Glutensiz Beslenmenin Faydaları Nelerdir?

Glutensiz Beslenmenin Faydaları Nelerdir? Glutensiz ürünler

Gün içerisinde içtiğimiz ve yediğimiz birçok ürünün içerisinde gluten bulunmaktadır. Her ne kadar bu ürünler sağlıklı görünüyor olsa da içerisinde insan sağlığı açısından oldukça olumsuz etkileri bulunan gluteni içermektedir. gluten çölyak hastalığından, saç ve tırnaklara kadar olan birçok şeyde olumsuz etkiler görülmesine neden olur. Fakat kişiler belirli danışmanlıklar alarak glutensiz beslenmeye başlayabilir ve böylece glutensiz beslenmenin faydalarından yararlanabilir.

Abrahamson Metodu ile kişilerin kilo verme süreçlerini yöneten Bepositive’e başvuran kişilerin istediği bir hizmet olan glutensiz Beslenme ise bireylere birçok fayda sağlar. Gelin şimdi hep beraber bu yazımızda hayatınızda olumsuz bir etki bırakan gluteni çıkararak sağlığınızda olabilecek değişimlere bir göz atalım.

Gluten Bağımlılığından Kurtulun 0 212 706 17 10

ABRAHAMSON METODUYLA TEK SEANSTA ŞEKER VE GLUTENLİ GIDALARA OLAN YEME ARZUNUZ SONLANIR.

Dikkatiniz Artar

Gluten bireylerde dikkatsizlik, odaklanamama ya da uyuşuk hissetme gibi problemlere yol açar. Bepositive’e danışarak sağlıklı kilo vermek isteyen ve gluteni hayatlarından çıkaran kişiler ise glutensiz beslenmenin faydaları arasında yer alan dikkatsizlik, uyuşukluk ve odaklanamama problemlerine çözüm bulabilir.

Kansızlığa Karşı Korunursunuz

glutenli ürünler bireylerin bağırsak yapısını olumsuz etkiler ve demir emiliminin azalmasına neden olur. Genellikle gluten içeren besinleri hayatından çıkaran kişilerin ise bağırsak işlevleri düzelmeye başlar. B12, B6, çinko cv. Vitamin ve minerallerin emilim oranı artar ve zamanla kansızlık problemi hayatınızdan çıkmaya başlar.

Şimdi sizler de bepositive’e başvurarak sağlıklı bir yaşam sürmek için glutensiz beslenmeye başlayabilir ve glutensiz Beslenmenin Faydalarından yararlanabilirsiniz.

Saç Sağlığınız Yerine Gelir

gluten içeren besinler çoğu zaman saç derisini ve saç sağlığını kötü etkiler. Genellikle glutenli ürünleri tüketen kişilerin saçlarının dökülme hızı artar ve saçlar ince telli olur. Fakat glutensiz beslenmeye başlayan kişilerin saç yapısı ve saç derisi hızlı bir şekilde eski sağlığına kavuşmaktadır.

Kilo Vermenize Yardımcı Olur

glutensiz beslenmenin faydaları dendiğinde aklınıza gelmesi gereken faydalardan birisi de kilo problemidir. Genellikle gluten içeren besinler bireylerin kilo almasına neden olur fakat yaşam tarzında değişikliğe giden ve glutensiz beslenmeye başlayan kişiler uyguladıkları diyetler sayesinde daha hızlı ve sağlıklı bir şekilde kilo verebilmektedir.

Tiroit Problemini Çözmeye Yardımcıdır

Daha önce de sizlerle paylaştığımız gibi gluten içeren her besin bireylerin bağırsak problemleri yaşmaasına neden olabilmektedir. Bu nedenle de kişilerin tiroit dokusu zarar görmektedir. glutensiz besinlerden oluşan bir diyet programına adapte olan kişilerin ise troit problemi zamanla ortadan kalkmaktadır. Bu da kişilerin ilerleyen dönemlerde karşı karşıya kalabileceği sorunları çözmelerine yardımcıdır.

Ödemlerinizin Azalmasını Sağlar

glutensiz beslenme dendiğinde herkesin aklına gelmesi gereken bir diğer pozitif etki de şişkinlik olmalıdır. Genellikle glutenli gıdalar tüketen kişiler şişkinlik ve ödem problemi çekmektedir. Bu da kişilerin hem yaşam kalitesini olumsuz etkilemekte hem de dış görünüşlerinden dolayı kendilerini beğenmemelerine neden olmaktadır.

glutensiz beslenmenin faydaları arasında ise ödem ve şişkinliğin azalması yer almaktadır. glutensiz beslenen kişiler daha hızlı bir şekilde ödemlerinden kurtulabilmekte ve bu da şişkinliğin azalmasına yardımcı olmaktadır.

Sağlıklı Beslenmeye Başlayın

Sizler de glutenli gıdalar tüketen biriyseniz ve bu bağımlılıktan kurtulmak istiyorsanız yaşam biçiminde yapacağınız değişiklikler ile sağlıklı beslenmeye başlayabilirsiniz. Yaşam biçiminizi ve beslenme şeklinizi değiştirmek için hemen kurumumuz Bepositive ile iletişime geçebilir ve danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Dilediğiniz takdirde sağlıklı beslenme danışmanlığının yanı sıra kurumumuzdan alkol bağımlılığı ya da sigara bağımlılığına yönelik de yardım alabilir ve zararlı alışkanlıklarınızdan kurtulabilirsiniz.

Gluten Bağımlılığından Kurtulun 0 212 706 17 10

 

Sağlıklı Kilo Verme

Call Now Button