21 Gün Şekersiz Diyet Nedir? 21 Gün Şekersiz Diyet Nasıl Yapılır?

21 gün şekersiz diyet

Sağlıklı kilo vermek ve sağlıklı beslenmek isteyen kişiler genellikle belirli diyet programlarına uyar. Detoks programlarının yanı sıra uygulanan diyet programları bireylerin sağlıklı beslenmesini sağlarken kilo verme süreçlerini de hızlandırmaktadır. Bireylerin bu noktada uyduğu diyet programlarının arasında 21 gün şekersiz diyet programı da yer almaktadır.

21 gün şekersiz diyet programında üç zararlı beyaz olarak nitelendirdiğimiz ürünler arasında yer alan şeker tüketimini kısıtlayan kişiler daha çok sebze ve meyve ağırlıklı beslenerek kilo vermeye çalışmaktadır. Fakat sebze ve meyve ağırlıklı beslenirken dikkat edilmesi gereken birçok nokta da bulunmaktadır.

21 gün şekersiz diyet nedir? 21 gün şekersiz diyet nasıl yapılır adlı bu yazımızda şekersiz beslenmek ve şeker bağımlılığından kurtularak kilo vermek isteyen kişiler için 21 gün şekersiz diyet hakkında bilgiler vereceğiz. Siz de bu yazımızı inceleyebilir ve beslenme programınızda yapacağınız değişiklikler sayesinde kolay bir şekilde kilo verebilirsiniz.

21 Gün Şekersiz Diyet Nedir?

21 gün şekersiz diyet

21 gün şekersiz diyet, kişilerin esmer ve beyaz şeker tüketimini bıraktığı ve içerisinde esmer ve beyaz şeker bulunan dondurma, pasta, kek, çikolata ve kurabiye gibi karbonhidrat ağırlıklı ürünleri tüketmediği bir diyet programıdır.

21 gün şekersiz beslenme programında bireyler çay, kahve, sebze, meyve gibi ürünler tüketerek hem lifli beslenmekte hem de metabolizmalarını hızlandırabilmektedir.

21 Gün Şekersiz Diyet ile Kaç Kilo Verilebilir?

Fazla kilosu bulunan kişilerin daha çok uyguladığı 21 gün şekersiz beslenme programında kişilerin metabolizmasına göre verebilecekleri kilo miktarı farklılık göstermektedir. Bu noktada uzman hekimler ve bu diyet programına uyan kişilerin 21 gün içerisinde minimum 4 ve maksimum 7 kiloya kadar kilo kaybı yaşadığı bilinmektedir.

21 Gün Şekersiz Diyette Ne Yenir?

21 gün şekersiz diyet 2

21 Gün şekersiz beslenme yapacak olan kişilerin beslenme düzenini iyi bir şekilde ayarlaması ve yediği içtiği şeylere dikkat etmesi gerekir. Özellikle 21 gün şekersiz diyette ne yenmeli sorusuna yanıt arayanların bu dönemde şeker ve şekerli ürünleri tüketmemesi gerekmektedir.

Kişiler gün içerisinde tatlı ihtiyacı duydukları takdirde 21 gün şekersiz beslenme boyunca tatlı ihtiyaçlarını meyvelerden karşılaması gerekir. Bunun yanı sıra bireyler şeker ihtiyaçlarını bal veya pekmez gibi besin ürünleri ile de karşılayabilir.

21 gün şekersiz beslenme boyunca kişilerin öğünlerinde az yağlı ürünler tüketmesi gerekmektedir. Genellikle bu noktada uzmanlar kırmızı et, balık ya da tavuk gibi et ürünlerinin tüketilmesini önerir. Bunun yanı sıra tahıl ihtiyacını karşılamak için de baklagil yemeklerinin tüketilmesi ve mevsim sebzelerinin yenilmesi de her uzman tarafından önerilmektedir. 21 gün şekersiz diyet yaparken bireylerin dehidrasyona uğramamaları için günde en az 2-3 litre su içmeye de özen göstermesi gerekir.

21 Günlük Şekersiz Diyette Uzak Durulması Gerekenler

Şekersiz diyet yaparak kilo vermek isteyen kişilerin belirli ürünleri tüketmekten uzak durması gerekir kek, dondurma, pasta, meyveli yoğurt, ambalajlı meyve suları, cips, bisküvi, kurabiye ve kola gibi ürünlerin tüketilmesi bu dönemde yasaktır. Özellikle kilo verme sürecini hızlandırmak isteyen kişilerin 21 gün boyunca bira, rakı, cin vb. alkollü içecekleri de tüketmemesi gerekmektedir.

Şeker Bağımlılığından Nasıl Kurtulunur?

Şeker bağımlısı olan kişilerin 21 gün şekersiz diyetin yanı sıra uzmanlardan alacakları yardımlar sayesinde şeker bağımlılığından kurtulması mümkündür. Sizler de şeker bağımlısı olduğunuzu düşünüyor ve bu bağımlılıktan kurtulmak istiyorsanız Be Positive’e başvurabilir ve alanında uzman kişilerden danışmanlık alarak şeker bağımlılığından kurtulabilirsiniz.

Şeker Bağımlılığından Kurtulun 0 212 706 17 10

Uzmanlar ile görüşmek istiyorsanız sizler de Be Positive ile iletişime geçebilir ve uzmanlarımızdan bilgi alarak seans sürecinizi hızlandırabilirsiniz. Be Positive hakkında daha fazla bilgi almak için bizleri Instagram ve Facebook‘tan takip edebilirsiniz.

Kan Şekerini Yükselten Gıdalar

Call Now Button