Sigarayı Bırakma Hapı Zararları Nelerdir?

Sigarayı Bırakma Hapı Zararları Nelerdir?

Bağımlılık yaratan maddelerden birisi olan sigarayı bırakmak isteyen kişi sayısı her geçen gün artış gösteriyor. Bireylerin sigarayı bırakmak istemesinin ardından hem sigara fiyatlarının artması hem de sigaranın insanlara verdiği zararlar gibi nedenler yatıyor. Bu noktada birçok kişi farklı yöntemleri tercih ediyor. Bunlar arasında sigarayı bırakma terapisi, klinik desteği ve sigarayı bırakma hapı gibi yöntemler de yer alıyor.

Özellikle çoğu kişi Abrahamson Metodu ile sigarayı tek seansta bırakmayı düşünse de aslına bakıldığında zararlı bir yöntem olan sigarayı bırakma hapına da yönelen kişilerin sayısı artıyor. Sigarayı bırakma hapı sigara bağımlılığından kurtulmanıza olanak tanısa da insan vücuduna ve organlarımıza ciddi zararlar verebiliyor.

Sigara Bağımlılığından Kurtulun 0 212 706 17 10

Sigarayı Bırakma Hapı Zararları Nelerdir adlı bu yazımızda sigarayı bırakma yöntemi olarak tercih edilen bir yöntem olan sigara bırakma hapının zararları hakkında sizlere bilgiler vereceğiz. Siz de yazımızı inceleyebilir ve böylece sigara bırakma hapının zararlarını öğrenebilirsiniz.

Bepositive ile Sigarayı Bırakın

Sigarayı bırakma hapı zararlarına geçmeden önce dünyada oldukça çok tercih edilen bir sigarayı bırakma yöntemi olan Abrahamson metoduna bir göz atalım. Abrahamson metodu 40 yılı aşkın süredir dünyanın 44 ülkesinde temelinde bio enerjiyi oturtan ve kişilerin sigara bağımlılığı, alkol bağımlılığı ve gluten bağımlılığı gibi bağımlılıklarından kurtulmasını sağlayan bir yöntemdir.

Özellikle merkezimiz Bepositive’de uygulanan bu yöntem sayesinde kişiler tek seansta sigarayı bırakabilmektedir. Tabi ki sigarayı bırakma süresi kişinin sigara tüketme geçmişine göre farklılık göstermektedir.

Gelin şimdi kişilerin tercih ettiği sigarayı bırakma hapının zararlarına da bir göz atalım.

Kusma

Sigarayı bırakma hapı zararları arasında ilk olarak kusma yer alır. Genellikle sigarayı bırakma hapı tüketen kişilerin yaklaşık %40’lık bölümünde mide bulantısı ve kusma şikayeti görülür. Özellikle kusmanın şiddeti arttığında ise kılcal damarlarda çatlama ve mide de yanma gibi şikayetler de artar.

Uykusuzluk

Sigarayı bırakma hapının yan etkileri arasında uykusuzluk problemi de yer alır. Genellikle gece uykusu gündüz uykusundan daha kaliteli olduğu için sigarayı bırakma hapı tüketen kişiler gün içerisinde yorgun ve halsiz hisseder. Bu durum ise kişilerin özellikle yaşam kalitesinde azalmaya neden olabilir. Fakat bu yöntem yerine kişiler sigarayı bırakma terapisi alarak tek seansta sigarayı bırakabilmektedir.

Kilo Almanıza Neden Olabilir

Sigarayı bırakan kişilerin kendi kilolarını koruyamadıkları düşünülmektedir. Fakat bu tamamen kişilerin tercih ettiği sigarayı bırakma yönteminden kaynaklıdır. Normal bir şekilde sigarayı bırakan kişiler sigara yoksunluğunu gidermek için abur cubur tüketimini artırır. Sigarayı bırakma hapı zararları arasında da iştahın açılması yer alır. Bu aslına bakıldığında kilonuzu koruyamamanıza ve sağlıksız kilo almanıza neden olabilir. Bu yüzden sigarayı bırakırken yaşam standartlarınızın değişmeyeceği yöntemlere yönelmeniz gerekmektedir. Böylece hem kilonuzu koruyabilir hem de sağlıklı bir şekilde sigarayı bırakabilirsiniz.

İntihar Riskini Artırabilir

Sigarayı bırakma hapı zararları arasında en çok korkulması gereken yan etkilerden birisi intihar riskinin artmasıdır. Genellikle sigarayı bırakmak yoksunluğa neden olduğu için kişilerin depresyon gibi problemler yaşamasına neden olabilir ve bu da uzun vadede intihar riskinin artmasını beraberinde getirir. Bu nedenle sigarayı bırakacak olan kişilerin doğru yöntemler ile bu bağımlılıktan kurtulması gerekir.

Bepositive ile Sigaraya Son Verin

Sigara bağımlılığından kurtulmak istiyorsanız sizler de Bepositive’e başvurabilir ve Abrahamson metodu sayesinde tek seansta sigara bağımlılığından kurtulabilirsiniz. Dilediğiniz takdirde bizlerden alkol bırakma ve glutensiz beslenme konusunda da yardım alabilir ve yaşam kalitenizin artmasını sağlayabilirsiniz.

Sigarayı Bırakmak için: 0 212 706 17 10
Call Now Button