Şekersiz 21 Gün Diyeti ve Sonuçları

Şekersiz 21 Gün Diyeti ve Sonuçları
Günlük yaşantımızda birçok rutinimiz bulunur. Beslenme rutini, uyku rutini, spor rutini, kişisel bakım rutini bunlardan yalnızca bazıları. Bu rutinlere yenilerini ekleyerek yeni alışkanlıklar edinmek ya da var olan rutinimizi daha iyi bir versiyonuna yükseltmek ise bize daha iyi bir yaşam imkanı sunarak hayatımızı monotonluktan uzaklaştırır. Peki ya beslenme rutinimizde bulunan sağlıksız alışkanlıklar? Fazla şeker tüketiminin vücut sağlığımıza verdiği zararlar neler? Şeker bağımlılığından kurtulmanın yolları nelerdir? Şekersiz bir hayat mümkün mü? Şekersiz 21 gün diyeti nasıl yapılır? Gelin bu soruları birlikte cevaplayalım! Şeker Bağımlılığından TEK Seansta Kurtulun 0 212 706 17 10 Bilimsel araştırmalar gösteriyor ki bir alışkanlığı edinmek ya da bir alışkanlıktan kurtulmak aslında hiç sandığımız kadar zor değil. 21/90 gün kuralı olarak bilinen bu süre aslında bilinçaltının inanç kabul süresidir. Zihnimizin yeni bir şeye alışma süresi 20 gündür, 21. günde ise alışkanlık kazanımı gerçekleşir. 21 gün boyunca tekrar ettiğiniz herhangi bir yeni davranış alışkanlığınız olurken, 90 gün boyunca yapmaya devam ederseniz artık bu davranış yaşam tarzınız haline gelir.

Şeker bağımlılığının zararları nelerdir?

Beslenme rutininizde bulunan sağlıksız alışkanlıklardan kurtulmak mı istiyorsunuz? Gelin 21 gün kuralını uygulayalım ve sonuçlarına birlikte göz atalım! Öncelikle günlük olarak tüketilen şekerin vücut sağlığımıza verdiği zararlara baktığımızda;
 1. Diyabet hastalığına yol açar.
 2. Kalp hastalıklarının başlangıcı olarak kabul edilir.
 3. Obezite ve fazla kiloya sebep olur.
 4. Cilt bozukluklarına neden olur.
 5. Kaygı, stres bozukluğuna sebep olur.
 6. Yüksek tansiyon ve yüksek kolesterol hastalıklarını destekler.
 7. Diş çürümesi ve bozukluklarına neden olur.
 8. Uyku bozukluklarına neden olur.
Ayrıca günlük beslenmemizde yer alan paketli gıdalardaki rafine şeker ve glikoz şurupları ise kanser riskini yükselterek sağlığımıza büyük bir tehdit oluşturmaktadır. Şeker alımını azaltmak veya tamamen kesmek, sağlığımız için faydalı olmasının yanı sıra kilo kaybını da teşvik etmektedir. Şekeri hayatınızdan uzaklaştırarak hem sağlığınızı korumuş hem de formda bir vücuda sahip olabilirsiniz.

Şekersiz 21 gün diyeti nasıl yapılır?

Yeni bir yeme düzeni oturtmak oldukça zor ve zaman isteyen bir süreçtir ancak, inanmak yolun yarısıdır. Şekersiz 21 gün diyeti yapmaya karar verdiyseniz yapmanız gereken yalnızca 21 günlük bir program uygulamaktır. Gerisini bilinçaltınıza bırakın! Şekeri Hemen Bırakın 0 212 706 17 10 Sürekliliği sağlayabilmek adına şekersiz 21 gün beslenme diyetine doğru bir başlangıç şarttır. Bunun için şu adımları takip edebilirsiniz:
 1. 21 günlük şekersiz beslenme şekline geçmeden birkaç hafta önce şekerli gıda tüketiminizi sınırlandırın. Vücudunuzu büyük değişime yavaşça hazırlayın.
 2. Psikolojik açıdan kendinizi en iyi ve rahat hissettiğiniz bir dönemde bu diyet programına başladığınızdan emin olun!
 3. İçerik okumaya hazırlanın! Günlük olarak tükettiğiniz besinleri gözden geçirerek, farkında olmadan tükettiğiniz şekerler hakkında bilgi edinin!
 4. Şekersiz beslenme şekline geçmeden önce vücut ölçülerinizi not edin. Böylece 21. günün sonundaki değişimi görmek size motivasyon kaynağı olacaktır.
 5. Zorlu bir maratonun içindeyken nelerle karşılaşacağınız hakkında bir fikriniz yok! Anlık gelen tatlı krizleriniz için hazırlıklı olun ve sağlıklı atıştırmalıklarınızı yanınızdan ayırmayın.
 6. Şekersiz diyete başlamadan önce tansiyon ve kolesterol bilgilerinizi doktorunuzdan öğrenin. 21 günlük bir diyet programı uygulama düşüncenizi doktorunuza danışmayı ihmal etmeyin.

Şekersiz 21 gün diyetinde nasıl beslenilmeli?

21 günlük şekersiz beslenme programını uygularken, yediğiniz tüm besinler hakkında bilgi sahibi olmanız gerekir. Aynı zamanda günlük beslenmenizi şekillendiren detayların da gözden kaçırılmaması gerekmektedir. Örneğin 21 günlük şekersiz diyetinizi yaparken su tüketiminizi kontrol etmelisiniz. Günlük çay, kahve ve meşrubat içeceklerinizi sınırlamalı, abur cuburdan ve düzensiz uyku saatlerinden uzak durmalısınız. Şekersiz 21 gün diyetinde mutlaka beslenmenizde bulunması gerekenler şunlar:
 • Protein grubu: et, balık, tavuk, yumurta, peynir ve baklagiller.
 • Omega 3; balık, ceviz, avokado gibi sağlıklı yağlar.
 • Sebze ve meyveler: mevsiminde taze ve organik olması oldukça önemli olan sebze ve meyvelerin şeker bakımından yüksek oranlara sahip çeşitleri bulunmaktadır. Porsiyon ölçüsü yapılarak alınan şeker miktarı takip edilmelidir.

Şekersiz 21 gün diyeti sonuçları

Şekersiz 21 gün kuralı ile sağlıksız ve zararlı beslenme alışkanlıklarınızdan ve şeker bağımlılığından kurtulabilirsiniz. Bu diyeti uygulayarak sağlıklı bir beslenme rutini oluşturarak fazla kilolarınızdan kurtulabilirsiniz. Şekersiz 21 gün diyetini uygulayan pek çok kişi bu sürenin sonunda 4 ila 7 kilo arasında kilo verdiğini belirtiyor. Aynı zamanda şekerin vücutta bıraktığı bir etki olan halsizliğin de kaybolmasıyla beraber güne çok daha enerjik başladıkları bildiriliyor. Günlük içilen su miktarı ve şekerin kesilmesi sayesinde daha parlak ve canlı bir cilt görünümüne sahip olabilirsiniz. 21 günün sonunda uyku ve stres bozukluklarında iyileşmeler de görülmektedir. Şekerden Kurtulmak için Destek Al Erteleme 0 212 706 17 10
Call Now Button