Sigara, Kalitesiz Yaşam Kaynağı

ALIŞKANLIK 

Sigara kalitesiz yaşam kaynağı olarak hayatımıza girmektedir. Sigarayı bırakmak için ne yapmalıyım ?

Dişlerimizi fırçalama şeklimiz, ya da ayakkabımızı bağlama şeklimiz alışkanlıklarımıza örnek olarak gösterilebilir. Bu örnekleri hayatın her alanından çoğaltmak mümkün, günlük yaşamda düşünmeden yaptığımız hemen hemen her hareket aslında alışkanlıklarımızı oluşturuyor. Sigara kullanma alışkanlığınızı değiştirebilirsiniz. 

İyi ve Kötü Alışkanlıklarımız

Alışkanlıklarda kendi içerisinde ikiye ayrılıyor, aynı bağımlılıklarımız gibi.. İyi alışkanlıklar ve kötü alışkanlıklar hayatımıza olumlu yada olumsuz etki yartmaktadır.

İyi alışkanlıklarımız: Piyano çalmayı çok seven bir kişinin buna bir ömür verip kendini geliştirmesi, her gün zaman ayırıp ilk günkü özveri ve heyecanla yeni bir parça öğrenmesi. Yada yemek yapmak, bahçe ve toprak ile uğraşmak.

Günlük yaşantınızda olumlu pozitif değerlerin oluşturduğu bütünüyle alışkanlıklarımız yaşam şeklimizi oluşturuyor. 

Aynı şekilde olumsuz olan alışkanlıklarda hayatımızı etkiliyor. Elbette bedenimize,  insan sağlığına vermiş olduğu zararlar bilinsede, tekrar ve tekrar sigara içmeye devam edilmekte. Sigarayı bırakmak için ne yapmalıyım. 

Eski ama kötü dostunuz sigara

Sigara kalitesiz yaşam kaynağı olarak şimdimizi ve geleceğimizi yok ediyor. 

Sigara bağımlılığının insan bedenine verdiği etkiyi bugün her insan biliyor. Nikotinin beyinde yarattığı anlık haz sebebiyle bırakmak kişiye son derece zorlayıcı ve tabir yerindeyse dünyanın sonu gibi bir his veriyor. 

Bu noktada sigara şirketlerininde büyük bir etkisi var. Nasıl mı ? Sigarayı bırakmanın dünyanın en zor şeyi olduğunun, bırakınca insan hayatının olumsuz yönde değişeceğinin ve mutsuz olacağınızın izlenimini veriyorlar, kişinin isteğini ve inancını kırma noktasında ne yazık ki olumsuz katkı sağlamaktalar. Sigara bırakmak için yapılması gereken tek yok alışkanlık noktanızın sonlanmasıdır.

Sigarayı Bırakmak İçin Ne Yapmalıyım

Şunu söyleyebiliriz ki, sigarayı bırakan insanların hayatı sadece olumlu olarak değişiyor, çevrenize bakın, sigaraya başlamadan önceki hayatınızı düşünün..

Sigara kalitesiz yaşam kaynağı olarak yaşam standartlarınızı düşürmektedir.

Merdivenleri nasıl çıkıyordunuz ? Nasıl nefes alıyordunuz, cinsel sağlığınız nasıldı ? Cildinizin sigara içmeden önceki görüntüsü ? Ağız kokunuz ? Bağımlılıklarımızdan arınmadan önce bunları düşünmek son derece önemli.. evet herkesi kandırabilirsiniz bir kişi hariç! Kendinizi…. Ve bu noktada gerçekten karar vermek gerekiyor. Sigara kalitesiz yaşam kaynağı dır. Eşiniz, arkadaşınız, anneniz, amcanız, oğlunuz yada bir başkası için değil kendi sağlığınız ve kendi yaşamınız için karar alın. Günün sonunda siz bu bedenin içerisinde yaşıyorsunuz. Geleceğinize olan sorumluluğunuz size ait.

Bu noktada çeşitli ülkelerde hizmet veren ve %90 üzerinde başarısı olan Abrahamson Metodunu incelemenizi tavsiye ederiz. 

S M6 1
SM2 5 2
Call Now Button