Doğumdan Sonra Nasıl Kolay Kilo Verilir

hamile

Abrahamson Metoduyla Doğumdan sonra nasıl kolay kilo verilir ?

 

Şekerli ve Basit karbonhidratlı gıdalar, kısır döngü yaratarak aç olmasanız da sürekli yeme arzusu uyandırır. Abrahamson metodu yemeden duramadığınız şeker ve basit karbonhidrat yeme arzunuzu sonlandırır, Hamilelik sonrasında önemli olan sağlıklı beslenme alışkanlığı kazanmaktır. Abrahamson metodu beslenme alışkanlığınızı kalıcı olması için 1 yıl boyunca sizi kontrol altına alarak uzman danışman desteği verir. Doğum sonrası anne beslenmesi sağlıklı ve dengeli beslenme alışkanlığı üzeri kurulmuştur. Hamilelik sonrası beslenme hem anne hem de bebek için önemlidir.

Hamilelikten sonra kilo verenler için en önemli konu zorlanmadan kalıcı beslenme alışkanlığı sağlamaktır.

Bilgi

Vücudunuz hala iyileşiyor.

Doğumdan sonra nasıl kolay kilo verilir ?

Birçok kadın hamilelik döneminde aşırı kilolar alır. Doğum sonrasında egzersiz yapmak için daha az zamanınız olur ve uykunuzu iyi alamazsınız. Vücudunuz hala hamilelik ve doğum sonrası iyileşme dönemini yaşamaktadır. Hamilelikten sonra nasıl kilo verilir, Bu süreç beslenme bozukluğuna ayrıca neden olabilir, aç olmasanız da şekerli ve karbonhidratlı gıdaları yemek istiyor olabilirsiniz.

Birçok anne doğum sonrasında kendilerine odaklanamaz, ya da kendine ayıracak zamanı olmadığını düşünür. Doğal olarak Bebeğin bakımını öncelik olarak alır. Bu duygular sağlıklı bir rutine girmeyi ve doğum sonrası kiloları kaybetmeyi zorlaştırır. Hamilelikten sonra kilo vermek zor değildir.

Hormon dalgalanması nedeniyle vücudunuzun bir bütün olarak yeniden kalibre edilmesi zaman alır. Emzirme süresi bu süreyi uzatabilir.

Ancak bütün bunlar sizin kilo vermenize yada sağlıklı beslenmenize engel değildir. Sağlıklı beslenme süreci, kendinize ve bebeğinize daha sağlıklı bakmanızı sağlar.

Doğum Sonrası

Yorgun olabilirsiniz

Yorgun ve Stresli Olabilirsiniz

Doğumdan sonra nasıl kolay kilo verilir ?

Aileye yeni katılan bebeğinizin yeni talepleri aile dinamiği değiştirir. Doğal olarak yaşam şekli yeni bebeğinize göre ayarlanır. Uyku süreniz, beslenme zamanınız, egzersiz yapma süreniz vs. Ekstra görevler fiziksel ve duygusal bir stres uygulayarak sağlıklı yemekler seçmek yerine kolay ama zararlı gıdaları daha cazip hale getirebilir.

Nitekim şeker ve karbonhidrat bazlı beslenme, anlık olarak sizi mutlu ediyormuş gibi hissettirsede, stres ve depresyon düzeyinizi artırır. Sağlıklı beslenme stres seviyenizi düşürür, Abrahamson Metodu stresden uzak kalmanız için özel uygulamalar gerçekleştirerek süreçte yanınızda olur.

Nasıl Kilo Verilir

Doğum sonrası yapılması gerekenler

Doğumdan sonra nasıl kolay kilo verilir ?

Hamilelikten sonra nasıl kilo verilir;  Kiloyla mücadelede, doğum sonrasında oluşan stres ve uykusuzlıkla bir kısır döngü yaratması normaldir.

Araştırmalar, uyku eksikliğinin metabolizmayı olumsuz yönde etkileyen kortizolde bir artışa yol açtığını göztermektedir  ve gece başına beş saat veya daha az uyuyan kadınların aşırı kilo alma olasılığının yüzde 32 daha fazla olduğunu ortaya konmuştur.

Uyku eksikliği enerjinizin zaten düşük olmasına neden olur. Stres kilo almanızı tetikler. Unutmayın kendinize ne kadar iyi bakarsanız, bebeğiniz kendini o kadar rahat hisseder.

“Bu bir yarış değil. Bu yüzden kilonuzun olmasını istediğiniz yere gelmesi için kendinize zaman tanıyın. Sağlıklı beslenmek ve yeterince dinlenmeye başladıkça kilo verme sürecini oluşacaktır. Eğer hala kilo sorunu yaşıyorsanız hormonların ayarlanması gerekip gerekmediğini görmek için doktorunuzla konuşun.

Metabolizmanız mutlaka bebek öncesi ile aynı değildir ve yemek yememek metabolizmanızı yavaşlatır. Bu, hamilelik kilolarınızı kaybetmemeye hatta ekstra kilo alımına yol açabilir.

Daha az yemek yemek, otomatik olarak kilo vereceğiniz anlamına gelmez, asıl olan sağlıklı ve düzenli beslenmektir. Doğumdan sonra nasıl hızlı kilo verilir sorusunun asıl cevabı sağlıklı beslenmek ve egzersiz yapmaktır.

Emzirme Dönemi

Abrahamson Metodu Sağlıklı Beslenedir.

Yeterli yiyecek yemiyorsanız, vücudunuz yağ depolar. Bunun yanında şeker ve karbonhidrat düşkünlüğünüz varsa kısır döngü metabolizmanızı bozacaktır.

Eğer emziriyorsanız, bu herhangi bir diyet denemenin zamanı değildir, çünkü hem sizin hem de bebeğiniz için yeterli besine sahip olduğunuzdan emin olmalısınız. Unutmayınız ki besinleriniz sağlıklı olmalıdır. Öğünlerinizi atlamadan şekerli basit karbonhidratlı gıdalardan uzak durmalısınız.

Bel Bölgesi için Tavsiyeler

1 Yıl uzman danışman desteği.

Doğumdan sonra nasıl kolay kilo verilir ve Doğum Sonrası Bel bölgesini sıkılaştırmak için tavsiyeler:

İşte gevşek cildi sıkılaştırmak için yapabileceğiniz bazı şeyler.

  1. Egzersiz yapın
  2. Sağlıklı yağlar ve proteinler yiyin
  3. Düzenli kuvvet antrenmanını deneyin
  4. Su için

Hamilelikten sonra nasıl kilo verilir ?

Abrahamson Metodu ile doğum sonrası kilolarınızı vermenize destek olur. Şekerli ve basit karbonhidratlı gıdalara olan yeme arzunuzu sonlandırarak sürekli yeme kısır döngünü kırarak sağlıkla beslenme alışkanlığı sağlar. Doğum sonrası beslenme programı sağlıklı ve düzenli beslenme şekline girer.

Call Now Button