Sigara Bağımlılığı

Tek seansta Sigara bağımlılığından kurtulabilirsiniz. 

Tek seansta %90 başarı oranı ile 36 yıldır sizlerleyiz.

be-pozitive-sigara-birakma-merkezi

Sigarayı Bırakmak için Bizi arayarak randevunuzu oluşturabilirsiniz. Terapi günü bize 2 saatinizi ayırmanızı isteyeceğiz. 1 Yıl destek ve hizmet garantimiz altında olursunuz.

Sigara içmek neden bağımlılık yapar?

Sigaralar oldukça bağımlılık yapan nikotin maddesini içermektedir. Sigarayı bırakmak isteyenler bu bağımlılık nedeniyle çok zorlanırlar , çünkü nikotinin etkilerine bağımlısınızdır.

Beyninizdeki kimyasallar

Nikotin beyninizdeki dopamin ve noradrenalin adı verilen 2 kimyasalın dengesini değiştirir.

Nikotin bu kimyasalların seviyelerini değiştirdiğinde ruh haliniz ve konsantrasyon seviyeniz de değişir. Birçok sigara içicisi bunu keyifli buluyor.

Değişiklikler çok hızlı gerçekleşir. Nikotini soluduğunuzda, hemen beyninize koşar, burada anlık zevk hissi üretir ve stres ve kaygıyı azaltır. Ancak etkisi kısa süreli olup, kaygı, endişe ve depresyonun artmasına ve kısır döngü yaratmasına neden olur.

 

Sigara bağımlılığı

Bu nedenle birçok sigara içen nikotin acele etmekten zevk alır ve buna bağımlı hale gelir. Ne kadar çok sigara içerseniz, beyniniz nikotine o kadar alışır. Bu, aynı etkiyi elde etmek için daha fazla sigara içmeniz gerektiği anlamına gelir.

Sigarayı bırakmanın etkileri

Sigarayı bıraktığınızda, nikotin kaybı dopamin ve noradrenalin seviyelerini değiştirir.

Sigarayı bırakmak bu hoş olmayan duygulara anında bir çözüm sağladığı için sigarayı bıraktığınızda nikotini istemek normaldir. Abrahamson Metodu ile sigara içme arzunuz tetikleyen reseptör kapatılarak bu sürecin daha rahat geçmesi sağlanır.

 

ABRAHAMSON METODUYLA SİGARAYI TEK SEANSTA BIRAKABİLİRSİNİZ SİGARA BAĞIMLILIĞI SONUNUZ OLMASIN

Sigara bağımlılığı yada alışkanlıklarımız diye adlandırıyoruz, ancak alışkanlıklar tekrar edilerek bağımlılıklarımızı oluşturuyor. Öncelikle bakış açımızı değiştirmeliyiz bağımlı olduğumuzun farkına vararak değiştirmeye kendimizi hazırlamalıyız.  Eğer sigara bağımlılığını sonlandırmak istiyorsak, bu noktada en önemli soru.

“Bağımlılığımdan kurtulmak istiyor muyum ?” 

Bilim insanları tarafından kanıtlanmış bir gerçek beynin insan yaşamındaki olumlu yada olumsuz etkileri olduğudur.

Nikotin, tütünde bağımlılığa neden olan ilaçtır. Nikotin bağımlılığı veya bağımlılığı, ülkedeki kimyasal bağımlılığın en yaygın şeklidir. Araştırmalar nikotinin eroin, kokain ve alkol kadar bağımlılık yaptığını ileri sürülmektedir.

 

Sigara bağımlılığı arınmak için denemekten korkmayın ve karar verdiğiniz anda deneyin çünkü bekledikçe; beynin devreye girmesiyle zihinde şu sorular belirebiliyor; “Aslında sigara içmeyi seviyorum, zaten sosyal içiciyim, şuan değil ama bayramdan sonra kesin bırakacağım, hayır hayır doğum günü partim var partiden sonra yada şuan zor bir dönemdeyim gelecek ay bırakacağım”. Bireyin sigaradan arınmak istediği  ve anında uygulamaya geçilmesi önemlidir.