Hızlı Kilo Vermek Sağlıklı mı? Nasıl Hızlı Kilo Verilir?

Nasil hizli kilo verilir
Nasıl hızlı kilo verilir sorusuna yanıt arayan birçok kişi özellikle internette yer alan ve kimler tarafından oluşturulduğu bilinmeyen diyetleri uyguluyor ve yanlış uygulanan bu diyetler sonrasında kişiler sağlık problemleri ile karşı karşıya kalıyor. Bu nedenle herkesin kontrolsüz kilo kaybının önüne geçmek için sağlıklı kilo vermeye yönelmesi gerekiyor. Kilo vermek günümüzde herkesin en çok istediği şeyler arasında yer alıyor. Çünkü fazla kilolar hem kişilerin sağlık problemleri yaşamasına neden oluyor hem de psikolojilerini olumsuz bir şekilde etkiliyor. Bu nedenle birçok kişinin ilk hedefleri arasında yaza fit girmek, kilo vermek ve fazla yağlardan kurtulmak gibi hedefler yer alıyor. Bu noktada da sabırsız kişiler genellikle hızlı kilo vermek istiyor.

Hızlı Kilo Vermek Sağlıklı Mı? Kontrolsüz Kilo Vermenin Yol Açacağı Hastalıklar

Nasıl hızlı kilo verilir sorusu kişilerin en çok yanıt aradığı sorulardan birisidir. Aslına bakıldığında bu soru ve düşünce oldukça yanlıştır. Çünkü bu noktada bireylerin sorması gereken soru nasıl hızlı kilo verilir sorusu yerine hızlı kilo vermek sağlıklı mı sorusudur? Peki hızlı kilo vermek sağlıklı mıdır gelin hep beraber göz atalım. Hızlı kilo vermek aslına bakıldığında kişilerin istediği vücuda kavuşmasını sağlarken belirli birçok problemi de beraberinde getiriyor. Hızlı kilo veren kişiler;
 • Şeker Hastalığı
 • Tiroit Tembelliği
 • Mineral ve Vitamin Kaybı
 • Kalp Rahatsızlıkları
 • Karaciğer ve Böbrek Yetmezliği
 • Halsizlik
Gibi birçok problem ile karşı karşıya kalıyor. Bu da kişilerin hızlı kilo verirken hastaklıklarla da savaşmasına yol açıyor ve bilinçsiz bir şekilde kilo verildiği takdirde bireylerin bağışık sistemi zayıfladığı için bu rahatsızlıklarla da başa çıkmak oldukça zorlaşıyor. Bu yüzden kilo vermek ve fit bir görünüme kavuşmak isteyen herkesin hızlı kilo vermek yerine sağlıklı kilo vermeye yönelmesi gerekiyor.

Ayda Kaç Kilo Verilmelidir?

Kilo vermek ve fit bir görünüme kavuşmak isteyen kişilerin uzmanlara göre ayda maksimum 4 kilo vermesi gerekmektedir. Aksi halde hızlı kilo vermenin yol açtığı hastalıklar bu kişilerde görülmeye başlayacaktır. Bu da kişilerin fit bir görünüme kavuşmuş olsalar da birçok rahatsızlık ile baş etmesine yol açacaktır.

Nasıl Hızlı Kilo Verilir?

Sağlıklı bir şekilde kilo vermek ve fit bir görünüme kavuşmak için kişilerin günlük yaşamlarını ve beslenme alışkanlıklarını kontrol altına alması gerekiyor ve bu noktada bireylerin nasıl hızlı kilo verilir sorusuna yanıt aramaktansa nasıl kilo verilir sorusuna yanıt araması gerekiyor.
 • Kahve Tüketimi
 • Lifli Besinler
 • Ara Öğünler
 • Abur Cubur Tüketimini Durdurmak
 • Egzersiz Yapmak
Kilo vermek isteyen kişilerin günlük hayatlarında dikkat etmesi gereken önemli noktalar olarak biliniyor. İlginizi Çekebilir: Sağlıklı Beslenmek için Neler Yapmalıyız? 10 Adımda Sağlıklı Beslenme

Kahve Tüketmeye Önem Verin

Nasil hizli kilo verilir1 scaled Kilo vermek isteyen kişilerin ilk olarak beslenme alışkanlıkları içerisine kahveyi de dahil etmesi gerekmektedir. Çünkü kahve tüketimi kişilerin metabolizmasını hızlandırmakta, sağlıklı ve hızlı kilo vermelerinde iyi bir rol oyanamaktadır. Fakat kişilerin gün içerisinde kahve tüketirken aşırıya kaçmaması oldukça önemlidir.

Lifli Besinler Tüketin

Nasıl hızlı kilo verilir sorusuna yanıt arayan kişilerin kilo verme sürecinde tüketmesi gereken besin türlerinden birisi de lifli besinlerdir. Çünkü mercimek, bakla, fasulye vb. yüksek lif içeren besin öğeleri hem tokluk hissinizin oluşmasını sağlayacak hem de kilo vermenizi hızlandıracaktır. Sizler de lifli besinleri diyetinize ekleyerek hem sağlıklı bir kilo verme sürecine girebilir hem de yaşam standartlarınızı arttırabilirsiniz.

Öğün Atlamayın

Gün içerisinde öğün atlamak bir sonraki öğüne kadar daha çok acıkmanızı ve kalori alımınızı arttırıyor. Bu yüzden hızlı kilo verme dendiği zaman her uzman ara öğünlere önem verilmesi gerektiğini söylüyor. Ara öğünlerinize dikkat ederek sizler de metabolizmanızın sürekli olarak çalışmasını sağlayabilir ve böylece açlık hissinin oluşmasını engelleyebilirsiniz. İlginizi Çekebilir: Günde kaç öğün yemek yenmeli

Abur Cubur Tüketmeyin

Açlık krizi yaşandığında genellikle kişiler enerji ihtiyaçlarını karşılamak için ilk olarak abur cuburlara yöneliyor. Abur cuburlar hem yüksek kalori içeren hem de yağ bakımınca yüksek yağ içeren ürünler olarak biliniyor. Bu da hızlı kilo vermek isteyen kişilerin abur cubur tükettiği takdirde kontrolü elinden kaçırmasına neden oluyor. İlginizi Çekebilir: Sağlıklı Zayıflama Yöntemleri

Egzersiz Yapın

Nasil hizli kilo verilir2 scaled Nasıl hızlı kilo verilir diyorsanız burada hayatınıza egzersizleri de dahil etmeniz gerektiğini unutmayın. Kardiyovasküler çalışmalar kişilerin iyi bir şekilde yağ yakmasına yardımcı oluyor. Genellikle sporu hayatının bir parçası haline getiren kişiler daha kolay bir şekilde kilo veriyor. Bu nedenle sağlıklı bir yaşam sürmek için sağlıklı beslenmeye önem verirken kişilerin egzersizi de hayatlarına dahil etmesi gerekiyor.

Kilo Vermek İçin Bizimle İletişime Geçin

Sağlıklı kilo vermek istiyorsanız sizler de Be Positive ile iletişime geçebilir ve uzmanlarımızdan bilgi alarak kilo verme sürecinizi hızlandırabilirsiniz. Be Positive hakkında daha fazla bilgi almak için bizleri Instagram ve Facebook‘tan takibe alabilirsiniz.
Call Now Button