Şeker Bağımlılık Yapar mı? Şeker Bağımlılığı Hakkında Merak Edilenler

Şeker Bağımlılık

Abrahamson metodu ile şekerli gıdalara olan yeme arzunuz tek seansta zorlanır. Abrahamson metodu bir diyet olmayıp sağlıklı beslenme alışkanlığı kazandırır Detaylı bilgi için bizi arayın.

Bağımlılık, kişilerin mutluluk veren ürün veya davranışları sürekli olarak tüketmesi ile ortaya çıkan bir rahatsızlık türüdür. Genellikle alkol, uyuşturucu, kumar, sigara ve şeker bağımlılığı gibi türleri bulunmaktadır. Kişiler bu ürünleri tüketerek ya da davranışları sergileyerek çoğu zaman mutluluk hissetmektedir.

Şeker de bağımlılık yaratan maddelerden birisidir. Yenilen besinlerden doğal olarak vücuda alınan bu madde zamanla kişilerde bağımlılık yaratmaktadır. Günümüzde şeker tüketen kişilerin sayısı her geçen gün artış göstermektedir ve şeker bağımlılığından kaynaklı olarak karşı karşıya kalınan hastalıkların sayısı da artmaktadır.

Şeker Bağımlılık Yapar mı? Neden Şeker Bağımlılık Yaratır adlı bu yazımızda sizlere şeker bağımlılığı hakkında bilgiler vereceğiz. Siz de yazımızı inceleyebilir ve şeker bağımlılığı hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Şeker Nedir?

Şeker Bağımlılığı
Şeker Bağımlılığı

Şeker ya da bilinen bir diğer ismi ile sakroz, yiyecek ve içeceklerde kullanılan çözünebilen tatlı karbonhidratlara verilen isimdir. Çoğu bitki, sebze ve meyve de doğal olarak bulunduğu gibi şeker kamışından da üretilebilen bir maddedir.

Doğal yollar ile vücuda alınmayan şeker zamanla kişilerde şekere bağlı rahatsızlıkların çıkmasına neden olmaktadır ve yavaş yavaş bireylerin şekere bağımlı olmasına neden olmaktadır.

Şeker Bağımlılığı Nedir?

Şeker bağımlılık yapar mı sorusuna yanıt vermeye başlamadan önce gelin hep beraber şeker bağımlılığına bir göz atalım. Şeker bağımlılığı tatlı gıda ya da şeker eksikliğinde kişilerin fiziksel ve ruhsal problemler yaşamasına neden olan bir bağımlılık türüdür.

Şeker bağımlığı olan kişilerin gün içerisinde çikolata, kola, şeker ve şekerli ürün tüketiminin fazla olduğunu söylemek mümkündür. Kişiler bu ürünleri tüketmediğinde ve vücutlarına şeker girmediğinde ise şekere karşı yoksunluk çekmektedir. Bu durum kişilerde şeker bağımlılığının arttığını göstermektedir.

Şeker Bağımlılık Yapar mı?

Şeker oldukça masum gözüken bir besin olarak görülse de aslında bağımlılık yaratan bir madde türüdür. Şeker kişilerde mutluluk hormonunun salgılanmasını sağlayan bir madde olduğu için kişilerde bağımlılık yaratmaktadır.

Şeker tüketmeyen kişiler çoğu zaman kendilerini mutsuz hissetmektedir. Aslına bakıldığında ise bu durum şeker bağımlısı olduklarını göstermektedir. Şeker bağımlılığı ilk dönemlerde kişilerde mutluluk hormonunun salgılanmasını sağladığı için çoğu kişi tarafından olumlu görülse de aslına bakıldığında ilerleyen dönemlerde şekere bağlı rahatsızlıkların ortaya çıkmasına neden olmaktadır.

Şekere Bağlı Rahatsızlıklar

Şeker Bağımlılığı
Şeker Bağımlılığı

Şeker tüketimi fazla olan kişiler şeker her ne kadar kendilerini mutlu hissetse de bir süre sonra şekere bağlı rahatsızlıklar ile karşı karşıya kalabilmektedir.

 • Kalp ve Damar Rahatsızlıkları
 • Diyabet
 • Obezite
 • Şeker Hastalığı
 • İnsülün Direnci
 • Karaciğer Rahatsızlıkları

Şeker tüketimi fazla olan kişilerin karşılaşabileceği rahatsızlık türleridir. Bu tür rahatsızlıklar ile karşı karşıya kalmadan önce ise kişilerin şeker bağımlılığından kurtulması önemlidir.

Şeker Bağımlılığından Nasıl Kurtulunur?

Şeker bağımlılığı gün içerisinde tüketmeleri gereken şeker miktarından fazla şeker tüketir ve çoğu zaman şeker tüketimi olmadığında kendilerini mutsuz hisseder. Fakat kişilerin bu problemler ile karşı karşıya kalmasına neden olan şeker bağımlılığından kurtulabilmeleri mümkündür.

 • 21 gün diyeti
 • Uzman desteği
 • Yaşam standartlarında yapılacak değişiklikler
 • Aktiviteler
 • Spor

Gibi belirli süreçler ile kişilerin şeker bağımlılığından kurtulabilmesi mümkündür. Şeker bağımlılığından hızlı bir şekilde kurtulmak isteyen kişiler de bu noktada çoğu zaman uzman desteğine başvurmaktadır. Çünkü alanında profesyonelleşmiş kişiler tarafından yürütülen süreçler kişilerin daha kolay sonuçlar almasını sağlamaktadır.

Sizler de şeker bağımlısı olduğunuzu düşünüyorsanız 38 yıldır dünyada kanıtlanmış bir yöntem olan Abrahamson metodunun uygulandığı Bepositive’e başvurabilirsiniz. Bepositive’de çalışan uzmanlarımız sayesinde tek bir seansta şeker bağımlılığından kurtulabilirsiniz.

Şeker Bağımlılığından Kurtulun 0 212 706 17 10

Uzmanlar ile görüşmek istiyorsanız sizler de Be Positive ile iletişime geçebilir ve uzmanlarımızdan bilgi alarak seans sürecinizi hızlandırabilirsiniz. Be Positive hakkında daha fazla bilgi almak için bizleri Instagram ve Facebook‘tan takip edebilirsiniz.

 

Call Now Button