7 Günde Sigarayı Bırakma Yöntemi

7 Günde Sigarayı Bırakma

7 günde sigarayı bırakma yöntemi eve kendi başınıza uygulayabileceğiniz, irade gösterdiğinizde yüksek başarı getiren sıralı bir yöntemdir.

Sigarayı bırakma sürecinde 7 günde ilerlersiniz: İlk gün, karar alırsınız ve nedenlerinizi belirleyin. İkinci gün, sigara paketlerinden uzaklaşın. Üçüncü gün, sigara içme isteğinizi sorgulamanız ve alışkanlığı kırmanıza yardımcı olur. Dördüncü gün, sigarayı bıraktığınızın maddi kazancını fark edersiniz. Beşinci gün, çevrenize sigarayı bıraktığınızı açıklayın ve destek isteyin. Altıncı gün, sigara içmeme kararını kesin şekilde uygulamaya koyun ve sigara içilmeyen alanlarda zaman geçirin. Yedinci gün, kararlılığınızı sürdürün ve sigarayı bırakma sürecinizin sonunda kendinizi mutlaka ödüllendirin.

7 gün yöntemine ek olarak, 2. gün Abrahasmson metoduyla sadece tek seans sigarayı bırakma terapisi almanız faydalı olabilir, sigaradan kurtulmanız için yardımcı bir yöntem olarak deneyebilirsiniz. Yüksek başarı oranı ve 1 yıl hizmet garantisi ile 1982 den beri hizmet etmekteyiz. Yöntemin başarı oranı kişiden kişiye değişebilir. Destekleyici unsur olarak deneyebilirsiniz.

Sigara Kaç Günde Bırakılır?

Sigara bırakma süreci kişiden kişiye değişebilir. Karar verip 1 günde bırakabilen kişiler olduğu gibi, 7 günde sigarayı bırakabilen kişiler ve 21 günde sigarayı bırakabilen kişiler de vardır. 21 gün süreci bir bağımlılıktan kurtulmak için gerekli minimum süreçtir. Ancak Abrahamson Metodu ile tek bir seansta aynı gün içerisinde sigarayı bırakma olasılığınız mevcuttur. 

Nikotin bağımlılığı

Tütün ürünleri arasında yer alan sigara nikotin nedeniyle bağımlılık yaratmaktadır. Nikotin bağımlılığına neden olan ve içerisinde insan sağlığına zararlı 4000’den fazla maddenin bulunduğu sigara kalp ve damar rahatsızlıkları, akciğer ve gırtlak kanseri gibi hastalıklara neden olabilmektedir. Sigara bağımlılığı olan kişiler sigara bırakma yöntemlerini deneyerek bu bağımlılıklarından kurtulmak ister, 7 günde sigarayı bırakma yöntemi de sigara bırakmak isteyen kişilerin tercih ettiği yöntemler arasında yer alır.

Sigara Bağımlılığından Kurtulun 0 212 706 17 10

Sigara bağımlılığından bu kadar kolay kurtulunur mu diyorsanız aslına bakıldığında 7 günde sigarayı bırakma yönteminden daha kolay bir şekilde sigarayı bırakmanızı sağlayacak birçok yöntemin bulunduğunu da söylemek mümkündür.

Sigarayı bırakmak isteyen ve sigara nasıl bırakılır sorusuna yanıt arayan kişiler için hazırladığımı bu yazımızda sizlere 7 günde sigarayı bırakma yöntemi hakkında bilgi vereceğiz.

7 Günde Sigarayı Bırakmanın 1.Günü

7 günde sigarayı bırakmak isteyen kişiler için en önemli olan günlerin başında birinci gün yer alır. Bugün de bireylerin sigarayı neden bırakmak istediklerini belirlemesi ve hatta bu isteklerini not alması gerekir.

Sigarayı neden bırakmak istediğinizi belirlediğiniz bu listeyi de tekrar tekrar okumanız ve sürekli karşınızda bulunacak bir yerde tutmanız önemlidir. Böylece sigarayı neden bırakmak istediğinize daha kolay bir şekilde karar verebilir ve sigaradan kurtulabilirsiniz.

7 Günde Sigarayı Bırakmanın 2.Günü

Sigarayı bırakmanın 2. gününde ne olur?

7 günde sigarayı bırakma yöntemiyle hareket ederek sigara bağımlılığından kurtulmak isteyen kişilerin birinci günün sonrasında kararlarını ve nedenlerini belirledikten sonra sigara paketlerinden uzaklaşması gerekir. 7 günde sigarayı bırakmanın 2.gününde bu nedenle sevdiğiniz sigara paketlerini atmanız ve yerine nikotin ve katran bakımından düşük oranları bulunan sevmediğiniz sigaraları tüketmeye başlamanız gerekir.

Düşük nikotin oranı bulunan sigaraları tüketmek vücudunuzun nikotinsizliğe daha kolay adapte olmasına yardımcı olur.

Sigarayı Bırakmada 3.Gün

Sigarayı bırakırken 3. Günde kendinizi sorgulamanız ve o sigarayı içip içmemek istediğinize karar vermeniz gerekir. Bu nedenle sigarayı bırakırken aldığınız paketlerde yer alan sigaraları numaralandırmanız gerekmektedir ve her sigarayı aldığınızda bu sigarayı içmek istemediğinizi kendinize sormanız önemlidir.

Bunun yanı sıra 3.günde kişilerin sigara içmek için belirli aralıklar da belirlemesi gerekir. Örneğin; 3 saat aralıklarla sigara içebilirsiniz. Bu sizi nikotinsizliğe daha kolay bir şekilde adapte edecektir.

