Alkol Sonrası Mide Bulantısına Ne İyi Gelir?

Alkol Sonrası Mide Bulantısına Ne İyi Gelir 2

Alkol sonrası mide bulantısı, genellikle alkolün mideyi tahriş etmesi veya sindirim sistemi üzerindeki olumsuz etkileri nedeniyle ortaya çıkar.

Alkol sonrası mide bulantısıyla başa çıkmak için ilk adım olarak bol su içmek önemlidir, çünkü alkol dehidrasyona neden olabilir. Ayrıca soda, ayran, domates suyu ve Türk kahvesi gibi içecekleri tüketmek de alkol sonrası mide bulantısına iyi gelir.

Ardından, hafif ve kolay sindirilebilecek yiyecekler tüketmek mideyi rahatlatabilir, örneğin muz, kraker veya ekmek gibi. Ayrıca, nane çayı veya zencefil çayı gibi bitki çayları, mide bulantısını hafifletebilir. Dinlenmek de vücudu iyileştirmeye yardımcı olabilir. Sürekli bu gibi sorunlar yaşıyorsanız alkolü tamamen bırakmayı denemenizi öneriyoruz.

Abrahamson metodu ile sosyal hayatınızı değiştirmeden alkol bağımlılığından kurtulabilirsiniz. 

Akolü Kolayca Bırak: Ücretsiz WhatsApp Danışma Hattı

Alkol tüketimi fazla olan kişiler alkol tükettikten sonra ya da alkol tüketilen gecenin sabahında mide bulantısı ile karşı karşıya kalabilmektedir. Bu noktada kişilerin alkol sonrası mide bulantısını giderebilmek için belirli şeyleri tüketmeye özen göstermesi gerekir. Aksi takdirde gün boyunca devam edebilecek olan mide bulantısı gününüzün kötü geçmesine neden olabilir.

Alkol sonrası mide bulantısına ne iyi gelir diyen kişiler için hazırladığımız bu yazımızda alkol içtikten sonra tüketmeniz gereken şeyler hakkında sizlere bilgiler vereceğiz. Siz de yazımızı inceleyebilir ve Alkol Sonrası Mide Bulantısına Ne İyi Gelir sorunuza yanıt bularak ertesi günün kötü geçmesini engelleyebilirsiniz.

Soda ve Ayran

Alkol Sonrası Mide Bulantısına Ne İyi Gelir
Soda ve ayran karışımı alkol sonrası mide bulantısına iyi gelir

Alkol sonrası mide bulantısına en iyi gelen şeylerden birisi soda ve ayran karışımıdır. Soda ve ayran karışımı mide bulantısını azaltabileceği gibi alkolün etkileri arasında yer alan baş ağrısı, sersemlik ve baş dönmesi gibi problemlerin de ortadan kalkmasında etkili olmaktadır. Bunların yanı sıra iyon dengenizi düzenleyecek bir karışım olan soda ve ayran kendinizi hızlı bir şekilde toplamanızı sağlayacak ve iyi hissetmenize yardımcı olacaktır.

Limon ve Türk Kahvesi

Alkol sonrası mide bulantısına ne iyi gelir diyen kişilerin bilmesi gereken bir diğer karışım da limon ve Türk kahvesi karışımıdır. Genellikle bu karışım bir kaşık Türk kahvesinin üzerine limon sıkılması ile ortaya çıkmaktadır. İçildikten 5 – 15 dakika sonra limon ve Türk kahvesi karışımı mide bulantınızın geçmesinde sizlere yardımcı olacaktır.

Su Tüketimi

Alkol tüketmek vücuttaki su miktarının azalmasına ve su kaybının yaşanmasına neden olmaktadır. Bu yüzden kişiler alkol sonrası mide bulantısı da çekebilmektedir. Alkol sonrası mide bulantısına en iyi gelen şeylerden birisi de sudur.

Su tüketimini ertesi gün artırmak sabah kalktığınızda karşı karşıya kalacağınız baş ağrısı, halsizlik ve mide bulantısı gibi problemlerin geçmesini sağlayacaktır. Özellikle alkol içtiğiniz gece yatmadan önce su tüketmeniz ve içeceğiniz suya birkaç damla limon sıkmanız ertesi gün daha kolay toparlamanıza yardımcı olacaktır.

Domates Suyu

Alkol Sonrası Mide Bulantısı
Alkol Sonrası Mide Bulantısı

Domates ve domates suyu insanların kan şekerini dengelemektedir. Domates suyu alkol yüzünden kaybettiğiniz sıvıyı da geri kazanmanıza yardımcı olan bir üründür. Alkol içtiğiniz zaman mide bulantısı yaşıyorsanız sizler de sabah uyandığınızda bir bardak domates suyu içebilir ve alkolün etkilerinden daha kolay kurtulabilirsiniz.

Muz

alkol bulantısı

Alkol, insanların vücudunda yer alan potasyumun atılmasına neden olabilmektedir. Bu nedenle de alkol içilen gecenin ertesinde bireylerde potasyum eksikliği görülebilmektedir. Potasyum eksikliği ise ertesi gün halsiz hissetmenize baş ağrısı çekmenize ve mide bulantısı yaşamanıza neden olmaktadır. Bu yüzden alkol sonrası mide bulantısını geçirmek için ertesi gün potasyum kaynağı meyvelerden birisi olan muz yiyebilirsiniz.

Peynir Ekmek

Alkol sonrası mide bulantısına ne iyi gelir sorusuna yanıt arayan kişilerin bilmesi gereken bir diğer ürün de peynir ekmektir. Alkol sonrası peynir ekmek yemek mide bulantınızın geçmesini sağlayacaktır.

Yumurta

Alkol, insanların vücuduna oldukça fazla tahribat veren bir üründür. Bu tahribatı azaltmak ve mide bulantısını geçirmek için tüketmeniz gereken ürünlerden birisi de yumurtadır. Alkol içtikten sonra haşlanmış yumurta ya da sahanda yumurta tüketen kişiler yumurtanın içerdiği aminoasitler sayesinde kendilerini daha kolay bir şekilde toplayacaktır. Bu da alkol sonrası mide bulantısının geçmesinde sizlere yardımcı olacaktır.

Alkolü Bırakın

Alkol bağımlılığınız varsa sizler de alanında uzman ekibimizden yardım alarak tek seansta alkol bağımlılığından kurtulabilirsiniz. Alkol bağımlılığı tedavisi almak için iletişim kanallarımız üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Akolü Kolayca Bırak: Ücretsiz WhatsApp Danışma Hattı

Uzmanlar ile görüşmek istiyorsanız sizler de Be Positive ile iletişime geçebilir ve uzmanlarımızdan bilgi alarak seans sürecinizi hızlandırabilirsiniz. Be Positive hakkında daha fazla bilgi almak için bizleri Instagram ve Facebook‘tan takip edebilirsiniz.

Call Now Button