Alkolü Bırakmanın Doğal Yolları

alkolü bırakma

40 Yıldır Bağımlılıklar üzerine çalışan Abrahamson Metodu ile Sosyal hayatınızı değiştirmeden Alkol bağımlılığından kurtulabilirsiniz. Asıl olan Alkolden kurtulma kararınızı almanız ve Abrahamson danışmanları ile görüşerek randevunuz oluşturmanızdır.

Alkol bağımlılık yaratan maddeler arasında yer almaktadır. Günümüzde birçok kişi alkol bağımlılığı nedeniyle sosyal hayatlarına devam edememektedir. Alkol bağımlılığı kişilerin günlük aktivitelerinde problem yaşamasının yanı sıra fiziksel ve ruhsal problemler yaşamasına da neden olabilen bir bağımlılık türüdür. Genellikle alkol bağımlılığı olan kişiler alkolü bırakma yollarına başvurur. Birçok kişi Alkolü Bırakmanın Doğal Yolları ile alkol bağımlılığından kurtulmak isterken birçok kişi de ilaç takviyesi almaktadır. Genel olarak uzman görüşleri incelendiğinde birçok uzmanın alkolü bırakmak isteyen kişileri Alkolü Bırakmanın Doğal Yollarına yönlendirdiği görülmektedir. Çünkü doğal yollar ile alkolü bırakmak kişilerin ilaçların yan etkilerine maruz kalmasını engellemektedir. Alkolü Bırakmanın Doğal Yolları adlı bu yazımızda alkolü bırakmak ve alkol bağımlılığından kurtulmak isteyen kişilerin başvurabileceği doğal yöntemler hakkında sizlere bilgiler vereceğiz. Siz de yazımızı inceleyebilir ve alkolü bırakırken kullanabileceğiniz yöntemler hakkında bilgi edinebilirsiniz.

21 Gün Kuralı

alkolü bırakma
alkolü bırakma
Alkolü bırakma yöntemleri hakkında araştırmalar yaptıysanız daha öncesinde 21 gün kuralına denk gelmişsinizdir. 21 gün kuralı kişilerin 21 boyunca alışkanlıklarını bırakmalarına verilen isimdir. 21 günün sonunda ise kişiler ilgili alışkanlıklarından kurtulabilmektedir. Alkolü bırakmak için doğal yöntemler arayan kişiler de Alkolü Bırakmanın Doğal Yolları arasında yer alan 21 gün kuralını deneyerek alkol bağımlılığından kurtulabilmektedir. 21 günün sonunda birçok kişi alkol tüketimini azaltmaktadır. Sizler de doğal yollar ile alkol bağımlılığından kurtulmak istiyorsanız 21 gün boyunca alkol tüketimine son verebilirsiniz.

Hedef Belirleyin

Alkolü doğal yollar ile bırakmak istiyorsanız tüketiminizi sınırlandırmanız da oldukça önemlidir. Çünkü gün içerisinde ne kadar alkol tükettiğinizi belirlemek sizleri alkolü bırakma sürecinde daha kolay ve hızlı bir şekilde motive edecektir. Alkolü bırakırken ilk dönemlerde günlük 2-3 bardak alkollü içecek tüketiyorsanız bunu ilk dönemlerde 1’er bardak azaltabilirsiniz. Örneğin günde 4 bardak alkollü içecek tüketen kişiler bunu ilk zamanlarda 3’e indirebilmektedir. Bunun ardından belirli bir süre geçtikten sonra günlük 3’adet içtiğiniz alkollü içecek sayısını 2’ye ardından ise 1’e düşürebilirsiniz. Böylece kademe kademe alkolü bırakabilir ve zamanla alkol bağımlılığından kurtulabilirsiniz.

Çevrenizden Destek Alın

Alkolü bırakmak sürecinde birçok kişinin desteğe ihtiyacı bulunur. Çünkü alkol bağımlılığı kişilerin günlük hayatlarını zamanla değiştiren bir bağımlılık türüdür. Bu noktada alkolü bırakmak isteyen kişiler bu dönemde çekecekleri yoksunluğu gidermek için çevrelerinden destek istemelidir.   Arkadaşlarınız, dostlarınız ve aileniz alkolü bırakma sürecinde sizlere destek olduğu sürece bu yoksunluk azalacak ve alkole duyduğunuz ihtiyacınız azalacaktır. Bu nedenle sizler de Alkolü Bırakmanın Doğal Yolları arasında yer alan çevrenize başvurabilir ve onların destekleri ile alkolü kolay bir şekilde bırakabilirsiniz.

Plan Yapın

Her bağımlılık türünden kurtulmak için yapılması gereken planlama süreci alkol bağımlılığında da oldukça önemlidir. Çünkü bir kişinin bir plana uygun hareket etmesi sürecin hızlanmasını sağlamaktadır. Bu nedenle alkolü bırakmak isteyen kişilerin bir plan yapması ve bu plana uygun bir şekilde hareket etmesi gerekmektedir. Planlı bir şekilde hareket ederek sizler de alkolü kolay bir şekilde bırakabilir ve alkol bağımlılığından kurtulabilirsiniz.

Spor Yapın

alkolü birakmak scaled Sağlıklı bir yaşamın ilk unsurlarından birisi olan spor yapmak kişilerin yaşam standartlarını değiştirmelerini sağlar. Kişiler düzenli olarak spor yaparak hem kilo verebilmekte hem de yediği içtiği şeylere daha fazla dikkat etmektedir. Bununla beraber spor alkol bağımlılığı olan kişilerde alkole duyulan ihtiyacı daha da azaltmaktadır. Bu nedenle hem sağlıklı yaşamak hem de alkolü doğal yollarla bırakmak isteyen kişilerin düzenli olarak spor yapmaya özen göstermesi gerekmektedir.

Profesyonel Destek Alın

Alkolü bırakmak çoğu zaman kişilerin uzun uğraşlar vermesine neden olur. Çünkü alkol bağımlılığı olan kişiler alkolü bırakma sürecinde yoksunluk hisseder ve bununla beraber ruhsal bozukluklar yaşar. Bu noktada alkolü bırakmak isteyen kişilerin profesyonel destek alması oldukça önemlidir. Alkolü bırakmanın doğal yöntemleri arasında yer alan profesyonel destek kişilerin daha hızlı ve sağlıklı bir şekilde alkol bağımlılığından kurtulmasını sağlamakta ve ruhsal bozuklukların önüne geçmektedir. Bu nedenle uzmanlar alkol bağımlılığından kurtulmak isteyen herkese profesyonel desteği önermektedir. Profesyonel destek almak istiyorsanız sizler de kurumumuza başvurabilir ve uzmanlarımız sayesinde alkol bağımlılığından kolay bir şekilde kurtulabilirsiniz. Alkolü Bırakın 0 212 706 17 10 Uzmanlar ile görüşmek istiyorsanız sizler de Be Positive ile iletişime geçebilir ve uzmanlarımızdan bilgi alarak seans sürecinizi hızlandırabilirsiniz. Be Positive hakkında daha fazla bilgi almak için bizleri Instagram ve Facebook‘tan takip edebilirsiniz.
Call Now Button