Alternatif Sigara Bırakma Yöntemleri

https://www.bepositive.com.tr/alternatif-sigara-birakma-yontemleri/

Sigara bırakma sürecinde farklı alternatif yöntemler mevcuttur. Her bireyin sigarayı bırakma süreci farklı olabilir, bu nedenle bazı yöntemler diğerlerine göre daha etkili olabilir. İşte alternatif sigara bırakma yöntemlerinden bazıları:

Sigarayı bırakmak için alternatif yöntemler

• Abrahamson Metodu

Bioenerji yöntemleri vücudun enerji dengesini yeniden kurmayı amaçlar. Sigarayı bırakmak için uygulanan yöntemler arasında Abrahamson metodu, reiki, akupunktur ve hipnoz bulunur. Bu yöntemler fiziksel ve zihinsel olarak rahatlama sağlayarak sigara isteğini azaltmaya yardımcı olur.

Bioenerji Metodu ile Sigarayı Bırak >

Bioenerji ile alternatif sigara bırakma yöntemleri şunlardır:

  • Abrahamson Metodu: Abrahamson yöntemi, bioenerji kullanarak sigarayı bırakma sürecini destekleyen bir yaklaşımdır. Tek seansta en yüksek sigara bırakma yüzdesi bulunan bu eşsiz metot dünyada 40 yılı aşkın bir süredir uygulanmaktadır. Bu yöntemde, bedeninizin enerji akışını düzenleyerek sigara bağımlılığını azaltmayı ve sonunda tamamen bırakmayı hedefler. İşte bioenerji ile sigarayı bırakmak için Abrahamson yöntemi hakkında bir açıklama:
  • Akapürsür: Akapürsür tek başına uygulanan bir yöntem değildir. Abrahamson metodu uygulaması içinde Akapürsür vücutta enerji kanalları olan meridyenler üzerindeki enerji blokajlarını açmaya yardımcı olur. Sigara bağımlılığı için kulak ve el bileği gibi bölgelere iğneler yerleştirilir. Böylece hem bedensel hem de zihinsel olarak rahatlama sağlanır ve sigara içme isteği baskılanır.
  • Reiki: Reiki elin enerji ile tedavi edici gücüne dayanır. Sigarayı bırakmak için Reiki uzmanı kişinin vücuduna yönelik enerji kanallarını açarak enerji dengesini sağlar. Enerji blokajları açıldığında hem bedensel hem de zihinsel olarak rahatlama hissedilir. Bu da sigara içme motivasyonunu azaltmaya yardımcı olur.
  • Neo-Reiki: Neo-Reiki tekniği Reiki’ye dayalı olup, sağlıklı yaşam yöntemlerinden biridir. Ancak Abrahamson metodu gibi bağımlılıklar alanında kullanılan bir yöntem değildir. Burada uygulayıcı kişi üzerinde kafa noktalarına enerji yönlendirerek bilinçaltındaki istekleri baskılar. Böylece hem zihinsel hem bedensel rahatlama sağlanır.

Bu yöntemlerin ortak amacı vücuttaki enerji blokajlarını açmak ve enerji sistemini dengelemektir. Vücut dengesi ve rahatlama sağlandıkça sigara içme isteği baskılanır. Ancak yine de uzman denetiminde uygulanması en etkili sonucu verir.

• Yoga ve meditasyon (Abrahamson Metodu ile uyumlu sağlıklı yaşam modeli)

Yoga ve meditasyon teknikleri nefes kontrolü, gevşeme ve stres azaltmaya yardımcı olur. Bu sayede hem sigara içme isteği bastırılır hem de bırakma sürecindeki olumsuz etkiler azalır.

• Bitkisel ilaçlar ve yağlar (Doktor kontrolü Altında destekleyici olabilir)

Bazı bitkilerin sigarayı bırakmaya yardımcı olan özellikleri bulunur. Sarmısak, ginseng, zencefil, nane ve lavanta yağı sigara bırakma sürecini destekleyen bitkiler arasındadır. Ancak bu ürünlerin kullanımı konusunda doktora danışılması gerekir.

• Aromaterapi

Çeşitli kokuların vücut ve ruh halinde rahatlatıcı etkileri bulunmaktadır. Bu kokular sigara içme isteğini ve stres seviyesini azaltmaya yardımcı olabilir. Lavanta, bergamot ve limon gibi uçucu yağlar kullanılabilir.

Bu alternatif sigara bırakma yöntemleri irade güçlendirmeye yardımcı olduğu için sigarayı bırakma şansınızı artırabilir. Ancak mutlaka doktorunuza da danışmalısınız.

Abrahamson Metodu ile Sigarayı Bırakabilirsin >

Sigarayı bırakanların yorumları

 

Photo by Katherine Hanlon on Unsplash

Call Now Button