Çikolata Bağımlılığına Son

Akşam Cumartesi 20171104

Çikolata bağımlılığı  – Çikolata yemeden duramama, 

Çikolata bağımlılık yaparmı ?

Çikolatanın içinde bulunan yapay şeker bağımlılığa neden olmaktadır.

Temelinde yatan bağımlılık maddesi, Çikolatanın içindeki basit şekerdir. Çikolata yemeden duramama bir bağımlılık türüdür. Basit şeker bir bağımlılık maddesidir.

Şeker tüketimi vücutta kısa süreli yüksek ve enerji kıvılcımı yaratabilir.

Araştırmalar, şekerin kokain kadar bağımlılık yaptığını göstermektedir. Çikolata yemeden duramama 

İnsanlar çoğu zaman dopamin salınımlı şekerin tadını çıkarır. Bununla birlikte, şekerin bağımlılık yapısından dolayı, obezite ve diyabet gibi uzun süreli sağlık etkileri, şekerin aşırı hoşgörü riski taşımaktadır. Diğer zorlamalara veya davranışsal bağımlılıklara benzer şekilde, şeker bağımlılığı, düşük ruh hali, endişe ve strese sahip kişiler için özel bir risktir.

Çikolata Bağımlılığı varsa, çikolata yemeden duramıyorsanız, Abrahamson metodu ile buna tek seansta veda edebilirsiniz.

ÇİKOLATA BAĞIMLILIĞI VE ORTAYA ÇIKABİLECEK BAZI BELİRTİLER. ÇİKOLATA BAĞIMLILIĞI BELİRTİLERİ NELERDİR.

  • Sürekli çikolata yeme arzusu
  • Uyuşukluk veya yorgunluk hissi
  • Telaş Evham
  • Baş ağrısı
  • Kas ağrısı

Akşam Gazetesi’nde bu konuda çıkan haberimiz.

Asıl sorun çikolatanın içinde kullanılan basit şekerdir. Basit şeker, yani Genetiği değiştirilerel üretilmiş (GDO) bu şeker tadındaki gıdalar sağlığımızı zozmakta ve bir çok hastalığa karşı metabolizmamızı savunmasız bırakmaktadır.

Çikolata yemeden duramama bir bağımlılıktır. Şeker bir bağımlılık maddesidir, madde bağımlılığı ile aynı zararları vücudumuza göstermektedir. Sürekli yeme arzusu uyandırarak engellenemeyen bir kısır döngünün içine sokar. Kakaonun faydalarını yok eder ve kendi zararlarının vücudumuzu ele geçirmesine neden olur.

Tekrar etmek gerekirse sorun çikolatayı oluşturan kakao maddesi değil, içine konan basit doğal olamayan şekerdir.

Eğer doğal şekerden elde edilmiş örneğin stevya lı çikolata bulursanız kaçırmayın. zararlı olan çikolatanın hammaddesi olan kakao değil, sonrada ilave edilen zararlı şekerdir.

Çikolatanın içindeki şeker az yada çok aynı zararı verir.

Şeker bağımlılığı Gluten bağımlılığı ile birlikte hareket eder, çünkü bir çok glutenli ürünlerin içindede bu zararlı şeker maddesi bulunmaktadır.

Abrahamson metoduyla yemeden duramadığınız şekerli & glutenli gıdalara arzunuz tek seansta sonlanır.

Çikolata yemeden duramama sizi bir bağımlılıkır, ilk yedinizde mutlu olduğunuzu sanırsınız ancak bu bir kandırmacadır, sonrasında mutluluğunuz üzüntüye döner.

Çikolata Bağınlılığı Nasıl Geçer

Abrahamson Metodu ile  şeker bağımlılığından bağımlılığından kurtulabilirsiniz. Uygulama sonunda Rafine şeker yerine doğal şeker tüketirsiniz.

Call Now Button