fbpx

Sigara, Kalitesiz Yaşam Kaynağı

ALIŞKANLIK

Sigara kalitesiz yaşam kaynağı olarak hayatımıza girmektedir. Dişlerimizi fırçalama şeklimiz, aynı elle aynı hareketlerle ya da ayakkabımızı bağlama şeklimiz örnekleri hayatın her alanından çıkartmak mümkün, günlük yaşamda düşünmeden yaptığımız hemen hemen her hareket aslında alışkanlıklarımızı oluşturuyor.

Alışkanlıklarda kendi içerisinde elbette ikiye ayrılıyor, aynı bağımlılıklarımız gibi.. iyi alışkanlıklarve kötü alışkanlıklar olarak, bize kattıkları artılar ve eksilerle.

İyi alışkanlıklarımız mı ? Piyano çalmayı çok seven bir kişinin buna bir ömür verip kendini geliştirmesi, her gün zaman ayırıp ilk günkü özveri ve heyecanla yeni bir parça öğrenmesi, yada çok sevdiğiniz bir tutkunuzu bir düşünün, yemek yapmak, bahçe ve toprak ile uğraşmak cevabı aslında siz daha iyi biliyorsunuz. Günlük yaşantımızda zevkle yaptığımız hemen hemen her şey hayatınıza kattığı olumlu pozitif değerlerin bütünüyle alışkanlıklarımız yaşam şeklimizi oluşturuyor.

Aynı şekilde olumsuz olan alışkanlıklarda hayatımızı etkiliyor, ve elbetteki bedenimizi, insan sağlığına vermiş olduğu etkilerini bildiğimiz halde tekrar ve tekrar kullandığımız bağımlılıklarımıza bir göz atalım, sizinde bildiğiniz eski ama kötü dostunuz sigara…. Sigara kalitesiz yaşam kaynağı olarakşimdimizi ve geleceğimizi yok ediyor.

Sigara bağımlılığının insan bedenine verdiği etkiyi bugün her insan biliyor. Nikotinin beyinde yarattığı anlık haz sebebiyle bırakmak kişiye son derece zorlayıcı ve tabir yerindeyse dünyanın sonu gibi bir his veriyor.

Bu noktada sigara şirketlerininde büyük bir etkisi var. Nasıl mı ? Sigarayı bırakmanın dünyanın en zor şeyi olduğunun, bırakınca insan hayatının olumsuz yönde değişeceğinin ve mutsuz olacağınızın izlenimini veriyorlar, kişinin isteğini ve inancını kırma noktasında ne yazık ki olumsuz bir destek oluyor bu durum.

Şunu söyleyebilirizki, sigarayı bırakan insanların hayatı sadece olumlu olarak değişiyor, bir çevrenize bakın, sigaraya başlamadan önceki hayatınızı düşünün..Sigra kalitesiz yaşam kaynağı olarak yaşam standartlarımızı düşürmektedir.

Merdivenleri nasıl çıkıyordunuz ? Nasıl nefes alıyordunuz, cinsel sağlığınız nasıldı ? Cildinizin sigara içmeden önceki görüntüsü ? Ağız kokunuz ? Bağımlılıklarımızdan arınmadan önce bunları düşünmek son derece önemli.. evet herkesi kandırabilirsiniz bir kişi hariç! Kendinizi…. Ve bu noktada gerçekten karar vermek gerekiyor. Sigara kalitesiz yaşam kaynağı dır.Eşiniz, erkek arkadaşınız, anneniz, amcanız, oğlunuz yada bir başkası için değil kendi sağlığınız ve kendi yaşamınız için karar alın. Günün sonunda siz bu bedenin içerisinde yaşıyorsunuz. Ona en iyi şekilde bakma sorumluluğuda size ait bir başkasına değil!

Bu noktada çeşitli ülkelerde hizmet veren ve %90 üzerinde başarısı olan Abrahamson Metodunu incelemenizi tavsiye ederiz.

https://www.youtube.com/watch?v=01FtuhRdM9g   Abrahamson/be+Sigara, Gluten ve Şekerden Arınma Merkezi

00212 706 1710

0506 113 5655

Call Now Button
× WhatsApp İletişim