fbpx

Gluten Diyeti Nasıl Yapılır?

Gluten Yapışkandır, Bağırsaklarınıza yapışarak, metabolizmanızı bozar, Kilo alırsınız ve bir çok hastalığı tetikler.

Gluten Diyeti Sağlıklı Beslenmeniz İçin Gereklidir

Abrahamson Metoduyla tek seansta şeker ve gluten yeme arzunuz sonlanır.

Sağlıklı beslenme alışkanlığı kazanmanız için1 yıl boyunca takibimiz altında olursunuz.

Şeker & Gluten Bağımlılık yaratarak, size sürekli yeme içgüdüsü yaratır.

Vücudunuzun ihtiyacı olmasada bu gıdaşarı sürekli tüketmek istersiniz. Bu öncelikle sizin kilo almanıza sonrada sağlığınızın bozulmasına neden olur.

Abrahamson metoduyla bağımlılık yaratan Şeker & Glutenli gıdalara olan yeme arzunuz sonlanır.

Yaz mevsiminin gelmesiyle diyet sezonunu açtık sayılır. Hangi diyet sağlıklı, hangisi yararsız, hangisi daha etkili derken kafalarda birçok soru işareti oluşmuş oluyor. Bu tartışmalı diyetlerden biri de gluten diyeti. Çoğu bazı diyetisyenlerin tavsiye edip yararlı bulduğu bazılarının ise kesinlikle yasakladığı sağlık dünyasını ikiye ayıran bir diyet olarak düşünülse de artık glutenin toleransı olsun olmasın vücutta birçok sağlık sorununa sebep olduğu bilinmekte.

Öncelikle glutenin ne olduğunu tam olarak kavramamız gerekiyor. Gluten; ekmek yaparken ki kullanılan hamurumuzun ağ yapısını ortaya çıkaran bir nevi hamurun o yapısının oluşmasının sağlayan proteindir. Yani buğday, arpa ve çavdar da beraber bulunan bir maddedir, gluten. En yoğun ise buğaday da bulunumaktadır.

Peki, Glutensiz Diyet Listesi Nelerden Oluşmaktadır?

Ana hatları ile glutensiz diyet listesi 3 maddenin kullanılmayı demek. Bu üç madde; arpa, çavdar ve buğday. Bu üç maddeyle birlikte bu maddeleri içeren yemeklerde hayatımızdan çıkıyor, gluten diyeti ile. Yani biraz açacak olursak eğer ekmek, makarnalar, erişteler, bulgurlu mamuller, irmikli mamuller, kuskus içeren yemekler, kekler, börekler, çörekler, kurabiyeler, pastalar, simitler, pideler, pizzalar, tarhana gibi çorbalar ve içinde nişasta bulunan mamuller yenilmiyor. Bira ve malt içecekleri de bu listeye dâhil. Dilerseniz gluten diyetinin bir günün paylaşalım:

Kahvaltıda; 1 tane omlet veya yumurta(haşlanmış), yağsız bir peynir, salatalık, biber, kereviz  ve yeşil biber, ceviz fındık, badem

  • Ara öğünü; 2 adet karabuğday krakeri, humus veya avakado, közlenmiş patlıcan
  • Öğle öğünü; etve xe sebze ile domaolma, baklagil ve tahıl yemeği
  • Ara öğünü; sebze yemeği yada kraker ve ceviz
  • Akşam öğünü; balık et yada tavuk+salata.

Glutensiz Diyet Faydaları Nelerdir?

Aslında bazı insanlara gluten zarar verdiği için yapılan bir diyet de olabiliyor, gluten diyeti. Özellikle çölyak hastaları bu diyeti istemeseler bile uygulamaları gerekmektedir. Gluten ile değişen yemek alışkanlığı kişiye unlardan oluşan mamulleri bıraktığından dolayı büyük oranda bir kilo kaybı yaşamasını sağlıyor. Aynı zamanda fast-food ürünlerini ve hazır gıdaları da bıraktığınız için sağlıklı yaşama bir adım daha atmış olunuyor.

Kimler, Glutensiz Diyet Yapıyor?

glutensiz-diyet-yapanlar

Genel itibariyle glutensiz diyet yapanlar, sağlık problemi veya kilo problemi yaşayan kişiler olarak ikiye ayrılıyor aslında. Uygulanışı zor gibi görünse de birçok kişinin tercih ettiği bir diyet. Ünlüler arasında da oldukça popüler olan bir diyet, gluten diyeti. Çölyak hastalığı, buğdaya karşı intolenrans veya gluten alerjisineden dolayı Hollywood’ta Rachel Weisz, Emmy Rossum, Zooey Deschanel, Jessica Simpson, Ryan Phillipe, Scarlett Johansson, Jessica Alba gibi isimlerin uygulamak zorunda olduğu bir diyet türü. Bazı ünlüler de sadece kilo kaybı için tercih ediyor bu diyeti. Kilo kaybı için gluten diyetini uygulayan ünlüler ise Victoria Beckham, Gwenyth Paltrow, Miranda Kerr,Lady Gaga, Selma Blair, Miley Cyrus,

Glutensiz ve Şekersiz ürünler için size www.gurmecenter.com adresini tavsiye edebiliriz.

ABRAHAMSON METODU TEK SEANSTA ŞEKER VE GLUTEN BAĞIMLILIĞINI SONLANDIRIR. SOFRANIZA GELEN ŞEKERLİ VE GLUTENLİ GIDALARI CANINIZ ÇEKMEZ.  AYRICA 1 YIL BOYUNCA KONTROL ALTINA ALINARAK SAĞLIKLI BESLENME ALIŞKANLIĞI KAZANMANIZ SAĞLANIR. 

RANDEVU:

TEL: 0212 7061710/ 05061135655

 

 

Call Now Button
× WhatsApp İletişim