Kanser Sonrası Beslenme

kanser sonrası beslenme

Kanser sonrası beslenme, hastanın iyileşme sürecini desteklemek, enerji seviyelerini artırmak ve vücudu güçlendirmek amacıyla dikkatle planlanmalıdır. Ancak her bireyin sağlık durumu farklı olduğu için, beslenme planı kişiselleştirilmelidir. İşte kanser sonrası beslenmeyle ilgili genel öneriler:

 1. Yeterli Enerji Alımı:

  Kanser tedavisi genellikle enerji tüketimini artırabilir. Bu nedenle, yeterli kalori alımı sağlanmalıdır. Protein, karbonhidrat ve yağ dengeli bir şekilde tüketilmelidir.

 2. Protein İhtiyacının Karşılanması:

  Protein, hücre yenilenmesi ve bağışıklık sistemini güçlendirmede önemlidir. Et, tavuk, balık, yumurta, süt ürünleri, baklagiller gibi protein kaynaklarına yer verilmelidir.

 3. Antioksidan Bakımından Zengin Besinler:

  Meyve ve sebzelerde bulunan antioksidanlar, vücuda zarar veren serbest radikallerle mücadelede yardımcı olabilir. Renkli sebzeler, meyveler, koyu yeşil yapraklı sebzeler tercih edilmelidir.

 4. Sıvı İçimi:

  Su, bitki çayları, taze sıkılmış meyve suları gibi sıvılar, vücuttaki toksinlerin atılmasına yardımcı olabilir. Yeterli sıvı alımı, özellikle kanser tedavisi sırasında önemlidir.

 5. Bağırsak Sağlığını Destekleyen Yiyecekler:

  Probiyotik içeren yoğurt, kefir gibi fermente gıdalar ile lifli besinler, sindirim sistemi sağlığını destekleyebilir.

 6. Demir ve Vitamin Takviyeleri:

  Kanser tedavisi sırasında kan değerleri düşebilir. Doktor önerisiyle demir ve vitamin takviyeleri almak gerekebilir.

 7. Tuz ve Şeker İçeriğine Dikkat:

  İşlenmiş gıdalardan uzak durmak ve tuz, şeker alımını sınırlamak önemlidir. Tuz ve şekerin aşırı tüketimi, sağlık sorunlarına neden olabilir.

 8. Küçük ve Sık Öğünler:

  Kanser sonrası dönemde mide problemleri sık görülebilir. Bu nedenle küçük ve sık öğünlerle beslenmek, sindirimi kolaylaştırabilir.

Bu önerilere ek olarak, bireyin sağlık durumu, tedavi süreci ve beslenme ihtiyaçlarına yönelik detaylı bir beslenme planı, bir beslenme uzmanı veya diyetisyen tarafından oluşturulmalıdır.

Kanser Sonrası yada Kanserden korunmak için Şeker gluten ve zararlı karbonhidratları hayatınızdan çıkartmalısınız. 

Şeker,  Gluten yada zararlı karbonhidratlar aç olmasanızda sürekli yeme arzusu yaratır. Amaç sağlıklı beslenme alışkanlığı kazanmaktır.

Abrabahsmson metoduyla tek seansta yemeden duramadığınız şeker, gluten ve zararlı karbonhidratlara olan yeme arzunuz sonlanır

Sağlıklı beslenme alışkanlığı sağlamanız için 1 yıl boyunca takibimiz altında olursunuz.

Kanser Sonrası Beslenme Önemi

Kanser Sonrası beslenme ve kanser beslenme ilişkisi çok önmelidir. Özellikle Şeker ve Kanser arasındaki ilişki çok ileri boyutlara ulaşmıştır. Şeker tüketimi ile kanser hücrelerinin arasında doğrudan bir ilişki olduğunu biliyor muydunuz? Kanser sonrası beslenme çok önelidir. 

Vücudumuzun hastalıksız, sağlıklı bir yaşam sürmek için mükemmel bir uyum içinde olması gereken karmaşık bir sistem ağı olduğunu bilmek önemlidir. İnsan organizmasının tutarlılığı ve karmaşıklığı hücresel düzeyde yansıtılmaktadır. Kanser sonrası beslenme aslında kanser olmadan önce herkesin uygulaması gereken bir beslenme alışkanlığıdır. 

Genel olarak, sağlıklı hücreler, canlılık dolu yeni hücrelere yer verebilmek için uzun ömürlü olduklarında ölmeleri gerektiğini bilir. Bu kanser hücrelerinde olmaz. Bu kötü huylu hücreler yaşamaya ve karmaşıklıklarını yitirmeye devam eder, bu da artık sağlıklı yağ veya şeker yiyemeyecekleri anlamına gelir. Bu nedenle tüm diyet türlerinden ve bağımlılık yapan karbonhidratların günlük diyetten uzaklaştırılması, kanser gibi hastalıkları iyileştirmek için çok önemlidir.

Kanser Sonrası Tüketilmemesi Gereken Yiyecekler

Kanser sonrası beslenme de dikkat edilmesi gerekenler.

 1. Şeker
 2. Gluten
 3. Zararlı Karbonhidratlar

tamamen beslenmede çıkartılmalıdır.

Kanser hücreleri vücudumuzda çoğaldıkça, tahribata yol açmaya başlar ve sonunda onları besleyen konağı tüketir – İnsan vücudu. Bu nedenle, hücrelerimizi sağlıklı tutmak ve malign hücrelerin çoğalmasını teşvik etmemek için dengeli, doğal bir diyetin, şekersiz ve bağımlılık yapıcı karbonhidratların önemini anlamalı ve anlamalıyız. Bu patolojiden muzdarip insanlara, sebze ve meyvelere dayalı doğal bir diyeti takip etmenin önemini anlamalarını sağlamalıyız.  

Şeker bağımlılık yaratan bir zehirdir. Sağlıklı beslenmenin ilk yolu bu sağlıksız maddeyi öğünlerimizden çıkartarak başlar.

Abrahamson metoduyla kanser sonrası beslenme çok kolaydır.

kanser sonrası kolay ve keyifle beslenin

TEK SEANSTA ŞEKER BASİT KARBONHİDRAT VE GLUTENE OLAN YEME ARZUNUZ TEK SEANSTA SONLANIR.

0212  7061710

0506 1135655

Kanser sonrası beslenme çok keyifli  ve sağlıklıdır.

ABRAHAMSON METODUYLA ZARARLI GIDALARI CANINIZ ÇEKMEZ

Şeker ve Glutenli gıdalar Bağımlılık yapar, sürekli yemek istersiniz. Abrahamson metoduyla yemeden duramadığınız şeker ve gluten arzunuz sonlanır.

0212 7061710

0506 1135655

Call Now Button