212 706 17 10

 

Uzmanlar ile görüşmek istiyorsanız sizler de Be Positive ile iletişime geçebilir ve uzmanlarımızdan bilgi alarak seans sürecinizi hızlandırabilirsiniz. Be Positive hakkında daha fazla bilgi almak için bizleri Instagram ve Facebook‘tan takip edebilirsiniz.

Call Now Button