Alkol Alınca Kişilik Değişimi

Alkol Alınca Kişilik Değişimi

Bağımlılık yaratan ürünlerden birisi olan alkol fazla tüketildiği takdirde kişilerin belirli psikolojik değişimler ile karşı karşıya kalmasına ve hem ruh hem de beden sağlıklarının bozulmasına neden olmaktadır.

Karaciğer rahatsızlıkları, kalp krizi riskinin artması ve kanser riski alkolün en bilinen riskleri arasında yer alır. Bununla beraber çoğu zaman alkol alınca kişilik değişimi de meydana gelebilir.

Eşim Alkol Alınca Değişiyor: Çözümü Nedir?

Alkol tüketmediği zamanlarda normal bir şekilde davranan kişiler alkol alınca kişilik değişimi yaşar ve istemedikleri davranışları sergileme eğilimi gösterir. Çünkü alkol bağımlılarının %22 ile %81 arasındaki oranda kişilik bozukluğu gösterdiği ispatlanmıştır. Özellikle alkol tüketicinde kişiliğin değişmesi sonucunda da belirli kişilik özellikleri ön plana çıkmaktadır.

Eşim alkol alınca değişiyor, çözümü nedir? Abrahamson Metodu ile tek seansta alkole kesin çözüm!

Alkol alınca kişilik değişimi adlı bu yazımızda alkol tüketimi fazla olan kişilerde ortaya çıkan kişilik bozuklukları hakkında sizlere bilgi vereceğiz. Siz de yazımızı inceleyebilir ve alkol alınca kişilerde görünen kişilik bozukluklarını öğrenebilirsiniz.

Saldırganlaşma

Alkol Alinca Kişilik Değişimi 2

Alkol tüketimi sonrasında en çok ortaya çıkan kişilik değişimlerinden birisi saldırganlaşmadır. Genellikle alkol tüketmediği zamanlarda oldukça sakin olan kişiler alkol tüketince kontrollerini kaybetmektedir. Bu da kişilerin zamanla farklı davranışlar göstermesine neden olmaktadır. Alkol tüketimi sonrasında birçok kişide görülen değişimlerden birisi saldırganlaşma eğilimidir.

Anti sosyal Kişilik Bozukluğu

Alkol alınca kişilik değişimi farklı biçimlerde ortaya çıkmaktadır. Bazı kişiler oldukça sosyal bir hayat geçirirken birçok kişi de anti sosyalleşmektedir. Alkol bağımlıları üzerinde yapılan araştırmalar %79 oranında anti sosyal kişilik eğilimi gösterdiklerini ön olana çıkmaktadır.

Genellikle anti sosyal kişilik bozukluğu ön plana çıkan kişiler zamanla topluma ters hareketler gösterir ve büyük oranda suç işleme eğilimi içerisindedir. Bu durum alkol alınca kişilik değişimi yaşayan kişilerin cezai durumlar ile karşı karşıya kalabilecekleri eylem ve davranışlar sergilemesine neden olabilmektedir.

Bu nedenle kişilerin bu tür olumsuz olaylar ile karşı karşıya kalmamaları için alkol tüketimini kararında tutması oldukça önemlidir.

Yoksunluk

Alkol tüketince kişilik değişimi yaşayan kişilerin en büyük problemlerinden birisi de yoksunluk hissidir. Genellikle bu his ile karşı karşıya kalan kişiler zamanla depresyona girebilmekte ve hatta intihar eğilimi de gösterebilmektedir. İlk dönemlerde çarpıntı ve nefes darlığı gibi belirtilerin ön planda olduğu yoksunluk hissi zamanla büyüyebilmektedir.

Dürüst Olmamak

Alkol tüketen kişiler üzerinde yapılan araştırmalara alkol bağımlısı olan kişilerin kendilerine ya da çevrelerine karşı pek dürüst olmadığını göstermektedir. Günlük yaşamlarında dürüst olan ve yalan söylemeyen kişiler alkol etkisi ile bu özelliklerini kaybedebilmekte ve çevrelerindeki insanlara yalan söylemeye başlayabilmektedir.

Kıskançlık

Alkol Alınca Kişilik Değişimi

Alkol tüketen bireylerde ciddi güvensizlik problemleri de ortaya çıkmaktadır. Genellikle yaşanılan bu güvensizlik problemleri zamanla kişilerde kıskançlık duygusunun kabarmasına neden olmaktadır.

Alkol alıcında yaşanılan bu kişilik değişimi kişilerin zamanla yalan söyleme eğilimlerinin artmasına, güvensizlik duygusunun çoğalmasına ve çevresine karşı saldırganlaşmasına neden olmaktadır.

Bencillik

Alkol alınca kişilik değişimi dendiğinde aklınıza gelmesi gerekenlerden birisi de bencilliktir. Genellikle fazla alkol tüketen kişiler zamanla kendi istekleri dışında farklı özellikler gösterebilmektedir. Günlük yaşamlarında çevrelerine saygılı ve onları düşünme özelliklerini zamanla kaybedebilmekte ve kişiler bencilleşebilmektedir. Bu durum kişilerin uzun vadede çevrelerindeki insanlardan uzaklaşmalarına ve depresyona girmelerine neden olmaktadır.

Alkol Bağımlılığından Kurtulun

Alkol alınca kişilik değişimi yaşıyorsanız bir alkol bağımlısı olabilirsiniz. Fakat uzman kişilerden destek alarak sizler de bu bağımlılıktan kolayca kurtulabilirsiniz. Alkol bağımlılığından kurtulmak ve günlük yaşamınıza devam etmek için sizler de Bepositive ile iletişime geçebilir ve alanında uzman olan kişilerden yardım ve destek alarak bu bağımlılıktan kolay bir şekilde kurtulma fırsatı yakalayabilirsiniz.

Alkol Bağımlılığından Kurtulun 0 212 706 17 10

Abrahamson Metodu ile Tek Seansta Bırakın!

Uzmanlar ile görüşmek istiyorsanız sizler de Be Positive ile iletişime geçebilir ve uzmanlarımızdan bilgi alarak seans sürecinizi hızlandırabilirsiniz. Be Positive hakkında daha fazla bilgi almak için bizleri Instagram ve Facebook‘tan takip edebilirsiniz.

Call Now Button