Sağlıklı Beslenme Programı Nasıl Hazırlanır?

Sağlıklı Beslenme Programı

Sağlıklı yaşam sürmek için bireylerin sağlıklı beslenmeye başlaması gerekiyor. Bu nedenle birçok kişi sağlıklı beslenme programı arıyor. Sağlıklı beslenmeye başlayan kişiler ilerleyen dönemlerde karşılaşabilecekleri obezite, kolesterol, damar rahatsızlıkları ve sindirim problemleri gibi birçok rahatsızlığın önüne geçebiliyor. Bireyler sağlıklı beslenmek için uzmanlardan yardım almayı daha çok tercih ediyor. Çünkü uzmanların hazırladığı sağlıklı beslenme programları kişilerin günlük kalori ihtiyacına göre hazırlandığı için açlık hissinin en aza inmesini sağlıyor.

Açlık hissi en aza indiği için sağlıklı beslenme programına uymak kişiler için daha kolay oluyor ve bu sayede kişiler daha kolay bir şekilde kilo kontrolü yapıyor. Bu da bireylerin kilo verme gibi hedeflerine daha kolay ulaşmalarımı sağlıyor.

Sağlıklı beslenme programı nasıl hazırlanır adlı bu yazımızda sağlıklı beslenmek, kilo kontrolü sağlamak ve rahat bir şekilde kilo vermek isteyen kişiler için sağlıklı beslenme programlarından bahsedeceğiz. Siz de bu yazımızı inceleyerek sağlıklı beslenme ve sağlıklı beslenme programları hakkında daha fazla bilgi edinebilir ve böylece programınıza daha kolay adapte olabilirsiniz.

Abrahamson metodu en etkin sağlıklı beslenme programıdır. 

  • Tek seansta şekerli gıdalara olan yeme arzunuz sonlanır.
  • Aç kalmadan kilo verirsiniz
  • Kan şekeriniz dengelenir.
  • Açlık kısır döngüsü sonlanır.

Sağlıklı Beslenme Programlarının En Önemli Öğünü : Kahvaltı

Sağlıklı Beslenme Programı

Sağlıklı beslenme programı hazırlayan uzmanların en önem verdiği öğünlerden birisi kahvaltıdır. Günün ilk öğünü olan kahvaltılar gün içerisinde açlık hissi yaşamamanız, enerji kaybetmemeniz ve kilo kontrolü yapabilmeniz için oldukça önemli öğünlerin başında yer alır.

Uzmanlar kahvaltı saatinde bireylerin hafif ve dengeli beslenmesini istemektedir. Bu nedenle sağlıklı beslenme programı hazırlayan kişiler yumurta, peynir, domates, salatalık, yeşillik, tam buğday ya da çavdar ekmeği gibi ürünlerin tüketilmesini önermektedir.

Açlığı En Aza İndirmek İçin : Ara Öğünler

Sağlıklı beslenmek isteyen kişiler için hazırlanan sağlıklı beslenme programlarında karşımıza çıkan bir diğer öğün de ara öğünlerdir. Genellikle kahvaltı ya da öğle yemeğinden 1-2 saat sonra yapılan sağlıklı atıştırmalıklar açlık hissinin en aza inmesini sağlamakta ve metabolizmanızın çalışmasında yardımcı olmaktadır.

Uzmanlar ara öğünlerde daha çok meyve, kuru yemiş, yoğurt ya da süt gibi ürünlerin tüketilmesini önermektedir.

Güç İçerisindeki Enerji Kaybını Engellemek İçin: Öğle Yemeği

Sağlıklı Beslenme Programı

Sağlıklı beslenme programında yer alan ve önem verilmesi gereken öğünlerden birisi de öğle yemeğidir. Öğle yemeğinin kuvvetli olması aynı ara öğünlerdeki gibi kişilerin açlık dengesini korumalarına yardımcı olmaktadır. Alanında uzman olan kişiler bu noktada öğle yemeğinde protein ağırlıklı beslenmenin önemini vurgulamaktadır.

Genellikle öğle yemeğinde balık, kırmızı et ve tavuk gibi beyaz ve kırmızı et ürünlerinin yanı sıra enerji dengesini sağlayacak olan bulgur pilavı, makarna ve salata gibi yemeklerin de tüketilmesini öneren uzmanlar öğle yemeğinden 1 saat önce ve 1 saat sonrasına kadar herhangi bir gazlı içecek ve su tüketilmesinden kaçınmanız gerektiğinin de altını çizmektedir.

Sağlıklı Kilo Vermek İçin: Akşam Yemeği

Sağlıklı beslenme programına uymak ve sağlıklı kilo vermek isteyen kişilerin önem vermesi gereken bir diğer öğün de akşam yemeğidir. Sağlıklı beslenme programına uyarak hareket etmek isteyen kişilerin akşam yemeğine dikkat etmesi gerekir.

Akşam yemeğinin özellikle saat 19:00’dan önce tüketilmesi ve genellikle protein ağırlıklı beslenilmesi gerekir. Bu noktada bireyler öğle yemeklerinde olduğu gibi kırmızı et, balık ve tavuk gibi ürünleri tüketmeye özen göstermelidir.

Sağlıklı beslenme programında dikkat edilmesi gereken bir diğer şey de gece yemekleridir. Genellikle günümüzde birçok kişi gece geç saatlerde yemek yemeyi tercih eder. Bu oldukça yanlış bir beslenme biçimidir. Çünkü gece yenen yemekler direk yağ olarak depolanmaktadır. Bu da insanların kilo vermesini oldukça zorlaştırmaktadır.

Sağlıklı Beslenmeye Başlayın 0 212 706 17 10

Uzmanlar ile görüşmek istiyorsanız sizler de Be Positive ile iletişime geçebilir ve uzmanlarımızdan bilgi alarak seans sürecinizi hızlandırabilirsiniz. Be Positive hakkında daha fazla bilgi almak için bizleri Instagram ve Facebook‘tan takip edebilirsiniz.

 

Call Now Button