Şekersiz Beslenmenin Faydaları Nelerdir? Öne Çıkan 8 Fayda

Şekersiz Beslenme

Günümüzde sağlıklı bir şekilde kilo vermek ve sağlıklı bir hayat geçirmek isteyen kişilerin ilk olarak yaptığı şeylerin başında beslenme şekillerini değiştirmek yer alıyor. Çünkü bir gün içerisinde tüketilen ürünler içerisinde yer alan şeker, tuz ve yağlar kişilerin sağlıksız beslenmesine neden olabiliyor. Bu durum da insanların yaşam standartlarının düşmesini beraberinde getiriyor. Özellikle sağlıklı beslenmek  isteyen kişiler ilk olarak şekersiz beslenmeye çalışıyor.

Şekersiz beslenme için ise kişiler hemen tükettikleri şekeri hayatlarından çıkarmıyor. Genellikle bireyler gün içerisinde vücutlarının ihtiyaç duyduğu şeker miktarını meyve ve sebzelerden karşılamaya çalışıyor. Böylece hem şekerin zararlarından kurtuluyor hem de şeker tüketmemeye ayak uydurarak birçok faydadan yararlanıyor. Peki şekersiz beslenme insanlara ne tür faydalar sağlıyor, gelin hep beraber bakalım.

Kilo Kontrolüne Yardımcı Olur

Düzensiz ve fast food ürünler ile beslenen kişilerin tükettiği gıdalar içerisindeki şeker oranı oldukça yüksektir. Bu da kişilerin aşırı şeker tüketmesine neden olmaktadır. Katkılı yiyecekler içerisinde yer alan şeker miktarı da birçok kişinin kilo almasını tetikleyen bir durumdur. Bu nedenle aslına bakıldığında fast food gıdalar tüketmek ya da şeker oranı fazla olan yiyecekler yemek hızlı bir şekilde kilo alınmasına neden olmaktadır. Sağlıklı beslenme alışkanlığı kazanmanız için özel olarak hazırlanan şekersiz, glutensiz Gurme Center Doğal Granola kilo kontrolünüze destek olmaktadır.

Şekersiz beslenme biçimine geçen kişiler ise vücutlarının ihtiyacı olan şeker oranını yalnızca meyve ve sebze gibi tükettikleri ürünler üzerinden karşılamaktadır. Bu da kilo kontrolüne yardımcı olmakta ve hızlı kilo vermenizi sağlamaktadır.

Ödemden Kurtulmanızı Sağlar

Şekersiz Beslenme1 scaled

Şekerli ürünler tüketen kişilerin vücudundaki ödem miktarı oldukça fazladır. Bu da kişilerin kan dolaşımını yavaşlatır ve kilo almalarına neden olur. Şekersiz beslenme ise bireylerin vücudunda bulunan ödemin yavaş yavaş gitmesini sağlar ve ödem atmanızı kolaylaştırır.

Uykunuzu Düzene Sokar

Şeker hastalığı olan ya da gün içerisinde şeker oranı yüksek ürünler tüketen kişilerin sürekli süren bir uyku hali bulunmaktadır. Çünkü kanınızdaki şeker oranı artığı takdirde uykunuzun gelmesi bilimsel bir gerçektir. Bu nedenle şekeri hayatından çıkaran ve şekersiz beslenmeye geçen kişilerin uyku düzeni yerine gelmekte ve gün içerisinde karşı karşıya kaldıkları uykusuzluk hali sona ermektedir.

Kronik Hastalık Riskini Azaltır

Şeker aslına bakıldığında kişilerin vazgeçemediği besinlerden birisi olsa da insan vücuduna oldukça zararlıdır. Özellikle kronik rahatsızlıklar göz önünde bulundurulduğunda şekerin belirli kronik hastalıklara neden olduğunu söylemek mümkündür.

