Alkolü Bıraktıktan Sonra Yaşayacağınız Değişimler

Alkolü Bıraktıktan Sonra

Abrahamson metodu ile zorlanmadan alkolden kurtulun. Detaylı bilgi için bizi arayın.

Alkollü ürünler tüketen kişiler zamanla alkol bağımlısı olabilmektedir. Alkol bağımlılığı ise kişilerin günlük hayatlarına adapte olmasını zorlaştırırken fiziksel ve ruhsal problemler yaşamasına neden olmaktadır. Bu yüzden günümüzde birçok kişi alkol bağımlılığından kurtulmak için farklı yöntemlere başvurmaktadır. Özellikle alkolü bıraktıktan sonra yaşanan değişimler ise kişilerin alkolü bırakma sürecine adapte olmasını sağlamaktadır.

Alkolü bıraktıktan sonra belirli zaman aralıklarıyla bireylerin vücudu kendisini toparlamaktadır. Alkolü Bıraktıktan Sonra Yaşayacağınız Değişimler adlı bu yazımızda alkol tüketimini bırakacak olan kişilerin vücutlarında görülebilecek değişimler hakkında sizlere bilgi vereceğiz. Siz de yazımızı inceleyebilir ve alkolü bıraktıktan sonra vücudunuzda olacak değişimleri öğrenerek bu sürece daha kolay bir şekilde adapte olabilirsiniz.

Uyku Düzeni

Alkol tüketimi fazla olan kişilerin uyku düzeni bozuklukları yaşaması mümkündür. Özellikle alkol kişilerin uykuya dalma süreçlerini kısaltsa da verimli bir uyku geçirmelerini engellemektedir. Bu da ertesi gün kendinizi yorgun ve halsiz hissetmenize neden olmaktadır.

Alkolü bıraktıktan sonra yaklaşık bir hafta içerisinde bireylerin uykularından alacağı verim artmakta ve kendilerini halsiz hissetme oranları azalmaktadır.

Cildiniz Doğal Görünümüne Kavuşur

Alkolü bıraktıktan sonra yaşayacağınız değişimlerden birisi de cilt değişiklikleridir. Genellikle alkol tüketimi fazla olan kişilerin dokuları zarar görür ve dehidrasyondan dolayı damarları patlayabilir. Bu da cildin doğal görünümünü kaybetmesine neden olur.

Alkol bırakan bireylerin ciltleri kısa bir sürede doğal görünümlerine kavuşurken gül hastalığı ve egzama gibi alkolün neden olduğu hastalıklara yakalanma riski de azalmaktadır.

Kilo Verme Süreciniz Hızlanır

Alkolü Bıraktıktan Sonra

Alkol ve alkol içeren ürünlerin kalorisi oldukça fazladır. Bu da kişilerin alkol tüketirken hızlı kilo almalarına neden olmaktadır. Özellikle bel bölgesinde yoğunlaşan yağlardan kaynaklı birçok kişi olduğundan daha fazla kilolu gözükmektedir. Fakat alkolü bıraktıktan bir ay sonra kişilerin bel bölgesindeki yağ yakımı hızlanmakta ve kilo verme süreçleri kısalmaktadır.

Karaciğeriniz İyileşmeye Başlar

Alkolün en çok etkilediği organlardan birisi olan karaciğerde alkole bağlı yağlanma görülebilmektedir. Karaciğer yağlanması ise tedavi edilmediği takdirde karaciğerin hayati fonksiyonlarını yerine getirmesini engellemekte ve sağlığınızı olumsuz etkilemektedir.

Alkolü bıraktıktan sonra kısa bir süre içerisinde karaciğer kendini yenilemeye başlamaktadır. Bu süre genellikle 4-8 hafta boyunca sürmektedir ve bu sürecin sonunda karaciğer kendini onarır. Bu da ilerleyen dönemlerde ciddi sağlık problemleri yaşamanızı engeller ve sağlığınıza kavuşmanızı sağlar.

Psikolojik Olarak Daha İyi Hissedersiniz

Alkol bağımlılığı kişilerin psikolojik problemler yaşamasına da neden olur. Genellikle çok alkol tüketen kişilerin en çok yaşadığı sağlık problemleri stres, depresyon ya da anksiyete gibi ruh sağlığı problemleridir. Bu problemler zamanla kişilerin gündelik hayatlarına devam etmelerini engellemektedir.

Alkolü bıraktıktan sonra genellikle 4 hafta sonra bireylerin ruh hali düzelmeye başlar ve zamanla bu süreçte kişiler günlük hayata daha fazla adapte olabilir.

Hafızanız İyileşir ve Gelişir

Alkol beyindeki kimyasalların bozulmasına neden olan bir içecek olduğu için beyin fonksiyonlarının tamamının yerine gelmesini engelleri. Bu da kişilerde ilerleyen dönemlerde beyin hasarından kaynaklı bunama riskinin artmasına neden olur. Fakat alkolü bıraktıktan sonra kişilerin hafızası gelişmeye başlar ve bunama riski oldukça azalır.

Tansiyonunuz Dengelenir

Alkol tüketimi bireylerde yüksek tansiyon gibi hastalıkların da görülmesine neden olmaktadır. Fakat alkolü bırakan kişilerin tansiyon seviyesi genellikle bir yıl içerisinde eski haline dönmektedir. Bu da tansiyona bağlı kalp krizi ya da felç gibi rahatsızlıkların görülmesini engellemektedir.

Sizler de bu tür değişimler yaşamak ve sağlığınıza kavuşmak istiyorsanız Be postive’e başvurabilir ve alkol bağımlılığından kurtulabilirsiniz.

Alkol Bağımlılığından Kurtulun 0 212 706 17 10

Uzmanlar ile görüşmek istiyorsanız sizler de Be Positive ile iletişime geçebilir ve uzmanlarımızdan bilgi alarak seans sürecinizi hızlandırabilirsiniz. Be Positive hakkında daha fazla bilgi almak için bizleri Instagram ve Facebook‘tan takip edebilirsiniz.

Call Now Button