Sigaranın Zararları

sigaranin-zararlari

Sigaranın Zararları Nelerdir

Sigaranın Zararları

Sigaranın zararları  ve olumsuz sonuçları hakkında bilgi vermeden önce sigaranın içinde bulunan maddelerin özelliklerini incelemek faydalı olacaktır. Kansere sebep olan veya ilerleten maddeler, zehirli ve aromatik kimyasal maddeler ve uyarıcı maddelerden oluşan bir içeriğe sahip olan sigara, sağlığımız için çok tehlikelidir. Sigaranın zararları hakkında detaylı bilgi sahibi olunca, kişi kendiliğinden sigarayı bırakmayı istemeye yönelmektedir.

Her türlü sorularınız için bizi arayınız  0212 706 17 10

Dilerseniz Benzersiz Abrahamson Metodu ile Sigara Bırakmak için Formumuzu Doldurup Bilgi Alabilirsiniz.

Bağımlılık

Sigaranın zararları konusunda en başta söyleyebileceğimiz Nikotin’ dir. Sigaranın içindeki Nikotin maddesi bağımlılık yaratır ve insanda sigara içme isteği sürekli duruma dönüşür.  Beyin nikotin maddesine alıştıkça, içilmek istenen miktar da artış gösterir. Sigarayı bırakmak, vücut nikotine bağımlı duruma geldiğinden dolayı kişiyi fiziksel olarak zorlamaktadır.

Kanser

Sigara içmek, akciğer kanseri, göğüs kanseri, rahim kanseri, gırtlak kanseri, ağız kanseri gibi ciddi ve ölümcül hastalıklara sebep olur. Araştırmalar sigara içen insanların, sigara içmeyen insanlara oranla kansere yakalanma riskinin çok daha büyük olduğunu göstermiştir. Sigarayı bırakmak, sağlıklı yaşam ve kansere yakalanma riskini azaltmak için çok büyük bir adımdır.

Kalp krizi ve kalp hastalıkları

Sigaranın zararları konusunda en bilindik ve yakın çevremizde gördüğümüz kalp krizi riskidir. Bu anlamda sigarayı bırakmanın sağlığa etkilerinden biri de sigara dolaşım sisteminin de olumsuz olarak etkilenmesine sebep olmasıdır. Kalp krizine yakalanma riskini arttırır.

Şeker hastalığı 

Sigara insülin hormonunun salgılanmasını olumsuz yönde etkiler. İnsülin hormonu azalan vücut, şeker hastalığına yakalanır. Sigarayı bırakma şeker hastalığına yakalanma riskini azaltmaktadır.

Kısırlık

Sigara içmek üreme sistemine zarar verir.

Erken Yaşlanma

Sigara cildin yapısını bozarak kırışıklıkların daha erken oluşmasına sebep olur. Aynı genetik yapısına sahip tek yumurta ikizlerinden uzun yıllar sigara içenin, içmeyene oranla çok daha yaşlı göründüğü gözlenmiştir. Sigarayı bırakmak, cildin daha güzel ve canlı görünmesini sağlar.

Ağız ve Diş Sağılığının Bozulması

Sigara zehirli maddeleriyle dişlerin sararmasına ve kararmasına neden olur. Bu durum ileri yıllarda diş kayıplarıyla sonuçlanabilir. Sigaranın zararları, sigara içen kişinin dişlerine, dolayısıyla gülümsemesine yansır.

Cilt Yıpranması

Sigara içerisinde bulunan kimyasalların etkisi ile detoksifikasyonu engellemekte ve cilt solunumuna engel olmakta. Cilt hücrelerinin yenilenmesini engeller ve kısa sürede yaşlanmaya neden olur. Özellikle günde 1 paket sigara içimi cilt yaşlanmasındaki yaşlılığı 2 katına çıkartmaktadır.

sigaranin-zararlari-1

Sigarayı İlaçsız tamamen doğal yöntemlerle bırakıyorsunuz.

1 YIL HİZMET GARANTİSİ
be-pozitive-sigara-birakma-merkezi

Dünyada 13 Ülkede Hizmet vermekteyiz.

tek-seansta-basari

Tek Seansta %90 Başarı

Sigara da 7000 Üzerinde Kimyasal Madde

Sigaranın Zararları

Sigarayı nasıl ve ne kadar içtiğiniz önemli değil, sigara sağlığınız için zararlıdır. Hiçbir tütün ürününde aseton ve katrandan nikotin ve karbon monoksite kadar 7000 üzerinde kimyasal bulunmaktadır. İçinde hiç bir güvenli madde yoktur. Bu kimyasalların en az 69 tanesi drek kanser olmanıza neden olur. Soluduğunuz maddeler sadece ciğerlerinizi etkilemez. Tüm vücudunu etkileyebilirler.

Sigara içmek vücutta devam eden çeşitli komplikasyonlara ve ayrıca vücut sistemlerinizde uzun süreli etkilere neden olur. Sigara içmek birkaç yıl boyunca çeşitli problemler riskinizi artırabilirken, bazı bedensel etkiler hemen ortaya çıkar. Sigaranın belirtileri ve genel vücut üzerindeki etkileri hakkında daha fazla bilgi edinin.

Abrahamson Metoduyla Sigaranın Zararlarından Kurtulun

Sigarayı bırakmak isteyen ve bu konuda kararlı herkes Abrahamson methodu ile nikotin bağımlılığından kurtulabilir. Abrahamson Methodu 30 yılı aşkın bir süredir başarısı %90’in üzerinde olduğu kanıtlanmış bir sigara bırakma metodudur.

Bu metod tamamiyle doğaldır ve kişinin nikotine olan isteğini minimize etmektedir. Dünya çapında pek çok sigara bağımlısı, Abrahamson methodu sayesinde sigara içme alışkanlığından arınma konusunda başarıya ulaşmışlardır.

Abrahamson Metodu, pek çok ülkeden sonra şimdi de Türkiye’de sigarayı bırakmak konusunda hizmet vermektedir.