Gluten Diyeti Nasıl Yapılır?

glutensiz diyet listesi

Gluten Diyeti Nedir ve Gluten Diyeti Nasıl Yapılır

Şeker & Gluten Bağımlılık yaratarak, size sürekli yeme içgüdüsü yaratır.

Vücudunuzun ihtiyacı olmasada bu gıdaşarı sürekli tüketmek istersiniz. Bu öncelikle sizin kilo almanıza sonrada sağlığınızın bozulmasına neden olur.

Abrahamson metoduyla bağımlılık yaratan Şeker & Glutenli gıdalara olan yeme arzunuz sonlanır.

Yaz mevsiminin gelmesiyle diyet sezonunu açtık sayılır. Hangi diyet sağlıklı, hangisi yararsız, hangisi daha etkili derken kafalarda birçok soru işareti oluşmuş oluyor. Bu tartışmalı diyetlerden biri de gluten diyeti. Çoğu bazı diyetisyenlerin tavsiye edip yararlı bulduğu bazılarının ise kesinlikle yasakladığı sağlık dünyasını ikiye ayıran bir diyet olarak düşünülse de artık glutenin toleransı olsun olmasın vücutta birçok sağlık sorununa sebep olduğu bilinmekte.

Öncelikle gluten nedir ve gluten diyeti nasıl olur  ne olduğunu tam olarak kavramamız gerekiyor. Gluten; ekmek yaparken ki kullanılan hamurumuzun ağ yapısını ortaya çıkaran bir nevi hamurun o yapısının oluşmasının sağlayan proteindir. Yani buğday, arpa ve çavdar da beraber bulunan bir maddedir, gluten. En yoğun ise buğaday da bulunumaktadır.

Gluten diyeti sonrası;

 1. Bağırsaklarınız sağlıklı çalışmaya başlar
 2. Kilo Vermeye başlarsınız
 3. Enerjiniz artar
 4. Kas ağrılarınız azalır
 5. Diyabete karşı önleminizi almış olursunuz.

Gluten diyeti kilo verdiririmi ? 

Glutensiz ve şekersiz beslenmek kilo vermenizi sağlar, Abrahamson metoduyla kalıcı ve sağlıklı kilo vermenizi sağlar.

Kilo Verme

Glutensiz Diyet Listesi yada Gluten Diyet Listesi Nelerden Oluşmaktadır?

Ana hatları ile gluten diyeti nasıl yapılır ve glutensiz diyet listesi 3 maddenin kullanılmayı demek. Bu üç madde; arpa, çavdar ve buğday. Bu üç maddeyle birlikte bu maddeleri içeren yemeklerde hayatımızdan çıkıyor, gluten diyeti ile. Yani biraz açacak olursak eğer ekmek, makarnalar, erişteler, bulgurlu mamuller, irmikli mamuller, kuskus içeren yemekler, kekler, börekler, çörekler, kurabiyeler, pastalar, simitler, pideler, pizzalar, tarhana gibi çorbalar ve içinde nişasta bulunan mamuller yenilmiyor. Bira ve malt içecekleri de bu listeye dâhil. Abrahamson metoduyla Gluten diyeti yapanlar için asıl olan sağlıklı beslenme alışkanlığı kazanmaktır, aç kalınması özellikle istenmez. Metodumuzla Sağlıklı beslenerek kalıcı kilo verirsiniz. Dilerseniz gluten diyetinin bir günün paylaşalım:

Gluten Diyeti nasıl yapılır ve Gluten Diyeti örneği

Gluten diyeti listesi

Kahvaltıda; 1 tane omlet veya yumurta(haşlanmış), yağsız bir peynir, salatalık, biber, kereviz  ve yeşil biber, ceviz fındık, badem

 • Ara öğünü; 2 adet karabuğday krakeri, humus veya avakado, közlenmiş patlıcan
 • Öğle öğünü; etve ve sebze ile domaolma, baklagil ve tahıl yemeği
 • Ara öğünü; sebze yemeği yada kraker ve cevi, çiğ kuruyemiş
 • Akşam öğünü; balık et yada tavuk+salata.

Gluten Diyeti yapanlar aynı zamanda bir çok hastalığı tetikleyen şekeride hayatlarından çıkartırlar. Şeker ve Gluten diyeti sağlığınız için birlikte yapılması gerekir.

Gluten Diyeti Sonrası ve Glutensiz Diyet Faydaları Nelerdir?

Aslında bazı insanlara gluten zarar verdiği için yapılan bir diyet de olabiliyor, gluten diyeti. Özellikle çölyak hastaları bu diyeti istemeseler bile uygulamaları gerekmektedir. Gluten ile değişen yemek alışkanlığı kişiye unlardan oluşan mamulleri bıraktığından dolayı büyük oranda bir kilo kaybı yaşamasını sağlıyor. Aynı zamanda fast-food ürünlerini ve hazır gıdaları da bıraktığınız için sağlıklı yaşama bir adım daha atmış olunuyor. Gluten diyeti tarifleri için instagram sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Kimler, Glutensiz Diyet Yapıyor?

Gluten diyeti yapanlar karbonhidrat ihtiyaçlarını faydalı karbonhidratlardan almaları gerekmektedir.  Genel itibariyle glutensiz diyet yapanlar, sağlık problemi veya kilo problemi yaşayan kişiler olarak ikiye ayrılıyor. Gluten hassasiyetiniz varsa Glutenli gıdalardan uzak durmalısınız.

Abrahamson Metodu, şekerli ve glutenli gıdalara olan yeme arzunuzu sonlandırır. Tek seansta gerçekleşen terapi sonrasında canınız bu gıdaları çekmez. Abrahamson Metodu, diyetten ziyade sağlıklı beslenme alışkanlığı kazandırır.

Uygulanışı zor gibi görünse de birçok kişinin tercih ettiği bir beslenme modeli. Ünlüler arasında da oldukça popüler olan bir diyet, gluten diyeti. Çölyak hastalığı, buğdaya karşı intolenrans veya gluten alerjisineden dolayı Hollywood’ta Rachel Weisz, Emmy Rossum, Zooey Deschanel, Jessica Simpson, Ryan Phillipe, Scarlett Johansson, Jessica Alba gibi isimlerin uygulamak zorunda olduğu bir diyet türü. Bazı ünlüler de sadece kilo kaybı için tercih ediyor bu diyeti. Kilo kaybı için gluten diyetini uygulayan ünlüler ise Victoria Beckham, Gwenyth Paltrow, Miranda Kerr,Lady Gaga, Selma Blair, Miley Cyrus. Glutensiz kilo verme size sağlıklı beslenme alışkanlığı sağlar.

Şeker ve Gluten Arzusunun Sonlanması
 • Glutensiz ekmek kilo verdirir mi ? Glutensiz ekmek elbette kilo vermeye destek olur ancak şekersiz beslenmeniz ve diğer glutenli gıdaları ne nasıl yediğiniz önemlidir. 
 • Glutensiz zayıflama diyeti Başarılı olur mu ? Beslenme alışkanlığı bütünseldir. Çoğu zaman sadece gluteni kesmek faydalı olmayabilir. 

Call Now Button