şeker bağımlılık yaratır

Şeker Bağımlılık Yaratır. Sürekli Yeme Duygusunu Tetikler

Aş olmasanızda, vücudunuzun ihtiyacı olmasada, canınız Şekerli ürünler çeker. Bu Çünkü Kullanılan şekerler doğal değildir. GDO ludur ve dağımlılığa neden olmaktadır.

1 4icon

Şekerden Kurtulmanın Yolları

Sağlıksız beslenme bir çok hastalığa neden olmaktadır. Sağlıklı beslenerek hastalıklara karşı kendinizi koruyabilirsiniz. Doğal olmayan şekerin tüketimi bir çok hastalığa neden olmaktadır.

Şekerden Kurtulmanın Yolları

Günümüzde beyaz toz haline getirilmiş şekerin tüketimi tüm Dünya tarafından yaygınlaşmıştır. Son yıllarda artan kalp krizleri, obezite ve diğer beslenme odaklı sağlık sorunlarının temel kaynağı budur. Sağlıklı yaşam için yapay şeker tüketilmemesi gerekmektedir. Şekere karşı toplumsal bilincin artması, şimdiki ve gelecek nesillerin sağlıklı olabilmesi için atılacak büyük bir adımdır. Şekerin tüketiminin vücuda zararları bu şekilde özetlenebilir.

Şeker Bağımlılığı’na neler sebep olur

Herkes şeker içeren bir besin tüketince mutlu olduğu hissine kapılır. Örneğin çikolata, kek ve hamur işler. Bunun sebebi yapay şekere bağımlı olmaktır. Aslında şeker mutluluk sağlamamakta, aksine sadece bağımlılığa sebep olarak insanları daha da çok şeker tüketmeye itmektedir. Bu yüzden ‘tatlı krizi’ denilen ani şeker ihtiyacı hissetmek ve yemeyince mutsuz olmak gibi durumlar herkesin karşılaştığı bir durum olmuştur. Günümüzde neredeyse tüm yiyeceklerin içerisine şeker katılmaktadır. Böylece bağımlılık yaratarak tüketim arttırılmak istenmektedir. Şekerden kurtulmanın yolları arasında en önemli ve ilk koşul sağlıklı beslenme alışkanlığı kazanmaktır.

Diyabete neler sebep olur – Şekerin zararları

içerisinde en önemlilerinden biri de şeker hastalığı olarak da bilinen diyabettir. Diyabet hastalığı Dünyada milyonlarca kişinin şeker sebebi ile yakalandığı bir hastalıktır.

Şekerden Kurtulmanın yolları – Kilo alma, obezite, şişmanlığa sebep olur

Şeker, kişide yeme isteğini artırdığından daha çok yemek, yeme ve doyma hissini yaşamama gibi sorunlara sebep olur. Bölgesel kilolarda özellikle bel çevresindeki kiloların oluşmasında şeker en büyük etkendir.  Şekeri kesmek, şekerli besinleri tüketmeyi bırakmak, kilo verme sürecine girmeyi sağlar.

Bağışıklık sistemini zayıflaştırı

Şeker vücudun dış etkenlere karşı direncini azaltarak, tüm hastalıklara yakalanma riskini arttırır.
Enzimlerin ve dokuların bozulmasına sebep olur.

Alkol bağımlılığını tetikler.
Proteinlerin yapısına zarar vererek, vücutta proteinlerin rolünde değişikliklere yol açar.
Akciğer, karaciğer, ve böbrek gibi hayati organların işlevlerini düşürür.
Hazımsızlığa neden olarak sindirim işlemini zorlaştırır.
Beyin dalgalarını bozar.
Depresyona sebep olur.

Bunun gibi pek çok zarara sebep olan şeker ve şeker tüketiminin kaçınılmaz sonu olan şeker bağımlığı, sadece şekerin zararları hakkında bilgi sahibi olarak ve yeni şekersiz beslenme düzenini hayata uygulayarak giderilebilir.
Sadece kilo vermek için değil, sağlıklı bir hayat için, sağlıklı beslenmeyi bir yaşam stili olarak benimsemek gerekmektedir.

Şeker ve Gluten

1 Yıl Boyunca Takip Altında Olursunuz. Amacımız Size Sağlıklı Yeme Alışkanlığı KAzandırmak

Abrahamson Metodu dünyada 35 yıldır uygulanmaktadır.

award

Tek Seansta Şeker & Glutene olan Yeme Arzunuz Son Bulur.

Önünüze gelse dahi Canınız Şeker ve gluten içeren gıdaları yemek istemez.