Sigarayı Bırakmada 4.gün

Sigarayı bırakmaya çalıştığınız 4.günde içmediğiniz sigaralardan elde ettiğiniz karı kendiniz için harcamaya özen gösterin. Bu noktada çoğu uzman bireylerin sevdiği yiyecekleri yemesi gerektiğini söylemektedir. Çünkü bu durum 7 günde sigarayı bırakma sürecine daha kolay adapte olmanızı sağlayacaktır.

Sigara Bağımlılığından Kurtulun 0 212 706 17 10

Sigarayı Bırakmada 5.Gün

7 günde sigarayı bırakma yönteminin 5.gününde bireyler nikotinsizliğe ve sigara içmemeye daha kolay bir şekilde adapte olmaktadır. Bu nedenle bireylerin sigarayı bırakacakları 5.günde çevrelerine yavaş yavaş bu bağımlılıktan kurtulduklarını ve sigarayı bırakacaklarını söylemesi gerekir. Bu sizleri sigarayı bırakma konusunda oldukça çok teşvik edecek bir yöntemdir.

Sigarayı Bırakmada 6. Gün

Sigarayı bırakmaya başladığınız 6.günde uzmanlar hiç sigara içmemeniz gerektiğini söyler. Bu noktada 24 saat boyunca sigaradan uzak durmanız gerekir. Bu karara uymak ve uygulamak için de uzmanlar bireylerin sigara içilmeyen alanlarda zaman geçirmesini önermektedir.

Sigarayı Bırakmada 7.Gün

7 Günde Sigarayı Bırakma: Sigara Nasıl Bırakılır?
7 Günde Sigarayı Bırakma: Sigara Nasıl Bırakılır?

7 günde sigarayı bırakma yönteminin son gününde de 24 saat boyunca sigara içmemeniz gerekir. Bu nokta yine sigara içmeyen mekanlarda takılabilir ya da müzeleri ziyaret edebilirsiniz. Özellikle kendinizi sigara içmemeye daha çok teşvik etmek için bir yatırım hesabı açabilir ve sigara paketlerinden elde ettiğiniz karı bu hesaba yatırabilirsiniz.

Sigara Bağımlılığından Kurtulun

Sizler de sigara bırakma yöntemlerini deniyor fakat başarılı olamıyorsanız. Hemen Bepositive ile iletişime geçebilirsiniz. Alanında uzman olan kişilerden danışmanlık alabilir ve böylece sigara bağımlılığından  kurtulabilirsiniz. Yöntemlerin hiçbirisi kesinlik içermez ve tedavi değildir. Destekleyici unsur olarak değerlendirilmelidir.

Sigara Bağımlılığından Kurtulun 0 212 706 17 10

Uzmanlar ile görüşmek istiyorsanız sizler de Be Positive ile iletişime geçebilir ve uzmanlarımızdan bilgi alarak seans sürecinizi hızlandırabilirsiniz. Be Positive hakkında daha fazla bilgi almak için bizleri Instagram ve Facebook‘tan takip edebilirsiniz.

SSS

Sigaradan kurtulma konusundaki en sık soruların soru ve cevapları:

En kolay şekilde sigara nasıl bırakılır?

Sigarayı bırakmak için en kolay yöntem, kendinize kararlılıkla taahhüt etmek ve motivasyonunuzu yüksek tutmaktır. Bir bırakma planı yaparak sigarayı bırakma tarihini belirleyin ve profesyonellerden destek alın.

Canım sigara istediğinde ne yapmalıyım?

Canın sigara istediğinde, birkaç adımı izleyebilirsin. İlk olarak, derin nefes alarak sakinleşmeye çalışın. 5’ten geriye say ve sigara içmeyeceğini kendine telkin et. 5 saniye kuralı bir çok durumda işe yarar. Dikkatinizi başka bir şeye yönlendirmek için egzersiz yapabilir, müzik dinleyebilir veya meditasyon yapabilirsiniz. Sigarayı bırakma nedenlerinizi hatırlayarak motivasyonunuzu yenileyin. İsteklerin geçici olduğunu unutmayın ve irade gösterin, her gün sigarayı tamamen bırakma hedefinize daha da yaklaşmış olacaksınız.

Sigarayı bırakmak için kaç gün içmemek gerekir?

Sigarayı tamamen bırakmak için 21 gün içmemek genellikle yeterlidir. Kötü alışkanlıklar genellikle 3-4 hafta gibi bir süreçte unutulabilir. Genellikle sigarayı bırakan kişilerde ilk 2 ila 3 gün en zorlu dönem olabilir. Bu dönemde nikotin yoksunluğu belirtileri ve sigara isteği yoğun olabilir. Abrahamson metodu ile sigara içme isteğini tamamen sonlandırabilirsiniz.

Esrar bağımlılığından kurtulmak da aynı derecede zor bir durumdur. Esrarın içindeki kimyasal maddeler de nikotin gibi bağımlılığa neden olur.

Sigara Bağımlılığından Kurtulun 0 212 706 17 10

Uzmanlar ile görüşmek istiyorsanız sizler de Be Positive ile iletişime geçebilir ve uzmanlarımızdan bilgi alarak seans sürecinizi hızlandırabilirsiniz. Be Positive hakkında daha fazla bilgi almak için bizleri Instagram ve Facebook‘tan takip edebilirsiniz.

Abrahamson Metodu: Ücretsiz WhatsApp Danışma Hattı »

Kaynaklar:

eud abrahamson cnn tuk roportaji

Abrahamson Metodu Kurucusu Web Sitesi: https://ehudabrahamson.com/ 

Kaynak ve yöntemler Ehud Abrahamson tarafından geliştirilmiştir.

Ehud Abrhamson meditasyon Spotify listesi: https://open.spotify.com/intl-tr/artist/26GwNkY39Ua4xEkGZbR1NW 

Call Now Button