Sağlıklı Yemek Tarifleri! Sağlıklı 6 Yemek Tarifi

Sağlıklı Yemek Tarifleri
Sağlıklı bir yaşam sürmek isteyen kişiler uyuma sürelerinden yaptıkları spora, içtikleri su miktarından yedikleri yemeğe kadar olan her şeye dikkat eder. Çünkü aslına bakıldığında tüm bu süreçler kişilerin vücudunun iyi bir şekilde çalışmasına ve sağlıklı olmasına yardımcı olur. Genellikle sağlıklı bir yaşam sürmek isteyen kişilerin çoğunluğu beslenme alışkanlıklarına dikkat eder ve sağlıklı yemek tarifleri ile yediği şeyleri kontrol eder.
Sağlıklı beslenmek isteyen kişiler için hazırladığımız Sağlıklı Yemek Tar ifleri! Sağlıklı 6 Yemek Tarifi adlı bu yazımızda sizlere sağlıklı yemek tarifleri hakkında bilgi vereceğiz. Siz de yazımızı inceleyebilir ve ne yiyip içeceğinize dikkat ederek sağlıklı beslenmeye başlayabilirsiniz.

Izgara Tavuk

Sağlıklı beslenmek isteyen kişilerin en çok yediği besinlerden birisi olan tavuk, protein miktarı bakımından oldukça zengin bir üründür. Genellikle sporcular tarafından sıklıkla tüketilen tavuk ve tavuk ürünleri ise damak zevkine göre farklı şekillerde yapılabilmektedir.
Sağlıklı yemek tarifleri içerisinde yer alan ızgara tavuk tarihini yapabilmek için ihtiyacınız olan ürünler 2 tavuk göğsü, baharatlar ve yağdır. İlk olarak bu ürünlerin hepsi bir kaba alınmalı ve marine edilmelidir. Tavuk marine olduktan sonra da ızgara tavasında kızartarak yiyebilirsiniz.

Soya Soslu Kereviz

Sağlikli Yemek Tarifleri2
Sağlıklı Yemek Tarifleri
Sağlıklı yemek tarifleri arasında yer alan soya soslu kereviz yemeği birçok kişinin vazgeçilmez yemekleri arasında yer alır. Vücut direncini artıran yemeklerden birisi olan soya soslu kereviz tarifinde 2 adet kereviz, havuç, maydanoz, dereotu ve soya sosu kullanarak yemeğinizi hazırlamanız mümkündür. Damak tadınıza göre soya soslu kerevizin içerisinde tavuk göğsü de atabilir ve yemeğinizin protein miktarını artırabilirsiniz.

Zeytin Yağlı Enginar

Karaciğeri temizleyen sebzelerden birisi olan enginar sağlıklı beslenmek isteyen kişiler tarafından oldukça çok tercih edilen bir sebzedir. Genellikle enginarın dolması yapılabildiği gibi kişiler garnitür kullanarak da enginar yemeği yapabilmektedir. Hem detoks etkisi olduğu için hem de karaciğeri hızlı bir şekilde temizlediği için sağlıklı yemek tarifleri arayan kişilerin listesinde zeytinyağlı enginar da yer almaktadır.

Karnabahar Graten

Ülkemizde brokoli ve karnabahar gibi ürünler çok sevilmese de aslına bakıldığında bu ürünlerin oldukça sağlıklı olduğu herkes tarafından biliniyor.
Sağlıklı yemek tarifleri arayan kişilerin en çok tercih ettiği yemekler arasında karnabahar graten de yer alıyor. Çünkü karnabahar graten kolay bir şekilde yapılabiliyor. Karnabahar haşlandıktan sonra bu yemeği yapmak isteyenler rendelenmiş kaşar peyniri ve diledikleri baharatlar ile karıştırarak fırınlıyor. Böylece kişiler hem sağlıklı hem de hafif bir şekilde beslenme fırsatı yakalıyor.

Cevizli Karnabahar ve Brokoli Salatası

Sağlikli Yemek Tarifleri 3 scaled

Sağlıklı yemek tarihleri arasında yer alan cevizli karnabahar ve brokoli salatası hem oldukça hafif hem de doyurucu bir yemektir. Brokoli ve karnabaharın haşlandıktan sonra cevizle birleşiminden ortaya çıkan bu eşsiz lezzete dilediğiniz salata sosları ile tat vermeniz mümkündür.

Fırında Balık

Balık aralıklar ile herkesin tüketmesi gereken sağlıklı ürünler arasında yer almaktadır. Protein miktarı bakımından oldukça zengin bir ürün olan balık fırında belirli baharatlar ile yapıldığında oldukça lezzetli bir yemeğe dönüşmektedir. Sizler de sağlıklı yemek tarifleri arıyorsanız sevdiğiniz baharatlar ile mevsim balıklarını fırınlamayı deneyebilirsiniz.

Sağlıklı Yaşamaya Başlayın

Sağlıklı yaşamın önemli sırlarından birisi aslına bakıldığında kişilerin alkol, sigara, şeker tüketiminin yanı sıra gün içerisinde yaşadığı stres ve sıkıntılardır. Alkol, sigara, şeker tüketimi fazla olan ve stresli gün geçiren kişilerin sağlıklı bir şekilde yaşaması mümkün değildir.
Bu tür bir yaşam tarzı olan kişiler Bepositive’e başvurarak stres ve sıkıntıdan arınabilmekte ve bağımlılık yaratan maddelerin etkisinden kolayca kurtulabilmektedir.

Sağlıklı Yaşamaya Başlayın 0 212 706 17 10

Uzmanlar ile görüşmek istiyorsanız sizler de Be Positive ile iletişime geçebilir ve uzmanlarımızdan bilgi alarak seans sürecinizi hızlandırabilirsiniz. Be Positive hakkında daha fazla bilgi almak için bizleri Instagram ve Facebook‘tan takip edebilirsiniz.

Call Now Button