 • Obezite
 • Diş Çürümesi
 • Kanser
 • Ülser
 • Diyabet
 • Felç
 • Atım
 • Böbrek Taşı
 • Tansiyon
 • Kalp Hastalıkları

Şeker tüketmenin neden olabileceği kronik rahatsızlıklar arasında yer almaktadır. Şekersiz beslenmek de kişilerin bu kronik rahatsızlıklara karşı olan riskini azaltmaktadır.

Hormon Dengesini Düzenler

Şekersiz beslenmeye başlayan kişilerin hormanal dengelerinde de değişimler başlamaktadır. Hormonlar, bir insan vücudunun düzenli bir şekilde çalışmasına yardımcı olmaktadır. Beslenme şekline ve tüketilen ürünlere göre de hormon dengesinde bozulmalar olabilmektedir. Özellikle şekeri fazla tüketmek hormonlarımızın olumsuz etkilenmesine neden olmaktadır.

Bu durum ilerleyen dönemlerde hormon dengesinin bozulmasına, organların işlevselliğini yitirmesine ve belirli kronik rahatsızlıkların ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Şekersiz beslenme ise kişilerin bu tür problemlerden kurtulmasına ve sağlıklı bir yaşam geçirmelerine yardımcı olmaktadır. Sizler de ilerleyen yaşlarda hormanal bozukluklar yüzünden sağlığınızın olumsuz etkilenmesini önlemek istiyorsanız şeker tüketmemeye başlayabilirsiniz.

Psikolojik Olarak İyi Hissetmenize Yardımcı Olur

Şekersiz Beslenmek scaled

Bireylerin psikolojileri her ne kadar çevresel etkenlere göre değişkenlik gösterse de aslına bakıldığında vücutta salgılanan hormonlar ve hormonal değişiklikler de insan psikolojisini de olumsuz bir şekilde etkilemektedir.

 • Kilo problemleri
 • Yorgunluk
 • Hastalık

Gibi problemler kişilerin ruhsal hastalıklarla da savaşmasına neden olmaktadır. Özellikle şeker tüketmek bu tür problemlere daha kolay neden olabildiği için şekersiz beslenen kişiler kilo problemleri, kronik rahatsızlık, yorgunluk ve stres ile daha kolay mücadele edebilmektedir. Bunlar da şekersiz beslenmenin psikolojik olarak iyi hissetmenizi sağlamasında yardımcı olmaktadır.

Cildinizin Güzel Görünmesine Yardımcı Olur

Çok fazla şeker tüketimi vücudunuzda bulunan sağlıklı hücrelerin ölmesine ve zararlı hücrelerin hayatta kalmasına neden olur. Bu da cildinizin daha kolay bir şekilde yaşlanmasını sağlar. Şeker tüketmemek ise bunların tam aksine cildinizin yapısını korur ve cildinizin daha parlak ve sağlıklı görünmesini sağlar.

Bağışıklık Sistemini Korur

Sağlıklı beslenmek isteyen kişilerin tüketmediği maddeler arasında yer alan şeker bağışıklık sisteminin olumsuz etkilenmesine ve neden olur. Şeker tüketmemek bağışıklık sisteminin zararlı maddeler ile karşılaşmamasını sağlar ve bağışıklık sisteminin güçlenmesine yardımcı olur.

Tek Seansta Şekersiz Beslenmeye Başlayın

Vücudunuzu olumsuz etkileyen ve belirli problemlere neden olan şekerden kurtulmak ve şekersiz beslenmeye başlamak istiyorsanız 38 yıldır uygulanan Abrahamson Metodu ile şeker alışkanlığınızdan kurtulabilirsiniz.

Şekersiz Beslenme: 0 212 706 17 10

Uzmanlar ile görüşmek istiyorsanız sizler de Be Positive ile iletişime geçebilir ve uzmanlarımızdan bilgi alarak seans sürecinizi hızlandırabilirsiniz. Be Positive hakkında daha fazla bilgi almak için bizleri Instagram ve Facebook‘tan takip edebilirsiniz.

Call Now Button