KOAH ATAK TEDAVİSİ

koah atak tedavisi

KOAH atak tedavisi için geç kalmadan önlemler almalısınız.

KOAH atak tedavisi ve Kronik obstrüktif akciğer hastalığınız (KOAH) varsa, günlük aktiviteler zorlaşabilir. Nefes almakta zorluklar, en basit görevleri imkansız hale getirebilir. Polen, toz ve parfümlere maruz kalma gibi belirtilerinizi şiddetlendiren bazı şeyler bulabilirsiniz. KOAH evrelerine karşı bilgili olmalısınız.

KOAH için bir tedavi yoktur, ancak doğru tedaviye girmek hastalığı yönetmenize ve yaşam kalitenizi artırmanıza yardımcı olabilir. Vücudunuzu güçlü ve solunum sisteminizi zarar görmekten korumak için sağlıklı bir yaşam tarzı izlemek de önemlidir.

İşte KOAH atak tedavisi ve KOAH ile iyi yaşamak için birkaç sağlıklı yaşam tarzı ipucuna bir göz atın.

KOAH HSTALIĞI SİAGARA

KOAH atak tedavisi için, KOAH ile yaşıyor ve  sigara içiyorsanız, bırakma sağlığınız için yapabileceğiniz en iyi şeylerden biridir. KOAH atak tedavisi başarılı olması için ilk koşul sigarayı bırakmaktır.KOAH’lı birçok insanın sigara içme öyküsü vardır. Bırakmak hastalığı iyileştirmez, ancak hastalığın ilerlemesini yavaşlatmaya ve nefes almanızı kolaylaştırmaya yardımcı olabilir. Abrahamson metodu ile sigarayı bırakabilir ve bu süreçte sürekli yanınızda bir destekçi bulabilirsiniz.

KOAH HASTALIĞI İÇİN EGZERSİZ

KOAH atak tedavisi için, Kısa yürüyüşler, hafif germe egzersizleri ve nefesinizi tahriş etmeyen diğer aktivitelerle başlayın. Öneriler için doktorunuza danışın.Ayrıca, semptomlarınız ortaya çıkması durumunda koah egzersizleri önemlidir. 

 KOAH HASTALIĞINDA BESLENME

Fazla kilolu olmak nefes almayı zorlaştırabilir. Sağlıklı, dengeli bir diyet yemek, kilo kaybını uyararak KOAH semptomlarını artırabilir. Ağır öğünlerden ziyade gün boyunca daha küçük öğünler yiyin. KOAH ve beslenme çok önemllidir. KOAH atak tedavisi için  kendinizi gazlı veya şişkin hissettiren yiyeceklerden kaçının. Abrahamson metodu ile yemeden duramadığınız bağımlılık yaratan zararlı şeker ve basit karbonhidratlardan kurtulup zorlanmadan kilo verirsiniz. 

KOAH HASTALARI DÜZENLİ SU İÇMELİDİR.

Mukusun ince tutulması ve birikmesini önlemede yeterli su içmek önemlidir. 

SİGARABIRAK 1

KOAH HASTALARI NASIL YAŞAMALI

KOAH atak tedavisinde, evinizde sigara içmenin yasaklanması önemlidir. Ayrıca güçlü kokuları olan parfüm, temizlik ürünleri ve kişisel bakım ürünlerinden de uzak durmalısınız. Bunlar öksürüğü veya nefes darlığını tetikleyebilir. Bunun yerine doğal, toksik olmayan ürünleri tercih edin. Halılarınızı düzenli olarak süpürdüğünüzden emin olun ve perdelerinizi ve diğer kumaşlarınızı düzenli olarak buharlayın. Hava temizleyici kullanmak, evinizdeki havadaki kirleticileri ve alerjenleri de  azaltabilir. HEPA filtreli hava temizleyicileri ve elektrikli süpürgeleri seçin.

KOAH hastası muhakkak doktorlarının kontrolünde olmalıdır. Lütfen Doktorunuza danışın.

KOAH NEFES EGZERSİZLERİ

KOAH atak tedavisi için KOAH nefes darlığı tedavisi için Parlama sırasında nefesinizi kontrol etme teknikleri hakkında doktorunuza danışın. 

KOAH ATAK TEDAVİSİ” te bir düşünce

  1. Gokhan Tuz diyor ki:

    Abrahamson Metoduyla 2 yıl önce sigarayı bıraktım. Bir arkadaşımın tavsiyesi ile gitmiştim ve günde 2 paket sigara içiyordum. Teşekkür ederim. İyiki varsınız.

Yorumlar kapalıdır.

Call Now Button